Hello There, Guest! Login Register


Milan World Coffee Championships

#1
Neața. Am tot cautat dacă e postat pe undeva dar telefonu nu prea ma ajuta. Și cum "mai bine de 2x decât niciodată", in iulie este Milan World Coffee Championships

https://milan.wcc.coffee/

Cine vine?
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#2
Tinand cont ca la alte evenimente din Italia este plin de romani, sunt sigur ca si la acesta vor fi destui.
De pe aici, nu stiu...eu cu siguranta voi fi prezent
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#3
Prezent , e in iunie , ( si inca ceva sa pot posta)
Decent, Comandante, etzmax, bentwood
 
Reply
#4
Ah, crap, am citit iulie... Pff, joi - sâmbăta. Credeam ca prind weekendul mai bine. Eh, are cineva programul? Poate ajung după 4
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#5
Nu prea se intampla chestii dupa ora 4, dar ai suficient timp sa dai o tura pe la standuri. Si probabil sa mai prinzi 1-2 competitori in primele zile.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#6
Am înțeles. Aia e, vad vineri dacă reușesc sa ajung. Poate fentez munca și vin. Dacă mai sunteți în stare de un aperitivo după, dați un semn. Poate ne vedem pe undeva.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#7
Dar, ca idee, e vreun program pe undeva? Încerc sa îmi dau seama cum îmi pot organiza zilele.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#8
Cel cu competitiile inca nu. Momentan sunt doar niste seminarii oarecum finalizate dar mai e timp de ajustat. Ca idee, din experienta anilor trecuti, ziua 2 ar trebui dedicata competitiilor (daca va pasioneaza subiectul) iar  prima (dupa amiaza) si a treia (dimineata) pentru standuri.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#9
E primul eveniment de acest gen la care particip prin urmare e complicat sa trag niște concluzii.
Am trecut pe la diferite standuri și ce mi s-a părut nou a fost:
  • Gaggia lansează un e61 in doua culori, una fiind destul de ciudata.
  • Macap scoate o Eureka. Chiar I-am întrebat care e treaba cu Eureka aceea. In realitate e o rasnita patratoasa cu plate de 55, motor de 450w
  • La Ceado am văzut E37Z, nu știu cât de noua este.


Ca și lucruri amuzante, cafeaua lui Bogdan mi s-a părut mai gustoasa la standul Kinu, era aceeași cafea.
O geisha Panama făcută pe comandante era semnificativ sub cafeaua pe care am încercat-o la standul Barshaker (ce-i drept măcinată pe bentwood).

[Image: F8uXfSb.jpg]

[Image: 3kWgpef.jpg]

[Image: 6V26Rq7.jpg]
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)