Hello There, Guest! Login Register


MAN vs MACHINE 2019 Latte Art Party

#1
[Image: tcIUtFk.jpg]

Salutare espressomani!

Anul acesta reeditam evenimentul de anul trecut, Man vs Machines. Este cel mai mare latte art party din RO, detalii despre ce se va intampla anul acesta gasiti pe pagina oficiala a evenimentului. Se intampla in seara de 16 mai, deci nu mai este mult timp Smile 

https://www.facebook.com/events/1227434757407221/

Surpriza anului este prezenta campionului mondial la latte art, sud coreeanul UM PAUL. Este invitatul nostru si cel care va juriza castigatorul marelui premiu, un espressor STUDIO oferit de Dalla Corte. 

Avem un numar limitat de locuri pentru pasionatii de pe acest forum, asa ca daca doriti sa participati ca si invitati rog sa semnalati cat mai rapid acest lucru. Imi puteti scrie un mail pe razvan@tastecrafters.ro. 

Poze de la evenimentul de anul trecut le gasiti aici, realizate cu maiestrie de colegul Radu Dumitrescu, care a confirmat si in acest an ca ne ajuta. 

https://www.facebook.com/pg/tastecrafters/photos/?tab=album&album_id=633026360369570

Sa nu uitam responsabilul cu buna dispozitie, MC va fi chiar Liviu, aka Lyvyoo : )
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#2
(08-05-2019, 23:06)razvanMB Wrote: Salutare espressomani!

Anul acesta reeditam evenimentul de anul trecut, Man vs Machines. Este cel mai mare latte art party din RO, detalii despre ce se va intampla anul acesta gasiti pe pagina oficiala a evenimentului. Se intampla in seara de 16 mai, deci nu mai este mult timp Smile 

https://www.facebook.com/events/1227434757407221/

Surpriza anului este prezenta campionului mondial la latte art, sud coreeanul UM PAUL. Este invitatul nostru si cel care va juriza castigatorul marelui premiu, un espressor STUDIO oferit de Dalla Corte. 

Avem un numar limitat de locuri pentru pasionatii de pe acest forum, asa ca daca doriti sa participati ca si invitati rog sa semnalati cat mai rapid acest lucru. Imi puteti scrie un mail pe razvan@tastecrafters.ro. 

Poze de la evenimentul de anul trecut le gasiti aici, realizate cu maiestrie de colegul Radu Dumitrescu, care a confirmat si in acest an ca ne ajuta. 

https://www.facebook.com/pg/tastecrafters/photos/?tab=album&album_id=633026360369570

Sa nu uitam responsabilul cu buna dispozitie, MC va fi chiar Liviu, aka Lyvyoo : )
Multam mult pt anunt si pt disponibilitate.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#3
Abia astept! Anul trecut chiar a ramas din berea artizanala adusa de Three Happy Brewers Smile  

Dati un semn si in topic daca veniti, iar daca aveti skill-uri de latte art, neaparat sa va inscrieti!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Mai avem o surpriza, Dalla Corte pregateste un voucher de reducere pentru cei care vor fi prezenti la petrecere, care va avea un extra discount. Pretul de lista pentru espressorul STUDIO este de 4150 euro tva inclus si reducerea va fi de 1000 de euro din acest pret, adica 3150 euro tva inclus. Acest voucher va fi valabil timp de 30 de zile, pana pe data de 16 iunie. 

[Image: E54ll9l.jpg]
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#5
Vin și eu sa vad niște artiști desăvârșiți.
Mulțumesc Răzvan pentru confirmare!
DC Studio, Bentwood Vertical 63, Bravo Tools, Acaia Pearl, brew stuff, apa BWT & Zepter
 
 
Reply
#6
Vin si eu, sa terminam berea de anul trecut
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Reply
#7
razvanMB, ti-am dat si eu email ieri Smile
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#8
(09-05-2019, 17:56)slavic1983 Wrote: razvanMB, ti-am dat si eu email ieri Smile

am confirmat pe mail, multumesc pentru oferta generoasa de ajutor la organizare, daca mai sunt interesati cred ca gasim ceva de facut pentru fiecare Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#9
First shot Smile
[Image: z8q3Ksz.jpg]
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
Reply
#10
Full house
[Image: nrdMAzS.jpg][Image: W1kMVaU.jpg][Image: wIiRJ8f.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#11
Multumesc espressomanilor care au participat si scuze pentru timpul redus de interactiune, dar asa cum ati vazut, totul a fost pe fast forward. 

Eroii zilei au fost @Slavic, @rdumitrescu si @Lyvyoo Smile  Slavic a venit de la pranz si ne-a ajutat sa caram, sa organizam, etc. Liviu cu al sau talent a intretinut atmosfera pana a ramas fara vice, intr-un eveniment maraton care a inceput pe la 18 si s-a terminat la 1 dimineata. Radu ne-a ajutat din nou cu pozele, cu o pasiune cum numai un espressoman adevarat o poate avea. Le multumesc tuturor!

Mentiune speciala catre UM Paul, campionul sud coreean, care m a impreisonat prin modestie si solicitudine. De talent, nu mai vorbim. 

@Raducanu a iesit cam devreme anul acesta insa in mod cert il asteptam cu forte proaspete anul urmator! Ne-am consolat cu o bere Smile

Totusi, a se intelege ca aceasta competitie este una informala, cu agitatie, muzica,  regulile sunt diferite fata de campionat si modalitatea de punctare inca nu este foarte clara, ramanand criteriile subiective ale juratilor. Nivelul a fost totusi foarte ridicat, avand in vedere si cestile mici, complicat de folosit, mai ales de catre cei obisnuiti cu campionatele nationale. 

Cei interesati pot consulta si tabloul, au fost 48 de inscrisi anul acesta![Image: A4YTqBl.jpg][Image: T2FoCdP.jpg][Image: ed4jARo.jpg][Image: PQ1r74k.jpg][Image: TdXcwFS.jpg]
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#12
Au iesit si pozele, felicitari @rdumitrescu pentru cadre, efort si rezistenta Smile 

Albumul este aici: https://www.facebook.com/pg/tastecrafters/photos/?tab=album&album_id=883786398626897&ref=page_internal

Eu zic ca a fost un eveniment super tare, un show total cum rar se intampla in Romania in domeniul cafelei. Asta nu inseamna ca se bea si se mananca iar cafeaua este doar de fun. Concurentii latte artisti sunt cat se poate de seriosi, hotarati sa castige, iar atmosfera pur si simplu schimba total perceptia fata de un concurs conventional. E diferenta de la antrenament la sac,  la gala de box clasica americana Smile

Bravo Razvan, chiar s-a simtit ca participam la un event bine organizat, iar pentru la anul cred ca trebuie crescuta capacitatea locatiei, go pro pe masa de jurizare (cu proiectie pe ecrane), eventual live stream si adresabilitate extinsa pentru ca a devenit deja eveniment de pus in calendar an de an.

Castigatorul (Mario de la Cafetaria Sebastian)
[Image: OcqUJ4U.jpg] 
  si cestile din finala

[Image: Y2Tp19i.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)