Hello There, Guest! Login Register


Lelit Ana PID

#1
Salutare, de curând sfatuit pe cineva să-și cumpere un lelit ana pid cu o rasnița eureka pentru espresso.
Am uitat totuși să-l întreb cate shot-uri o sa scoată pe zi. Eu ma aștept să scoată minim 5-6 duble pe zi.
Credeți că rezista un single boiler sa facă asta pe termen lung fără să aibe probleme? (excluzând schimb de garnituri, decalcifieri mai dese etc)

Credeți că mai bine ii zic de un E61 ? Eu am exclus e61 datorita prețului. Lelit Ana am reușit sa găsesc la 2500 in timp ce un Lelit Mara V2 am găsit sh la 4000 de lei pe forum.
 
Reply
#2
Dacă nu bea cu lapte, merge și la 10 cafele pe zi.
FRED PL043MMI and KINU SIMPLICITY feat ANNA PL41TEM
 
Reply
#3
Eu fac 6-8 duble pe zi iar uneori mai frotez laptele. Am deja de trei ani un Lelit Anna cu PID, iar singura piesa schimbată a fost garnitura de la grup, pe care am inlocuit-o după 6 luni cu una siliconica luată de la Barshaker. In rest nu am avut nicio problema. Fac backflash la 3 saptamani și o decalcifiere pe an. La Eureka îți recomand să achiziționezi de la colegul @dijon, sistemul de reglare a râșnirii care te va ajuta sa reglezi rapid și precis, oferind in plus o trecere mai ușoara de la espresso la V60 sau filtru.
Lelit Anna PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, Gene CBR101R, KinGrinder K4.
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)