Hello There, Guest! Login Register


La Pavoni Europiccola + Kit profilare presiune

#1
Pret pentru pachet - 550 euro.

Pret separat:

- espressor 280 euro
- accesorii: 100 euro (nu se vand accesoriile separat, ci doar impreuna)
- kitul de profilare a presiunii: 250 euro

Pachetul e format din (mentionez costul de achizitie):

- Europiccola Millenium, pe spate scrie 2008 - cost de achizitie 280 de euro

- Accesorii: portafiltrul fara fund, tavita de scurgere cromata, kit de garnituri, manometru cromat si adaptor - aprox 120 de euro, inclusiv sita de dus IMS si sita IMS Competition si baza de tampare de la concept art de 52 de mm (se potriveste cu sita dubla IMS) (achizitionate separat de pachetul de aceesorii, nu mai trec pretul de achizitie).

- Kit de profilare presiune de la naked-portafilter.com - cost achizitie 300 USD+TVA+transport

Pe larg:

Europiccola e fara zgarieturi, fara oxidari, arata foarte bine, de departe cel mai bine din cele 3 (acesta inclusiv) cu care am lucrat eu, fara baza ruginita sau chestii similare. Chiar arata "ca nou", inclusiv in interiorul boiler-ului.  Accesoriile sunt achizitionate de pe lamacchinadelcaffe - portfiltru bottomless, set de garnituri (am schimbat deja unele din ele), tavita de scurgere cromata (ma enerva cea de plastic), plus, bineinteles, manometrul pt boiler, modelul cromat, nu cel de plastic, pentru a se potrivi cu kit-ul lui Gabor.
Singurul defect este acel rotating base de care poti citi pe net ca apare la unele modele. Adica boiler-ul se roteste fata de baza, probabil din cauza slabirii garniturii dintre boiler si baza. Din eroarea mea, am crezut ca aceasta garnitura dintre flange si boiler era inclusa in kit-ul de garnituri, dar nu era, asa ca trebuie comandata. Bonus o cheie pentru filtrul de ulei cu care se demonteaza acel flange, dar nu mi-am facut timp pana acum sa o folosesc.

Nu afecteaza cu nimic lucrul si extractia, inteleg ca si alti useri de pe forum lucreaza cu aceeasi problema prezenta de ceva timp (iar acum si eu).

Il vand pentru ca, de cand cu Strega, sta nefolosit.

Am pus aici poze
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#2
(18-09-2018, 14:53)cradun Wrote: Il vand pentru ca, de cand cu Strega, sta nefolosit.

... Felicitari pentru Strega , sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri numai de shoturi excelente ... Cool ... ( smart choice ! ... nicely done ... Smile ...)
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#3
(18-09-2018, 15:49)Levo Wrote:
(18-09-2018, 14:53)cradun Wrote: Il vand pentru ca, de cand cu Strega, sta nefolosit.

... Felicitari pentru Strega , sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri numai de shoturi excelente ... Cool ... ( smart choice ! ... nicely done ... Smile ...) 

Multumesc, Levo! Smile
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#4
Espressor-ul si accesoriile sunt rezervate. Ramane disponibil kitul de profilare.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#5
Espressor-ul a fost vandut la pretul cerut, accesoriile sunt rezervate.

Pret nou pentru kit-ul de profilare presiune: 900 RON

https://imgur.com/gallery/joDXJu8
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#6
Daca mai ai accesoriile, le vreau eu
La Pavoni Europiccola Millenium, Macap M5 Plus, Motta 51mm
 
#7
Accesoriile le livrez azi cumparatorului, ramane disponibil kitul de profilare a presiunii.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#8
Update pt kitul de profilare a presiunii de pe www.naked-portafilter.com, pentru Pavoni Millenium - pret 900 RON.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#9
Kit-ul a fost vandut, pret final 600 RON. 

Toate accesoriile au fost vandute, acest thread se poate inchide, multumesc mult pentru gazduire!
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#10
La prețul ăla eram și eu interesat... nu credeam ca lași așa mult.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#11
Vroiam sa întreb dacă mai are vreun kit la 600 de lei...
 
#12
@cradun, asa ne strici piața :-) Felicitări pentru userul pe care l-a cumpărat și așteptăm o recenzie Smile
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
#13
Imi pare rau, adiszep si dev, cumva m-am grabit sa ies din "sistemul Pavoni" si nu am tinut la pret. Nu de alta, dar ultima data cand am incercat sa il vand si am tinut la pret, am ramas cu kit-ul si am ajuns sa cumpar un Europiccola ca sa nu se simta kit-ul singurel. Nu mai vreau sa fac asta, Strega are nevoie de niste accesorii Smile
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#14
Dragi colegi,
Kit-ul a ajuns la mine, dimpreună cu Pavoni-ul și toate accesoriile din acest anunt, mulțumesc @cradun și pe aceasta cale.

Deci faptul ca acel kit a costat 600 lei e ușor scos din context, privit in ansamblu, vorbim de un pachet de 630 Euro vândut cu oarece discount, îngrămădit doar pe ultima componenta din pachet, kit-ul de profilare.

Am postat și voi continua sa postez impresii, in limita timpului, pe threadul dedicat.

Cheers!
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)