Hello There, Guest! Login Register


Kinu M47 - adaptare pahar colector

#1
Buna ziua, am o rasnita Kinu m47 de vreo 3 ani , modelul cu pahar colector cu garnitura, se poate adapta/cumpara separat paharul colector, cel cu magneti ? Exista vreo modalitate de fixare a paharului actual in rasnita, sa fie mai compact, adica sa nu mai zornaie la rasnire ? Multumesc, o zi buna tuturor Smile
 
Reply
#2
Cum adica zornaie ?  Confused Huh

PS: este modelul din prima serie, la care se scoate manivela ? As cumpara asa ceva...
 
Reply
#3
Da, acel model este...
pur si simplu...zornaie la miscarea circulara la rasnire, nu e ceva de speriat sau probleme, nu cade paharul, nimic, este doar un zornait usor deranjant, care as fi vrut sa il elimin, daca cineva are vreun sfat sau sugestie, sau daca se poate adapta la el noul model de pahar colector cu magneti, o zi buna
 
Reply
#4
Esti sigur ca e din pahar ?
Simti la mana ca nu sta fix? nu ar trebui sa cada in cazul asta ?
Intreb ca poate s-a desprins altceva in rasnita...  Confused
 
Reply
#5
Nu, nu cade, de la imbinare este zornaitul, rasnita merge perfect, e ca noua.
 
Reply
#6
(12-03-2019, 12:24)renatoa Wrote: Cum adica zornaie ?  Confused Huh

PS: este modelul din prima serie, la care se scoate manivela ? As cumpara asa ceva...

De ce l-ai cumpara?
V60, Chemex, Ascaso I1-steel, Porlex mini, M47, Eureka Olympus 75E, Niche O...
 
Reply
#7
Pentru ca se scoate manivela dupa ce termin de rasnit.
Nu suport manualele cu manivela fixa, care sta in aer.
De asta acasa este Feldgrind, si M38 s-a dus la birou, pentru ca acolo rasnesc altii Big Grin
 
Reply
#8
Salut,
Tocmai ce mi-a crapat capacul colector la Kinu-M47. Exista si variante alternative sau singura varianta e sa comand la fabrica?
Lelit Grace PL81T
 
Reply
#9
(25-06-2020, 20:44)mrgabone Wrote: Salut,
Tocmai ce mi-a crapat capacul colector la Kinu-M47. Exista si variante alternative sau singura varianta e sa comand la fabrica?

Si mie mi - a crăpat la Phoenix, sunt interesat dacă se găsesc
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
#10
Cei de la fabrica sunt chiar foarte ok. Trimiteti un mail si sunt sigur ca se rezolva..
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#11
(12-03-2019, 11:56)altposesor Wrote: Buna ziua, am o rasnita Kinu m47 de vreo 3 ani , modelul cu pahar colector cu garnitura, se poate adapta/cumpara separat paharul colector, cel cu magneti ? Exista vreo modalitate de fixare a paharului actual in rasnita, sa fie mai compact, adica sa nu mai zornaie la rasnire ? Multumesc, o zi buna tuturor Smile

Sigur nu s-a ros o-ringul? Ori iei o garnitură de aceeași mărime, ori dai un mail la fabrică. 

@renatoa - și la astea noi se scoate manivela. Desfaci șurubul și scoți. La fel ca la primul model, doar că trebuie să scoți de tot șurubul aici.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
#12
Si mie mi-a crapat paharul colector, am trimis mail la fabrica si s-a rezolvat imediat. Super de treaba cei de acolo! Am primit prin curier unul nou, gratis! Sunt si la vanzare, la fabrica, la set de doua.
Vibiemme Domobar Piccolo, Eureka Mignon, Kinu M47 Phoenix, Reneka 16 g, VST 18 g, Bodum Frenchpress, Aeropress, Pour over
 
Reply
#13
(26-06-2020, 12:53)daniel Wrote: Si mie mi-a crapat paharul colector, am trimis mail la fabrica si s-a rezolvat imediat. Super de treaba cei de acolo! Am primit prin curier unul nou, gratis! Sunt si la vanzare, la fabrica, la set de doua.

Salut. Imi spui te rog pe ce adresa de email de la fabrica ai trimis mailulul? Si eu am "reusit" sa crap capacul/fundul paharului colector si am trimis mail catre ei pe adresa pe care am discutat la achizitionarea rasnitei, dar inca nu am primit nici un semn (nici in Spam nu am gasit nimic). Merci
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
Reply
#14
ioana@humireghin.ro Aceasta este adresa la care am trimis mail-ul.
Vibiemme Domobar Piccolo, Eureka Mignon, Kinu M47 Phoenix, Reneka 16 g, VST 18 g, Bodum Frenchpress, Aeropress, Pour over
 
Reply
#15
(30-06-2020, 13:24)daniel Wrote: ioana@humireghin.ro Aceasta este adresa la care am trimis mail-ul.

Merci Smile O zi placuta!
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
Reply
#16
A doua zi dupa ce am citit comentariile cu paharul colector crapat...surpriza si la mine, dupa nici 2 luni de folosire(fara cazaturi) m-am trezit cu paharul fisurat destul de urat.
Am dat reply la mailul prin care am facut comanda, ioana@humireghin.ro, dar nu am primit nici un raspuns si au trecut 5 zile Sad
Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#17
personal@humireghin.ro
Profitec Pro 700, Profitec T64, Fellow ODE Brew Grinder, Mahlkonig Vario, Kinu M47
 
Reply
#18
(06-07-2020, 16:23)Andrei I. Wrote: A doua zi dupa ce am citit comentariile cu paharul colector crapat...surpriza si la mine, dupa nici 2 luni de folosire(fara cazaturi) m-am trezit cu paharul fisurat destul de urat.
Am dat reply la mailul prin care am facut comanda, ioana@humireghin.ro, dar nu am primit nici un raspuns si au trecut 5 zile Sad

Revin cu update: Am trimis pe aceeasi adresa un alt mail si mi s-a raspuns destul de rapid. O sa primesc pe garantie alt paharel. Sper ca acesta sa tina mai mult.

Intrebare:
Garantia la rasnita e de 5 ani, excluzand daune cauzate de socuri. Asta inseamna ca de fiecare data cand crapa paharul la uz normal, trebuie sa primesti altul? Desigur ca e subiectiva toata treaba cu doveditul, doar ca nici nu as vrea sa tot cumpar piese cand stiu ca am foarte mare grija cu produsul.
Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)