Hello There, Guest! Login Register


Intalnire la cafeneaua Sloane Coffee Roastery - 10 ANI DE ESPRESSOMAN

#1
Asa cum spuneam in topicul aniversar, la 10 ani de Espressoman ne asteapta multe evenimente frumoase la care sper sa ne intalnim in numar cat mai mare.

Marti 22 martie (dupa ora 16 dar ora 17 va fi mai sigur ca sa nu fie probleme cu job-urile) suntem invitati la cafeneaua Sloane Coffee Roastery, de pe Calea Victoriei pentru prima runda de intalniri. Mi-as dori ca vremea sa tina cu noi si sa  putem sta pe terasa la soare, degustand din cele mai tari noi aparitii de la ei si schimband impresii la o cafea. Barista-ul Sloane va fi la dispoziția noastră pentru a ne prepara shot-uri si "filtrate" din ce doreste inima noastră, cadou pentru zece ani de Espressoman dar si pentru un an de cafenea, căci e dublă sărbătoare!

Daca puteti confirma, asteptam un semn pe acest topic ca sa stim cu cine ne vedem.

La multi ani Espressomani!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
(19-03-2022, 14:42)Lyvyoo Wrote: Asa cum spuneam in topicul aniversar, la 10 ani de Espressoman ne asteapta multe evenimente frumoase la care sper sa ne intalnim in numar cat mai mare.

Marti 22 martie (ora 16 dar urmeaza sa confirmam, inclusiv voi sa spuneti aici) suntem invitati la cafeneaua Sloane Coffee Roastery, de pe Calea Victoriei pentru prima runda de intalniri. Mi-as dori ca vremea sa tina cu noi si sa  putem sta pe terasa la soare, degustand din cele mai tari noi aparitii de la ei si schimband impresii la o cafea. Barista-ul Sloane va fi la dispoziția noastră pentru a ne prepara shot-uri si "filtrate" din ce doreste inima noastră, cadou pentru zece ani de Espressoman dar si pentru un an de cafenea, căci e dublă sărbătoare!

Daca puteti confirma, asteptam un semn pe acest topic ca sa stim cu cine ne vedem.

La multi ani Espressomani!

La mulți ani și salutări tuturor!
Sună foarte bine, am intenția să particip.
Există totuși o întrebare: când va avea loc?
Marți sau pe 21 martie?
Mazzer SJ  | Zwänger Favorite Typ0  |  Isomac Giada  | Promac Lollo |  Tecnosystem Blitz | Gaggia Dose
 
Reply
#3
Marti, 22 martie, modific Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Si inca o modificare - evenimentul va fi in centru, la cafeneaua de pe Victoriei pentru ca aniversează si Sloane un an de cafenea!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Oleaca atipica ziua, dar ne sacrificam…
Ca locatie e mai bune ca la prajitorie.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#6
La multi ani tuturor!
Am intentia sa ajung.
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,
 
Reply
#7
Buna dimineata,

Si eu intentionez sa ajung.
Lelit PL41TEM + Kinu M47
 
Reply
#8
La rugamintea altor colegi care au si program la job zic sa fie generic dupa ora 16 dar mai aproape de ora 17, sper sa fie ok pentru toti, ca sa putem ajunge cat mai multi.

Avem si afis Smile

[Image: U2Vs2gk.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Sper să ajung! (de ce mesajul trebuie să aibă 20 de caractere?)
BPlus Apollo şi La Pavoni Europiccola, Cafelat Robot şi Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso şi Porlex Mini
 
 
Reply
#10
Va asteptam! A iesit soarele si e o atmosfera tare misto in locurile acestea populate de espressomani, am stat azi ore intregi la vorba.

Am pus un minim de 20 de caractere pentru ca e evita tendinta intalnita uneori de a scrie scurt gen chat si a incerca sa legam o fraza mai consistenta daca spunem ceva in forum. Dar asta vine si cu efecte secundare, cum ar fi dorinta de a scrie pe scurt "vin si eu"  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#11
Am aliniat plantele astfel încât să pot participa și eu Banan
DF64 SSP MP, Lelit PL41TEM | Arco 2-in-1, La Pavoni Europiccola 1979
 
Reply
#12
Taman la ora asta imi trece si anestezia.

"Vin si eu"
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#13
Hai ca o sa fie gașca mare Smile 
Eu ajung mai aproape de 5 decat de 4, sa nu beti toata cafeaua!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
Adica va fi si cafea…?
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#15
Cu Fabrica de Bere Buna la doi pasi (la propriu), posibil sa fim deconcentrati putin de la cafea...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#16
Salutare. Vin si eu sa va cunosc
Home: Strietman CT2 & Honne
Travel: Cafflano Kompresso / Aeropress / Staresso Mirage & Kinu Simplicity
Past: Gaggia Classic PRO PID & Lelit PL43MMI
 
Reply
#17
La multi ani, espressomani!
Ma bucur mult ca putem serba aceasta dubla, defapt tripla, aniversare impreuna.
Impreuna in spirit mai mult decat in trup caci unii sunteti in alte orase iar eu sunt in carantina.

Pentru cei care sunteti departe, avem o reducere speciala si o lansare de cafea in editie limitata saptamana asta, gasiti pe site.

Pentru cei care pot ajunge la cafenea, Oana va fi acolo sa va prezinte si sa va ofere spre degustare toate cafelele noastre iar barista vor avea grija sa va prepare un dublu la alegere din partea casei. 
Berile artizanale sunt in vecini, cum zice Liviu, noi avem un singur lager artizanal mai light.

La multi ani tuturor!
 
Reply
#18
[Image: KVRGiC4.jpg]
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#19
A fost o seara de-a dreptul mi-nu-na-ta! Multumim Sloane pentru primire, la multi ani si voua Smile 
Nu stiu daca se vede din poze dar efectiv micuta cafenea de pe Victoriei a fost plina, iar discutiile...ca pe vremuri! Chiar imi era dor sa mai "disecam" aparate si cafele, sa ne aducem aminte de inceputuri, sa ne exprimam opinia despre ce simtim in ceasca din fata noastra.

Sloane au avut pe bar o Columbia Geisha Hermel de Jesus, prajita special pentru eveniment, din care am putut degusta fiecare un shot de espresso sau un V60. Nu a fost timp sa avem aceasta cafea prajita deja de doua saptamani pentru a-i simti aromele din plin dar chiar si asa Geisha si-a aratat "formele", urmeaza sa o descos si eu acasa peste juma' de luna.

O premiera, poate, MihaiL a venit fara aparat foto si a avut timp mai mult sa stea la vorba cu noi Smile 

Am cunoscut colegi noi, am revazut espressomani vechi, am avut si o prezenta feminina (ne bucuram @Carmi de cunostinta), iar baristii au fost trup si suflet pentru a ne vedea fericiti. Am plecat cu acea senzatie de euforie de la intalnirile de dinainte de pandemie Smile 

La multi ani!!!!

*cadre selectate si de la espressomanii care au facut poze si de la mine, fara copyrights ca nu mai stiu ce si cum:


[Image: GVs13Zs.jpg][Image: XJQoED5.jpg][Image: 37rNxeL.jpg][Image: sNEIMy4.jpg][Image: wtzArqo.jpg][Image: p8EhU52.jpg]
[Image: TbMxE86.jpg][Image: SDi7Ogq.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)