Hello There, Guest! Login Register

Intalnire espressoman cu ocazia deschiderii terasei Sloane

Dragi espressomani,
Dupa o lunga perioada in care nu am prea reusit sa ne vedem si sa avem discutiile lungi despre cafea care ne plac, ne-am gandit ca o iesire in aer liber este ocazia perfecta sa ne revedem.
Vara aceasta am decis ca terasa Sloane, pe care unii dintre voi ati mai vazut-o, sa fie deschisa publicului. Am aranjat-o, am facut un bar dedicat, avem barista de la care sa furati tip-suri pentru acasa, si suntem gata sa ne lungim la cafele interminabile cu voi.

Deschiderea oficiala va fi saptamana viitoare insa pana atunci ne-am gandit sa facem un eveniment privat dedicat comunitatii espressoman.  Totul este in aer liber, shot-urile de cafea sunt din partea casei iar pungile de cafea pentru acasa vor avea pentru aceasta ocazie reducere de 25%. Pe langa asta avem beri, cold brew si ne gandim sa punem si de un concurs de latte art ad hoc.

Evenimentul va fi Duminica, incepand cu ora 12:00, pe strada Echinctiului nr 45, Sector 5.
Din motiv de ne-aglomerare locurile sunt limitate la 25 de persoane asa ca va rugam sa completati acest fomular https://forms.gle/K1KscBUh1zYCfzdz5 in care sa specificati si daca si de cate persoane veti fi insotiti pentru a putea tine sub control prezenta.

Ne vedem duminica!

Reply
You just made my day.

Vin si daca ploua, aduc si la pachet ceva bubly  36
Lelit PL162T Bianca + Hedone Honne / Travel: Kinu M47 si Gaggia Classic / AeroPress
(ex. PL41TEM, Ascaso i1, Xeoleo, Gaggia Prestige, Porlex Mini)

Reply
frumoasa initiativa, sper sa va distrati. V-as fi insotit cu mare drag daca eram acasa Sad.
Dar nu-i timpul pierdut, mai sunt zile.
Espressor: Lelit PL62S Mara / Gaggia Classic (deplasare)
Rasnita:  Lelit PL72 William / Kinu M47 / Gino Rossi RR45 (deplasare)

Reply
Completat.
Quamar M80DR, M47 Phoenix, ex-M38, ex-PL043MMI, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Am completat  Rolleyes
Bezzera Magica S MN PID, Eureka Mignon Specialita

Reply
Done!
Lelit PL41TEM, Lelit PL043MMI, Tamper Lelit 57.35, Nivelator Motta 57, Sita Ascaso

Reply
Din păcate nu sunt in B, in sfârșit cineva sparge gheata!
Distracție plăcută va doresc, sper sa vina cat mai multi espressomani.
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
+1
Have fun!
Lelit Bianca + Compak E8, Bravo Tools, Acaia Pearl, V60+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
[Image: 376c47c6dc4df0a15542ead575c5053f.jpg]
Quamar M80DR, M47 Phoenix, ex-M38, ex-PL043MMI, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
@Mihai L

Multumim. Doar 1 a iesit bine? Smile
Lelit PL162T Bianca + Hedone Honne / Travel: Kinu M47 si Gaggia Classic / AeroPress
(ex. PL41TEM, Ascaso i1, Xeoleo, Gaggia Prestige, Porlex Mini)

Reply
Asta a fost cu telefonul...

Reply
Si restul aici: http://s.go.ro/em60mk9t

LE: pus link-ul corespunzator.

Reply
remarc
[Image: 6l6rSXA.png]
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Am remarcat-o si eu. Buna!!!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)