Hello There, Guest! Login Register


Intalnire espressoman@Oradea 19 Februarie

#1
Salutare,

Va invit pe toti la o intalnire #espressoman ( organizat in Oradea ) in data de 19 ( miercuri ) Februarie 2020.

Locatia: @BarShaker Showroom - str. Nicolae Grigorescu 4 - Oradea
Data si ora: 19 Februarie de la ora 18:00

Este un moment unic avand mai multe echipamente speciale sunt in showroom pentru cateva zile, si cred ca ne-ar pica bine sa-l testam impreuna cu Voi!

Sa incepem lista cu espressoare:
La Marzocco KB90 cu modul de Auto Brew Ratio ( ABR )
La Marzocco GS3 MP customizat, care a fost expus si in Firenze
Kees van der Westen Speedster Idro-Matic

La rasnite ce este sigur pana acum:
Baratza 270
Eureka Atom Specialty 65 si 75 ( va fi interesat sa facem si o comparatie intre ele )
Daca ajunge inapoi in timp de la clienti atunci apare un Slingshot, EK43, si un Mythos.

Pana acum au confirmat mai multi ca vor sa vine, de ex. prajitori locali si nationali, coffee shop owners, baristas, si din acest caz locurile sunt cam limitate. Am rezervat 10 locuri pentru espressomani..
Sper sa avem cat mai multi pasionati de cafea ( si nu numai ) din Oradea, sau chiar si din Arad, Cluj, Timisoara, sau orice alta localitate din tara. 
Rog sa-mi trimiteti un mesaj pentru a bloca locurile! 

Pe langa cafea vom avea si muzica de first class, cu un live session special.
Pupitru dj va fi alcatuit din:
- platane Technics sl1200 MK2 sau MK5
- playere Pioneer CDJ 2000 NXS2
- mixerul va fi mult mai probabil monstrul Model 1 – Playdifferently
Sonorizare Funktion One oferit de 11Sound.ro 
...deci va fi un eveniment cam unic Smile

In showroom avem espressor, rasnite, si nenumarate jucarii, insa este binevenit orice echipament sau cafea daca aduceti cu voi pentru teste.

Va asteptam cu mare drag!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#2
Mi-ar face placere sa particip. Din pacate nu am masina ,deci imi e greu sa ajung la data si ora stabilite. Daca cineva care doreste sa participe si are un loc liber se schimba problema. Evident ca voi contribui la cheltuielile de deplasare.
Bezzera Unica;  Kinu M47; accesorii Motta; French Press; V60; cold brew Mizudashi
 
Reply
#3
Te asteptam cu drag.
este interes destul de mare, cam rar sunt astfel de echipamante amplasate intr-un singur loc.. :-)

o sa fie eventul live si pe fb cu mai multe camere, deci incercam sa facem ceva interesant.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#4
Bună seara, voi fi și eu prezent Smile
#Lelit PL 81T-Grace  # DF 64-VS  

 
 
Reply
#5
As veni si eu daca mai sunt locuri.
 
Reply
#6
Si eu doresc sa particip.
Multumim frumos Barshaker!
La Marzocco Linea Mini R & NiChe Duo / Rocket R9 One & Mahlkoenig EK43s & Mahlkoenig E80S GBW & NiChe Zero
 
Reply
#7
Va asteptam pe toti cu mare drag!
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#8
Salutare,

Vin si eu.

Laviniu Foltut

(Sunt mai nou in domeniu)

Multumesc
Home: La Marzocco Linea Micra, Niche Zero
Past: Lelit Anita PL042EMI, Lelit Elizabeth, Eureka Atom Specialty 65E, Kinu M47 Phenix, Lelit PL162T Bianca
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)