Hello There, Guest! Login Register

Imprumuta accesorii: nivelator pretampare (57,5 si 58,5) + sita IMS Lelit 57mm

Salutare! Mai "circula", printre membrii comunitatii, nivelatorul de 58.5? Daca sau cand ajunge in Cluj, as dori sa il testez si eu. Daca nu sunt si alti doritori, nu ma deranjeaza sa platesc singur transportul, atunci cand nivelatorul e disponibil. Multumesc!
Lelit PL91T Victoria | site IMS & AVX | Baratza Sette 270 | Logo Cups

Reply
Unde mai sunt in prezent cele 3 accesorii?
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
Salut, 

Ma interesează sa testez si eu sita IMS.

Multumesc!

P.S. sunt din București
Lelit PL41TEM + Lelit PL043MMI , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g

Reply
Salutare,

La mine este nivelatorul mota de 57.5 si sita IMS 57.
Eu sunt in Iasi, iar, daca sunt doritori, pot trimite prin Fan Courier (20-30 ron aprox.).
Lelit Mara X, Hedone Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc

Reply
(27-07-2020, 22:18)Lyvyoo Wrote: Unde mai sunt in prezent cele 3 accesorii?

Mai circulă accesoriile?
As vrea sa testez nivelatorul de 58.5 (București)
Mulțumesc
Lelit Elizabeth/Lelit William
EX-Gaggia Classic 2015 - Ascaso F6

Reply
Salutare,

Ma intereseaza si pe mine sa testez nivelatorul de 58.5. Dupa gabrieldima bineinteles Smile
Se mai pot testa?
Lelit PL62X MaraX, Ascaso i1 i mini Steel
ex: Lelit PL41TEM 

Reply
As vrea sa testez si eu nivelatorul de 57.5mm. 

@alchemist A ramas la tine?
Lelit PL41TEM + Lelit PL043MMI , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g

Reply
(05-02-2021, 23:26)mynameismada Wrote: As vrea sa testez si eu nivelatorul de 57.5mm. 

@alchemist A ramas la tine?

Salut,
Da, e la mine, impreuna cu o sita IMS de 57.
Da-mi PM, te rog, daca vrei sa le incerci.

Toate bune!

Reply
Salut,

As dori sa imprumut si eu nivelatorul de 57.50 si sita de 57mm.

Multumesc
Sorin

Reply
(04-03-2021, 12:06)spx Wrote: Salut,

Multumesc
Sorin

Salut,

Lasa-mi PM cu detaliile expedierii (le trimit din Iasi prin curier).
Va trebui sa platesti transportul(20-30 RON).

P.S.: ar trebui sa ne spuna @Lyvyoo cum procedam in cazul asta, pentru ca vad ca ai un cont foarte nou si doar 1 post pe forum.

Toate bune!

Reply
Nu e foarte nou, dar da n-am postat niciodata. Pana acum am fost lurker, dar de vreo 1 luna de zile mi-am luat un lelit prin formularul de aici de pe forum si acum sunt curios ce diferenta e intre accesoriile stock si astea  Angel

Reply
Salutare,
As dori si eu nivelatorul de 57,5 si sita IMS de 57 daca mai sunt disponibile.
Lelit PL81t, Ibric email, Ibric turcesc, Aeropress, V60. Rasnite Kinu Phoenix, Sozen, prajitor cafea Rostmeister, Cafflano Kompresso, Xeolo ghost burr 10 step.

Reply
Up?
Lelit PL81t, Ibric email, Ibric turcesc, Aeropress, V60. Rasnite Kinu Phoenix, Sozen, prajitor cafea Rostmeister, Cafflano Kompresso, Xeolo ghost burr 10 step.

Reply
(04-03-2021, 12:06)spx Wrote: Salut,

Multumesc
Sorin

Au ramas la tine accesoriile? Sau sunt la @alchemist 
Intreba @rob8402000 mai sus...
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
Salut,
Nivelatorul si o sita, ambele de 57(.5 pentru nivelator), sunt la mine.
PM pentru detalii de expediere(o sa plece din Iasi - doritorul plateste transportul).

Reply
Le doresc eu daca sunt disponibile. Iti trimit datele pe pm.

Reply
Doresc si eu sita si nivelatorul de 57 atunci cand este posibil. multumesc!
Lelit PL81T Grace | DF64 | Timemore Black Mirror 

Reply
Nivelatorul si sita IMS de 57 au ajuns la mine. Le testez 1-2 saptamani apoi le trimit mai departe.
Daca sunt multi doritori si le este urgent, rog sa scrieti aici si le trimit mai repede. La inceput s a convenit sa le testam doar cinci zile.

Reply
Cand se poate le doresc si eu 2-3 zile max sa vad daca ar trebui sa mi cumpar si eu sau nu

daca se poate sa le folosesti cateva zile (nu 2 saptamani) si sa mi le trimiti si mie 2 zile, apoi ti le trimit tot tie inapoi, as fi recunoscator

Reply
Salutare, nivelatorul si sita de 57 au ajuns la mine. le folosesc 2-3 zile si le pot trimite urmatorului doritor

Reply
Salutare,

Sunt si eu interesat de nivelatorul de 57.5mm si sita 57mm. Pe unde au ajuna?

Mersi.
Lelit PL81T Grace, Eureka Mignon Specialita

Reply
Salutare. la mine sunt. da-mi mesaj privat cu datele tale si maine le pun la fan curier

Reply
Salutare. Nivelatorul si sita au ajuns la mine, le folosesc cateva zile si dau mai departe cand e cineva interesat sa testeze.
Lelit PL81T Grace, Eureka Mignon Specialita

Reply
@razvancz - ma bag si eu la rand.
PL41TEM, Quamar M80DR, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono

Reply
Le-am preluat eu de la Razvan, multumesc.
PL41TEM, Quamar M80DR, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono

Reply
La o prima incercare, nici nivelatorul asta nu merge cu sita mea Ascaso (14-20g, cod BS2174). Presupun ca are tot 57.9mm.
Am sa-l incerc cu sita IMS venita la pachet si cu sita de la Lelit, merge la ambele.

Reply
nivelatorul are 57.5, dupa cum scrie si in titlul threadului

Reply
Masor diseara si revin. Saptamana trecuta am achizitionat de la Barshaker tot un nivelator de 57.5. Pe cutie era taiat 58 si scris cu markerul 57.5 (nu era o problema), insa la masuratoare avea 57.9mm. L-am returnat.

Reply
Masurat.
Da, nivelatorul asta are 57.5mm. Nu stiu de ce nu m-am gandit sa masor sita de la Ascaso, care are 57.3. Probabil 57.4, pentru ca tamperul Lelit de 57.35 merge cam la fix.
Oricum, e bine ca are si sita pereche astfel incat poti testa.

Reply
O prima impresie dupa 4 utilizari: sunt impresionat!
Tamparea devine aproape inutila (in sita care vine cu nivelatorul de fiecare data am impresia ca am tampat deja).
Au disparut stropii. Inainte simteam in tamper rezistente diferite si incercam sa fac sa iasa drept. Si iesea, dar probabil in interior erau zone mai dense si zone mai rare.
Si gustul e modificat. In bine, evident.

Pentru sita venita cu portafiltrul naked trebuie reglat iar nivelatorul, este mai inalta ca IMS-ul. Tamperul a intrat mai serios in functie.

Acum ca am rezolvat mare parte din zona espresso, un “nivelator” pentru crema de lapte nu exista…?

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)