Hello There, Guest! Login Register


Group Buy Felicita Arc

#31
Hai ca ma bag și eu. Vorbim.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#32
Mai trebuie 2 buc
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#33
Mai pune unul pentru mine, te rog.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#34
Si pentru mine unul si am incheiat lista. E un cantar fain.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#35
Yesssssss

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
#36
Let's get this party started!
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#37
As zice sa mai lasam deschis pana pe 3 Ianuarie, ca oricum nu se lucreaza pana atunci
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#38
Maine pe la 11:00 dau comanda
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#39
(03-01-2021, 19:01)vladdooo Wrote: Maine pe la 11:00 dau comanda
Săr'mâna.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
#40
pretul se modifica de la 630 RON la 645 RON - TVA a crescut in Germania de la 1 ianuarie.
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#41
cantarele sunt pe drum catre mine
am unul in plus, daca mai doreste cineva
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#42
Salutare. As dori sa ma inscriu pentru cantarul extra. Detalii, daca e ok, putin mai incolo (pe dupa-masa). Merci mult!
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
#43
Daaaaan - oare ai primit mesajul/emailul de la mine? Scriu aici ca altfel nu stiu cum putem sa ne auzim. Merci Smile
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
#44
(11-01-2021, 16:26)Vlad80 Wrote: Daaaaan - oare ai primit mesajul/emailul de la mine? Scriu aici ca altfel nu stiu cum putem sa ne auzim. Merci Smile
Ai PM. Îl primisem...dar is idiot Smile)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
#45
La cantarul meu a trebuit sa modific senzitivitatea de la 0.03 la 0.05 cat e recomandat in manual. Din fabrica a venit cu 0.03 si fluctua foarte mult pe masa fara load. Orice vibratie il influenta. Poate a mai avut si altcineva problema asta.
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#46
Daca mai doreste cineva, sa se inscrie aici (am mai primit intrebari/solicitari pe PM/whatsapp)
Cand se strang 10, mai dau o comanda.
Luati in calcul cam 650 lei (mai creste cursul)
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#47
(15-01-2021, 13:40)tmerlusca Wrote: La cantarul meu a trebuit sa modific senzitivitatea de la 0.03 la 0.05 cat e recomandat in manual. Din fabrica a venit cu 0.03 si fluctua foarte mult pe masa fara load. Orice vibratie il influenta. Poate a mai avut si altcineva problema asta.
Si la mine fluctuează usor. O sa verific valoarea aia. As fi vrut sa schimb și sensibilitatea pt declanșarea automata a timerului - funcția Auto Timing Induction...dar lipsește din meniu, cu toate ca in manual e prezentata.

Si mai sunt încă 2 funcții care lipsesc...Zero Range Setting si Weight Filter Setting. Asa e și la voi?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
#48
Weight filter lipseste si la mine. Fluctueaza la vibratiile espressorului. Oricat de mici.
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#49
incercati: reset settings, calibrare, cresteti valoarea la zero tracking settings
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#50
(19-01-2021, 15:25)tmerlusca Wrote: Weight filter lipseste si la mine. Fluctueaza la vibratiile espressorului. Oricat de mici.
Celelalte 2 setări care la mine lipsesc tu le ai?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)
 
#51
Salut,

Am inceput de cateva zile sa am niste probleme cu cantarul - a mai patit cineva?

Stand doar pe blat, dupa ce apas pe Tare, incepe sa fluctueze valoarea singura si creste/scade constant, cate putin. L-am recalibrat de mai multe ori, incarcat, nimic nu a ajutat. Sensitivitatea era setata pe 0.05, am urcat pana la 0.08 dar nu face nicio diferenta. Pana recent nu am avut niciun fel de probleme de genul, dupa patru luni de utilizare zilnica.

Le-am scris si celor de la suport, poate ma pot ajuta cu ceva instructiuni.

Am urcat si un video cu problema: https://www.youtube.com/watch?v=4MHTI5m63yg
Dalla Corte Studio & Timemore 078s
 
#52
Da, eu, chiar acum 2 săptămâni. S-a stricat. Mie mi-a fost schimbat pe garanție cu unul nou, dar al meu era luat de la barshaker.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
#53
Si eu am problema asta
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#54
Incercati sa dati un reset si puneti-l pe o singura zecimala.
Cu 2 zecimale si al meu face la fel

Daca tot persista si cu o zecimala si nu rezolvi cu suportul o sa scriu la dealer sa vedem ce ne zice
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#55
Ca sa o rezolv il pun pe o suprafata plana, cantaresc ceva cunoscut si merge. A facut asa de la inceput. Pare sa fie influentat de vibratii.
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#56
Nu e anormal sa existe o mica variatie la a doua zecimala, dar la mine e vorba ca valoarea tot creste de la sine. Am inceput la 17g si a urcat pana la 20+ si nu se oprea. Cred ca ar merita discutat oricum cu dealerul, sa intelegem in ce masura ne poate ajuta.
Dalla Corte Studio & Timemore 078s
 
#57
E destul de comuna problema, e raportata și pe forumurile externe. În general rezolvarea e prin înlocuire cu unul nou.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
#58
(11-04-2021, 08:32)Laddu Wrote: E destul de comuna problema, e raportata și pe forumurile externe. În general rezolvarea e prin înlocuire cu unul nou.


Shit! Is luate din Germania.
Ideea e ca merge, nu e inutilizabil. Eu stiu ce greutati am pe portafiltre si cesti si daca vad aiurea mai dau reset. Nu e mereu asa.
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#59
Incercati reset, calibrare, lasati-l cu o singura zecimala.
Daca tot o ia razna, filmulet si trimit mai departe.
In principiu, ar trebui sa le schimbe: se trimite cantarul defect in Germania, se primeste cantar functional inapoi.
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#60
pune-l la incarcat, asa am patit si eu odata, dupa ce s-a incarcat a disparut problema
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)