Hello There, Guest! Login Register

Greutati calibrare cantar

E cineva dispus sa imprumute niste greutati de calibrare/etalonare pentru cantar? Mi-ar trebui 200g, 500g, si 2000g, nu neaparat intr-o singura greutate, pot fi combinate. Cumpararea lor pare destul de prohibitiva avand in vedere pretul extrem de piperat.

Ofer recompensa pentru efort Smile

Motivul ar fi inundarea cantarului cu apa/cafea, prin urmare a trebuit sa-l desfac ca sa-l curat. Acum nu mai am incredere deplina in masuratoare.

Multumesc anticipat.
Flair PRO | Niche Zero | Hario V60 | Popcorn Popper

Reply
Daca ai vreo farmacie prin zona poti apela la bunavointa lor, ar trebui sa aibe ei.
Brewtus | Honne | AeroPress | Aergrind

Reply
Un pumn de monezi de 50 bani, au exact 6g ...

Reply
Am testat deja cu moneda de 50 de bani, care conform BNR au 6.1g per bucata. Obtin intre 6.1g si 6.3g in functie de cat de jegoasa e moneda Smile

Reply
Cand este nou-noutza are 6,1 g / buc de 50 de bani ... sau 8,5 g cea de 2 E ... Big Grin ...
Pavoni | Strega | Bosco | Honne | Olympus | ECM | MK III | M47, M68 | Gene ...

Reply
Eu te-as putea ajuta cu o greutate de 500 g.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Reply
Super, mai raman 200g si 2000g Big Grin

Reply
Bine că nu vindeți ...fân, că vă dădea cu zecimale. .....Tratați-l ca atare!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Huh?

Reply
... Deci ... Vand fan ... Cool ...

[Image: PB2pUvQ.jpg]

[Image: M3PDAa0.jpg]
Pavoni | Strega | Bosco | Honne | Olympus | ECM | MK III | M47, M68 | Gene ...

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)