Hello There, Guest! Login Register


Gaggia Evolution optimizare

#1
Salutare. As vrea sugestii de la alți utilizatori de Evolution dar nu numai referitor la ce îmbunătățiri se pot realiza cu acest device . Daca sunt colegi care au făcut unele modificări , de orice fel si ce rezultate au obținut . Orice ar putea duce la plusuri ar fi util Tongue
Lelit Grace PL81T VIP Line , Lelit William PL72 , Gaggia Classic , Lelit Fred PL043MMI , tamper Lelit PL200 , nivelator Lelit PL121, outdoor : Aerobie AeroPress , Coffee Gator , Porlex Mini
 
Reply
#2
Cred ca te poti inspira cu succes din postul lui Mirkios, apropo de modificarile pe vechiul Classic .
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Si eu am facut cateva modificari, montare PID, teava aburi, presiune scazuta, izolare boiler,VST.
Am postat si pe forum, daca ai nevoie de mai multe informatii, te pot ajuta.
Bezzera Unica,  Mahlkoning Vario, VST18, prajitor tip coretto
 
Reply
#4
Salut Krust vad ca suntem din BM amandoi . Da , ma intereseaza modificarile facute de tine . Eu am schimbat doar teava de abur cu o Rancilio Silvia V2 , in rest e by default. Orice sfat e binevenit si sincer ma ajuta deoarece nu-s prea talentat la chestiile tehnice si nici nu m-as incumeta la cine stie ce modificari complicate de capul meu...Smile
Lelit Grace PL81T VIP Line , Lelit William PL72 , Gaggia Classic , Lelit Fred PL043MMI , tamper Lelit PL200 , nivelator Lelit PL121, outdoor : Aerobie AeroPress , Coffee Gator , Porlex Mini
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)