Hello There, Guest! Login Register

Espresor Gaggia Baby Dose cu PID si accesorii

Salutare,

in vederea trecerii de la nivelul "incepator" la "amator" iau in considerare un upgrade, asa ca vand urmatorul setup:

Espresor Gaggia Baby Dose (cu sita dubla si sita simpla, originale) 600 lei
Tamper 58.4mm - 50 lei,
Nivelator Motta 58.5 mm - 100lei,
Sita IMS Competition 12-18 grame H 24,5mm - 30 lei
Picurator simplu 3/8 - 10 lei,
Sita blind pentru backflush - 10 lei.

Espresorul este in stare buna, are garnitura de grup din silicon, noua, ceva urme de utilizare, a primit PID si i-a fost redusa presiunea la 9.5 bar (Nickso sa traiasca).

Pretul pentru tot pachetul este 700 lei. Accesoriile se pot vinde separat numai daca expresorul se vinde primul.[Image: H88f93k.jpg][Image: RTTLZwz.jpg][Image: cSeDizl.jpg]

Reply
Up.

Reply
Espresorul este inca disponibil.
Adaug la vanzare doua instrumente pentru metode alternative.
Moka pot Bialetti Mukka Express - pentru capucino - 75 lei
Este folosit dar in stare buna.
French Press Bodum 1 litru - 75 lei.[Image: CDRsr1y.jpg][Image: ZE1kRS9.jpg][Image: 7ChSCcz.jpg][Image: yk4rc3b.jpg]

Reply
Salutare, am mai citit pareri legate de acest espresor si am gasit faptul ca ar fi probleme la sina de prindere a portafiltrului, aceasta fiind din plastic, dupa utilizare intensa se slabeste si va curge apa pe langa portafiltru. Eu sunt inca la foarte inceput, nu am experienta cu un espresor, dar am tot citit importanta rasnitei, a stabilitatii termice, depresurizarea si restul accesoriilor. Rasnita o am si as fi interesat de acest set-up.

Au fost probleme cu sina de prindere a portafiltrului ?

Multumesc.

Reply
Nu am avut nici o problema cu prinderea portfiltrului. Mai mult garnitura e din silicon si e noua. Nu cred ca sina e de plastic dar o sa ma mai uit o data maine.

Reply
(22-11-2018, 23:54)cristianMD Wrote: Salutare, am mai citit pareri legate de acest espresor si am gasit faptul ca ar fi probleme la sina de prindere a portafiltrului, aceasta fiind din plastic, dupa utilizare intensa se slabeste si va curge apa pe langa portafiltru. Eu sunt inca la foarte inceput, nu am experienta cu un espresor, dar am tot citit importanta rasnitei, a stabilitatii termice, depresurizarea si restul accesoriilor. Rasnita o am si as fi interesat de acest set-up.

Au fost probleme cu sina de prindere a portafiltrului ?

Multumesc.
Am verificat. Nu este nimic din plastic la sistemul de fixare a portfiltrului.

Reply
Va multumesc pentru raspuns, ma insel eu, este foarte multa informatie pe care incerc sa o structurez. Inteleg faptul ca am nevoie de un portafiltru fara fund pentru espresor, se potriveste cel de la Gaggia Clasic?

Envoyé de mon SM-G950F en utilisant Tapatalk

Reply
Nu ai nevoie, este optional, poti incepe cu portafiltrul ei original.

Reply
(23-11-2018, 19:38)renatoa Wrote: Nu ai nevoie, este optional, poti incepe cu portafiltrul ei original.
De acord, dar am fost sfatuit sa urmaresc exact procesul de extragere ca sa pot evalua rasnirea/timpul, de aceea intreb da a se potriveste cel de pe Gaggia Clasic.

Envoyé de mon SM-G950F en utilisant Tapatalk

Reply
Din cate stiu eu Baby Dose este identic construit cu GC.

Reply
Pana la un punct, da. Difera faptul ca Dose e un aparat cu posibilitati volumetrice, si ceva mai multa electronica, in timp ce Classic e manual, de tipul on/off.
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, fluid bed roaster

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)