Hello There, Guest! Login Register

Espazzola - un fel de portafiltru pentru curatarea grupului

Misto chestia asta, desi cvasiinutila daca faci backflush cu apa fierbinte macar la doua zile, si prepari putine cafele, acasa. Ca si plusuri, pare ca patrunde bine pe langa sita de dus, in cavitatea grupului E61.

30E la Tidaka
Lelit Bianca, Honne Espressoman Edition, Tamper autonivelare, Vacanta: Kinu M47 + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 (in vanzare)

Reply
Eleganta si comoda... [Image: biggrin.gif] ...decat cu peria ...sa curga apa pe sub mana pe coate si apoi pe covor...plus stropitul prin-prejur...
Bosco Posillipo | Bezzera Strega | Pavoni Expo | Honne | Olympus KR-E | ECM S64 | MK III | Kinu M47, M68 | Gene CBR 101...

Reply
Și de la Cafelat
https://youtu.be/4-Awj82jf2c
Cafflano Kompresso, Clever Dripper, Kinu M47, Brewista Kettle.

Reply
Nu-i acelasi lucru.

Reply
A sosit, de la Barshaker! Cam scumpa dar își face treaba și consum mai mare de apa Sad

[Image: yAyTjM8.jpg]
 ꟼPro 800//vario home & Sette Wi //man at work

Reply
Foarte foarte interesant accesoriu. Îl iau negreșit. Simplu și extrem de practic.
LELIT Bianca ,Honne

Reply
30   Mare atenție la prima folosire ( m-a deranjat enorm Angry ) scurgerea vine astupată din fabrică !!!!  102  Fuck.
Nu mă așteptam la așa ceva și m-am cam opărit și dacă ai și levier ( sic!) e și mai grav.

Reply
E vreo diferența între cea roșie și cea neagra, sau imaginile postate pe

site le prezintă deschis și închis?

Prin infundat tintelegi doar partea extrema, sau un dop de plastic mai consistent pe traseul de scurgere?
LELIT Bianca ,Honne

Reply
Nu exista diferenta intre “culori”.
e o chestie faina, prima data am vazut si testat la woc. ( plus in spatele firmei este un inginer foarte simpatic )
--Only God Can Judge Me--

Reply
@ organon
O p Smileză face cat o mie de...
Este vorba de orificiul unde poți pune cap de șurubelniță. 
Am mai studiat problema pe net și am observat ca așa trebuie sa fie : astupat!!! Probabil pentru acel cap de șurubelniță  Huh
E mai greu cu tehnica... plus levier ! Big Grin

[Image: V0iiGIB.jpg]

Reply
Dupa o saptamana de folosire a ajuns in cosul de gunoi.De ce? Foarte simplu.Materialul din care e facut portafiltrul este foarte prost si dupa cateva folosiri cedeaza la acele urechiusi specifice portafiltrelor pentru grup E61.Am observat la inceput ceva mici resturi negre in apa pe care o aruncam când se umplea cuva expresorului, dar nu le-am dat importanta.Apoi am vazut ca nu mai statea ferm pe pozitie si dupa cateva miscari incepea sa iasa din locas.Azi am verificat atent si am vazut ce devenise inutilizabil prin erodarea decisiva a acelor urechi.Poate mi s-a intamplat numai mie,dar fiind vorba de calitatea materialului din care este realizat,am mari indoieli ca e doar o exceptie.
LELIT Bianca ,Honne

Reply
La mine e totul ok.

Reply
Confirm, totul ok.
2018.09  Proiftec Pro 300, IMS, Kinu M47
2017.11    Lelit Victoria, IMS, Kinu M47

Reply
Sa vedem cat costa rezerva sau setul !

Reply
(09-10-2018, 12:49)Honoriu Wrote: Confirm, totul ok.

Ma citez pe mine și revin cu info: o foloseasc de o luna, zilnic, și e in stare buna. Nu am întâmpinat probleme .
2018.09  Proiftec Pro 300, IMS, Kinu M47
2017.11    Lelit Victoria, IMS, Kinu M47

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)