Hello There, Guest! Login Register


Ecuator Cafe Pitesti

(26-08-2014, 08:39)decadurabolin Wrote: Va salut. Comanda efectuata pe data pe 22 inca este in asteptare. Este vreo problema sau cum in aceasta perioada?
buna ziua
nu este mici o problema veti primi maine comanda. Am ajuns prea tarziu la curierat si nu am mai putut expedia luni.
 
Reply
Cand gasesc gheisha ?
 
Reply
Sper ca la finalul saptamainii viitoare sa-mi ajunga.
(26-08-2014, 15:21)cbo73 Wrote: Cand gasesc gheisha ?
 
Reply
Pot sa fac o precomanda pentru 500 de grame pe site ? Nu stiu daca este aceasta optiune.
 
Reply
Niște pungi cu supapă vindeți?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
da vand contactati-ma pentru ami multe detalii.
(26-08-2014, 22:43)nickso Wrote: Niște pungi cu supapă vindeți?

nu am optiunea asta dar cred ca o sa am suficient.
(26-08-2014, 22:11)cbo73 Wrote: Pot sa fac o precomanda pentru 500 de grame pe site ? Nu stiu daca este aceasta optiune.
 
Reply
Cumva Costa Rica de la ultima comanda nu prea era din saptamana/luna curenta? In punga nu miroase a nimic si e putin uleioasa, desi nu e prajita foarte tare.
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
Alex ,

Spune-mi , te rog , daca mai ai cafea Uganda Bugisu , Tanzania si Papua Noua Guinee , verzi .
As vrea sa mai cumpar .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
buna seara
Uganda am dar Papua(nu exista la furnizori ceva calitativ) si Tanzania (nu am avut niciodata) nu am
(28-08-2014, 14:47)RaduCarutasu Wrote: Alex ,

Spune-mi , te rog , daca mai ai cafea Uganda Bugisu , Tanzania si Papua Noua Guinee , verzi .
As vrea sa mai cumpar .

imi cer scuze dar nu am cafeau mai veche de 3 zile. Posibil sa nu se fi racit suficient cand a fost ambalata din cauza ca este foarte cald afara. Imi spune-ti la urmatoarea comanda.
o zi buna
(28-08-2014, 13:23)adif Wrote: Cumva Costa Rica de la ultima comanda nu prea era din saptamana/luna curenta? In punga nu miroase a nimic si e putin uleioasa, desi nu e prajita foarte tare.
 
Reply
Buna seara
Vreau sa va anunt ca am o noua cafea decofenizata - Mexic Decafeined!
O seara buna
 
Reply
Quote:
imi cer scuze dar nu am cafeau mai veche de 3 zile. Posibil sa nu se fi racit suficient cand a fost ambalata din cauza ca este foarte cald afara. Imi spune-ti la urmatoarea comanda.
o zi buna


Ok, nu este o problema, cafeaua este foarte buna, doar mi s-a parut a fi putin mai veche decat de obicei.
Este posibil ca si gradul de prajire sa fie putin diferit fata de ceea ce stiam.
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
Buna seara
In primul rand vreau sa imi cer scuze pentru neplacerile cauzate de nefunctionarea sitului. Si sa va anunt ca in sfarsit a ajuns Panama Geisha.
 
Reply
Am comandat doua pachete de cafea , si trebuiau sa vina prin Urgent curier, dar a sosit acum , prin nemo express. Problema e ca mi-au cerut 53 lei pt transport !!! E enorm ! Nu? Cafeaua comandata fiind undeva la 70 lei. Ei nu au sediu la noi in oras si au taxat kilometri suplimentari...kkturi... Avem aici in oras Urgent curier, Fan curier, oricare cred ca erau f. OK, si nu treceam de 20 lei.

Eram pe punctul de a refuza coletul dar fiind prima mea comanda de la Ecuator cafe, am platit, ca popa, si acum astept sa vad cum isi va plati greseala cel care a expediat coletul. Altfel va fi si ultima comanda,clar !
Plus, cand am deschis coletul , o punga era sparta la transport, dupa cum se va vedea mai jos... Servicii de 5 stele la banii aia !
Nu comentez cafeaua, acum am primit-o, dar , tragand linie, serviciile si prima impresie sunt de toata jena! Sad
saeco royal capucino, La Pavoni Europiccola v2 , Kinu M47 Phoenix
 
Reply
cu bunavointa, sper sa fie un incident singular; de ani buni cumpar (si) de la EcuatorCafe si n-am avut asemenea neplaceri;
dar asta-mi aminteste de o doleanta a mea, in legatura cu serviciul de transport/livrare: poate la un moment dat in dezvoltarea afacerii, se poate trece la un pret de livrare mai atractiv si la unele forme de interesare clienti gen transport gratuit de la un prag de valoare in sus, o forma de abonament lunar avantajos etc.
macar ca facilitati pentru forumisti;
si desigur, oferind totusi o stabilitate a preturilor;
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
Reply
buna seara
Imi cer scuze pentru neplacerile create dar va rog sa intlegeti anumite aspecte. Am ales Nemo deoarece au tarifele cu 20 % mai mici decat Urgent curier. Sunt intr-o continua negociere cu firmele de curierat pentru a avea tarife cat mai mici si accept diferite compromisuri tocmai ca voi clientii sa platiti mai putin. Imi este imposibil sa aflu care firma are sedii si care nu in anumite zone. Trebuia sa ma sunati si rezolvam problema.
Sunteti prima persoana care se plange de serviciile lor(inafara de mine care ma cert zilnic cu ei). Pe cei care dvs il laudati adica Urgent s-au plans alti clienti care cred ca sunt si ei mebrii si pot confirma. Nu pot sa impac pe toata lumea.
Legat de punga spara la urmatoare comanda imi specificati acest lucru si veti primi alta in loc.
o seara buna
(09-09-2014, 13:39)ferossu007 Wrote: Am comandat doua pachete de cafea , si trebuiau sa vina prin Urgent curier, dar a sosit acum , prin nemo express. Problema e ca mi-au cerut 53 lei pt transport !!! E enorm ! Nu? Cafeaua comandata fiind undeva la 70 lei. Ei nu au sediu la noi in oras si au taxat kilometri suplimentari...kkturi... Avem aici in oras Urgent curier, Fan curier, oricare cred ca erau f. OK, si nu treceam de 20 lei.

Eram pe punctul de a refuza coletul dar fiind prima mea comanda de la Ecuator cafe, am platit, ca popa, si acum astept sa vad cum isi va plati greseala cel care a expediat coletul. Altfel va fi si ultima comanda,clar !
Plus, cand am deschis coletul , o punga era sparta la transport, dupa cum se va vedea mai jos... Servicii de 5 stele la banii aia !
Nu comentez cafeaua, acum am primit-o, dar , tragand linie, serviciile si prima impresie sunt de toata jena! Sad

buna seara
Legat de pretul trasportului in momentul de fata nici o firma de curierat nu poate sa imi ofere un pret mai mic decat acesta. Ofer discount in momentul de fata de 7% peste o anumita valoare discountul acopera valoarea transportul. Daca doriti renunt la dscount si stabilim de comun acord o valoare minima a comenzii pentru transport gratuit.
(09-09-2014, 15:40)radudani Wrote: cu bunavointa, sper sa fie un incident singular; de ani buni cumpar (si) de la EcuatorCafe si n-am avut asemenea neplaceri;
dar asta-mi aminteste de o doleanta a mea, in legatura cu serviciul de transport/livrare: poate la un moment dat in dezvoltarea afacerii, se poate trece la un pret de livrare mai atractiv si la unele forme de interesare clienti gen transport gratuit de la un prag de valoare in sus, o forma de abonament lunar avantajos etc.
macar ca facilitati pentru forumisti;
si desigur, oferind totusi o stabilitate a preturilor;
 
Reply
Tarifele mele la urgent (ca si comparatie):
11(sper ca-i asa, eu am negociat, dar nu ma ocup de expeditii) lei / primul kg + 0.85lei /kg la urmatoarele kg.
Pentru pachete usoare si voluminoase se ia in calcul si greutatea volumetrica, facturandu-se cea mai mare.
Ramburs: 5lei (cont colector).
Inainte am avut contract cu Otto, tarifele de la urgent le-am obtinut avand referinta otto (a se citi ca le-am mai redus).
De obicei vin repede, cu exceptii cand li se mai strica camionu' (ieri).

Nu am volume mari (5 - 6 pachete / saptamana in medie, greutati ocazionale maxime de 40 kg).

PS Intr-adevar la localitati in afara traseului uzual intervin tarifele / km suplimentar. La otto aveam o valoare fixa, la urgent e pe km. Avem un singur client in acest caz si stiu ca mi s-a spus ca si aici "iesim" mai bine decat la otto... Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
buna ziua
asa cum spunea tarifele sunt ceva mai mici la nemo
8 ron primul kg
0,6 ron kg aditional
3 sau 3,5 (nu mai stiu exact) rambursul
tarifele nu include tva.
quote='amarok' pid='17049' dateline='1410418753']
Tarifele mele la urgent (ca si comparatie):
11(sper ca-i asa, eu am negociat, dar nu ma ocup de expeditii) lei / primul kg + 0.85lei /kg la urmatoarele kg.
Pentru pachete usoare si voluminoase se ia in calcul si greutatea volumetrica, facturandu-se cea mai mare.
Ramburs: 5lei (cont colector).
Inainte am avut contract cu Otto, tarifele de la urgent le-am obtinut avand referinta otto (a se citi ca le-am mai redus).
De obicei vin repede, cu exceptii cand li se mai strica camionu' (ieri).

Quote:PS Intr-adevar la localitati in afara traseului uzual intervin tarifele / km suplimentar. La otto aveam o valoare fixa, la urgent e pe km. Avem un singur client in acest caz si stiu ca mi s-a spus ca si aici "iesim" mai bine decat la otto... Big Grin


Nu am volume mari (5 - 6 pachete / saptamana in medie, greutati ocazionale maxime de 40 kg).
 
Reply
1. nu laud nici o firma de curierat ...toti au angajati de toate categoriile moral si profesional vorbind(oameni si Oameni)
2. Nu aveti cum ghici care curier unde are sau nu are sedii . DAR pe site-ul dv imi apare la comanda ca se trimite prin urgent curier , iar eu stiu daca ei au sau nu sediu la noi.
Daca imi aparea la comanda ca vine prin nemo, stiam sa mentionez la observatii ca vreau alt curier sau eventual chiar nu mai vreau comanda, nu-i asa?
3.comand online multe chestii, dar intotdeauna sunt sunat inainte de expedierea pachetului pt confirmare.
Cred ca e mai safe pt firme sa verifice daca potentialul client a inteles sigur ce comanda si cat il costa, altfel se pot trezi ca li se refuza coletele de catre unii mai “seriosi“
4. La urma urmei ce s-a intamplat?
Am aruncat vro 30 de lei in beneficiul unui curier de doi bani , care imi si livreaza la calitatea care s-a vazut in poza...macar de-i dadeam pe cafea, macar de nu aveam ce comenta la transport.
In urma cu vro 4 ani mi-a trimis o firma o revista de vreo 10 lei prin curier in loc de posta romana, poate chiar nemo a fost, nu mai stiu,
si imi cereau aproape 50 lei ramburs pt kilometri suplimentari... am dat retur de urgenta... poi ce facem,de 10 ori mai scump sacul decat faina ?! :-)
5. Nu dau nimanui lectii de marketing sau de vreun alt fel.Fiecare isi conduce afacerea cum vrea , cum poate, cum reuseste. Nu vreau sa dea nimeni in gard, cu cat mai multi , cu atat mai multa concurenta intre prajitorii, cu atat mai bune calitatea si preturile.
Toti gresim. Cine vrea sa invete, mai bine invata din greselile altora...zic eu
6. Daca e bine, bine, daca nu, nu !
saeco royal capucino, La Pavoni Europiccola v2 , Kinu M47 Phoenix
 
Reply
Am primit alaltaieri cafeaua de la ecuator(prima comanda): peru, columbia si indonesia.
Transportul a fost vreo 16 lei, cu nemo, ceea ce mi se pare ok, chiar mai mic , fata de coletele care le-am primit pana acum.
Poate optiunea cu plata in avans,(nu stiu daca exista pe site) ar mai diminua din costurile de transport.
Eu personal primesc vreo 6-7 colete lunar cu diverse "chestii" si intradevar banii dati pe transport se simt.
 
Reply
Va salut.
Data prajirii poate fi trecuta pe pachete? Intreb pentru ca am niste probleme cu extractiile si chiar as fi curios sa vad de cand e cafeaua defapt.
Multumesc.
May God be with us.
 
Reply
Data prajirii poate fi trecuta decat ca trebuie sa imi scrieti la comentarii in momentul in care faceti comanda.
(24-09-2014, 10:11)decadurabolin Wrote: Va salut.
Data prajirii poate fi trecuta pe pachete? Intreb pentru ca am niste probleme cu extractiile si chiar as fi curios sa vad de cand e cafeaua defapt.
Multumesc.
 
Reply
Defapt cred ca ar fi mai corect sa stim toti data prajirii inainte de a plasa comanda sau de a primi pachetele.
Sunt cateva prajitorii care fac update zilnic vis a vis de sortimentele prajite.
Se poate implementa si la dumneavoastra?
Stima.
May God be with us.
 
Reply
Daca cititi topicul meu o sa vedetei ca am scris faptul ca anumiti clienti nu vor data prajirii deoarece o revand sau o dau prietenilor. Pot pune data pe pachet dar nu o pot sterge asa ca rog cei care doresc acest lucru sa imi zica.
(24-09-2014, 13:02)decadurabolin Wrote: Defapt cred ca ar fi mai corect sa stim toti data prajirii inainte de a plasa comanda sau de a primi pachetele.
Sunt cateva prajitorii care fac update zilnic vis a vis de sortimentele prajite.
Se poate implementa si la dumneavoastra?
Stima.
 
Reply
Te rog trimite mi si mie cafeaua pe care am comandat o in data de 20 septembrie
 
Reply
Astazi este 27 ,o saptamana de cand am facut comanda si nici urma de cafea.Ciudat e ca pe site apare la istoric comenzi ca comanda a fost livrata. Cafeaua era buna dar firma mi a lasat un gust amar.
 
Reply
Buna ziua
imi cer scuze dar nu am primit comenzile. Defapt am primit doar anumite comenzi. Au fost probleme cu situ.
(27-09-2014, 10:25)cbo73 Wrote: Astazi este 27 ,o saptamana de cand am facut comanda si nici urma de cafea.Ciudat e ca pe site apare la istoric comenzi ca comanda a fost livrata. Cafeaua era buna dar firma mi a lasat un gust amar.
 
Reply
Acum o ora a venit cafeaua.Totul e bine cand se termina cu bine.Multumesc .
 
Reply
ok ma bucur sa aud asta.
(27-09-2014, 14:29)cbo73 Wrote: Acum o ora a venit cafeaua.Totul e bine cand se termina cu bine.Multumesc .
 
Reply
Buna seara
Avand in vedere cresterile repetate de pe bursa si ale funizorilor v-oi fi nevoit sa cresc preturile. Discountul oferit va fi de 10% pentu membrii forumului.
 
Reply
Comanda facuta in 19.10, statusul e "in asteptare" . De ce ? Am comandat doar ce figura "pe stoc".
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)