Hello There, Guest! Login Register


Duza 4 gauri Lelit PL92

#1
*admin edit:
Achizitie de grup initiata de cremaperfecta.ro in calitate de persoana juridica, cu scop comercial, cu responsabilitate pentru garantie, incasari, plati, retur, GDPR 


La cererea espressomanilor va ajut sa incepem aici o comanda de grup pentru duza cu 4 gauri Lelit steam wand tip 4 holes M8,5x0,75 Cod. 2200108
Cost: 7.5E
Dupa 7-10 zile spunem stop, importatorul anunta data sosirii si apoi trimite fiecare datele de livrare pe formularul clasic de reducere.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#2
Mă înscriu pentru o bucată
Lelit PL92T Elizabeth V3, Niche Zero, PicoPresso, V60, NanoFoamer
 
#3
Plus 1
Lelit Bianca/ XLVI Steamhammer/ La Marzocco GS3av
Mahlkonig GBW, Arco
Bravo tools
 
#4
Ca sa fie mai ușor, încerc cu o lista:

1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4.
Dalla Corte Studio + Eureka Atom Specialty 75
 
 
#5
1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4. Vlad80
5.
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
#6
1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4. Vlad80
5. radudorobantu
6.
PL92T V.3 (Ex PL042EMI)
Niche Zero (Ex. Eureka Mignon Specialita)
Kinu M47 Classic | Comandante
 
#7
plus 1
Prajitor GENE CBR 101, Lelit Mara X, Eureka XL, Lelit 41TEM, Lelit 0433MMI
 
#8
Vesti pentru Mara X?

Trimis de pe al meu MAR-LX1A folosind Tapatalk
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
#9
eu zic că se potrivesc 100% și cu Mara X din cauză că este aceeași țeavă de abur pe Elizabeth și Mara X
Prajitor GENE CBR 101, Lelit Mara X, Eureka XL, Lelit 41TEM, Lelit 0433MMI
 
#10
Din ce vad în specificații toate e61 de la lelit au aceeași țeavă (Mara - orice litera, Bianca).
Din experienta personala pot garanta ca duza de la Bianca/MaraS sunt interschimbabile.
In ceea ce privește performanța pe Mara-X menționat mai sus și tinând cont de faptul ca presiunea e pe locul doi în HX, as spune sa rămâneți la cea de 2 gauri. Eu am pus-o pe cea de 4 doar pe Bianca (primita cumva recent) și merge bine dar presiunea este la 2 BAR. Ca idee este tot sub ce știa sa facă Nuova Simonelli Oscar II (la 1.3BAR) in materie de abur și presupun ca din cauza spațiului relativ mic pentru abur, poziția lui pe verticala (deși are totuși un diametru mare). Boilerul de abur fiind umplut cu aprox 1.2 L din volumul total de 1.5L.
In fine, nu e o avere, puteti experimenta.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#11
Da să ști că ai dreptate și eu m-am documentat așa este,eu vreau să o iau să văd cum se comportă că într-adevăr nu este o avere 7sau8 euro,la mine Mara X nu are presiune pe abur mai mult de 1,5 bari,eu când am ales să cumpăr Mara X l-am ales din cauză că la mine în casă nu se bea cafele cu lapte decât când vine cineva și dorește cafea cu lapte că așa puteam să optez pentru DB nu pentru SB/HX
Prajitor GENE CBR 101, Lelit Mara X, Eureka XL, Lelit 41TEM, Lelit 0433MMI
 
#12
lig76ct, am vazut ca ai postat 'plus 1', asa ca te-am adaugat si pe tine in lista, pozitia 6.

1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4. Vlad80
5. radudorobantu
6. lig76ct
7. george.blaga
8.
Lelit PL92T Elizabeth V3 | Eureka Mignon Specialita 17NX
 
#13
Salut!
Ma inscriu si eu in comanda voastra cu o duza standard de PL41TEM. Nu o gasesc nicaieri.
Cod MC 742/4
Multumesc!
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
#14
(10-05-2021, 10:36)george.blaga Wrote: lig76ct, am vazut ca ai postat 'plus 1', asa ca te-am adaugat si pe tine in lista, pozitia 6.

1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4. Vlad80
5. radudorobantu
6. lig76ct
7. george.blaga
8.

Mai vine cineva pe lista sau putem inainta comanda catre improtator?
Dalla Corte Studio + Eureka Atom Specialty 75
 
 
#15
(19-05-2021, 11:31)dal3x Wrote:
(10-05-2021, 10:36)george.blaga Wrote: lig76ct, am vazut ca ai postat 'plus 1', asa ca te-am adaugat si pe tine in lista, pozitia 6.

1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4. Vlad80
5. radudorobantu
6. lig76ct
7. george.blaga
8.

Mai vine cineva pe lista sau putem inainta comanda catre improtator?
Eu nu mai doresc duza
Prajitor GENE CBR 101, Lelit Mara X, Eureka XL, Lelit 41TEM, Lelit 0433MMI
 
#16
Sa nu ma uiti si pe mine cu duza de pl41tem. S-a vorbit la importator.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
#17
Actualizez lista (fara lig76ct):

1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4. Vlad80
5. radudorobantu
6. george.blaga

@Lyvyoo, cum procedam sa inaintam comanda? Smile
Dalla Corte Studio + Eureka Atom Specialty 75
 
 
#18
Deci avem asa:
1. svoiQ
2. gabrieldima
3. dal3x
4. Vlad80
5. radudorobantu
6. george.blaga
+
Zaheyu - duza normala PL41TEM

Incerc sa aflu maine procedura. Cine este din Bucuresti le va ridica personal, pentru restul colegilor v-as putea ajuta sa le las la o prajitorie din B daca va puneti de acord, ca sa nu platiti curier doar pt o duza. Ce ziceti?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#19
Eu sunt ok sa-mi ridic duza personal din Bucuresti. Cum ramane cu plata?
PL92T V.3 (Ex PL042EMI)
Niche Zero (Ex. Eureka Mignon Specialita)
Kinu M47 Classic | Comandante
 
#20
La importator dar intreb maine cum se va face.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#21
Daca plata e la importator o sa incerc sa discut direct cu ei pentru ca oricum as mai avea nevoie de ceva garnituri. Poate ma ajuta ei cu o factura totala si cu un curier catre Cluj-Napoca. Merci @Lyvyoo
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
#22
Si eu o pot ridica de la o prajitorie Smile
Dalla Corte Studio + Eureka Atom Specialty 75
 
 
#23
(21-05-2021, 08:42)Vlad80 Wrote: Daca plata e la importator o sa incerc sa discut direct cu ei pentru ca oricum as mai avea nevoie de ceva garnituri. Poate ma ajuta ei cu o factura totala si cu un curier catre Cluj-Napoca. Merci @Lyvyoo


Sunt și eu din Cluj, poate împărțim costul de transport.
Lelit PL92T Elizabeth V3, Niche Zero, PicoPresso, V60, NanoFoamer
 
#24
Din ce vad la profil:

1. svoiQ - CJ
2. gabrieldima - B
3. dal3x - B
4. Vlad80 - CJ
5. radudorobantu - B
6. george.blaga - CJ
+
Zaheyu - duza normala PL41TEM - VL

Eu zic asa ca sa fie mai simplu: cei din B sa le ridice direct de la sediul din zona Mosilor, cei din CJ sa se grupeze la un transport comun, iar colegul din VL sa ne spuna cum ar dori...

Intreb importatorul si despre plata..
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#25
Sigur, ne putem grupa cei din Cj.
Lelit PL92T Elizabeth V3 | Eureka Mignon Specialita 17NX
 
#26
Pentru mine e ok grupat pe CJ Smile, dar nu am inteles cine trimite pana la urma daca mergem pe aceasta varianta.
Pe mine garniturile nu ma preseaza sa le cumpar acum (mentionam mai sus despre ele) deci ar fi bine si doar duza pentru moment.
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
#27
@Vlad80, pot sa trimit eu comanda, si pentru tine, si svoiQ; mi-ar trebui si un filtru, cred ca e cazul sa il schimb, asa ca oricum aveam in plan o comanda.
Daca ne hotaram sa mergem pe varianta aceasta, putem lua si garniturile acelea.
Lelit PL92T Elizabeth V3 | Eureka Mignon Specialita 17NX
 
#28
Am vorbit la importator si pentru a simplifica totul si a evita multa logistica, multe facturi generate, telefoane, mail-uri etc. rugamintea lor este sa faceti o singura comanda. Stabiliti cine va face colectarea (pe Revolut sau cum vreti voi), apoi ei emit o singura factura, colegul care a strans banii o plateste si probabil in 7-10 zile ar trebui sa vina piesele. Pentru ridicare cei din Bucuresti le vor lua personal din showroom, iar restul colegilor vor primi prin curier toate piesele ramase. 
Mai ramane  Zaheyu sa imi spuna cum vrea sa faca, eventual te pot ajuta eu sa las la o prajitorie duza.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#29
Daca mai e loc, rugaminte sa ma luati in calcul pt duza cu 4 gauri Lelit in Bucuresti. 
Multumesc
Lelit Elizabeth PL92T v3, William PL72, Niche Zero, IMS, VST, Cormorant Roaster CR600
 
#30
(21-05-2021, 21:34)Lyvyoo Wrote: Mai ramane  Zaheyu sa imi spuna cum vrea sa faca, eventual te pot ajuta eu sa las la o prajitorie duza.

Lasata la o prajitorie, curier, cum va e mai usor. Si cu revolutul e ok.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)