Hello There, Guest! Login Register

Discount-urile Dalla Corte, Compak, Cafflano, QuickMill, Espro

[Image: o_UGoHUz_400x400.png]

Importatorul Dalla Corte / Quick Mill  / Cafflano / Espro in Romania, ofera pasionatilor espressomani reduceri importante la espressoarele si accesorii, preturile finale, cu discount-ul aplicat fiind urmatoarele:

Noul Dalla Corte Studio -  dual boiler, grup saturat, boiler independent integrat in grupul de extractie cafea (patent Dalla Corte), PID, preinfuzie programabila, Pret cu reducere Espressoman - 3500E (pret de lista 4500E) + workshop personalizat de tehnici avansate in extractia espresso  

- Dalla Corte Mina - grup saturat, profilare debit, control total din aplicatie telefon - pret lista 7854E. Pret pentru Espressoman  6900E + + workshop personalizat de tehnici avansate in extractia espresso  si profilare

- Quick Mill Silvano - 5250 lei + workshop personalizat de tehnici avansate in extractia espresso  

- Rasnita Compak K3 Touch - (cutite 58mm, reglaj stepless, motor 210W, timer) -  449 Euro
- Rasnita Compak E5 - 949 Euro
- Rasnita Compak E8 - 1390 Euro
- Rasnita Compak F8 - 1790 Euro
- Rasnita Compak PKE - 2390 Euro
- Cafflano Kompresso -  305 lei (pret de lista 339 lei)
- tamper dinamometric Espro 58.35mm - 414 lei (pret lista 460 lei)
- lattiera Espro Toroid 2 - varianta de 400ml - 129 lei, varianta de 600ml - 139 lei 

Pentru aplicarea reducerilor Espressoman, trimiteti formularul nr. 8 (Dalla Corte/QucikMIll/Espresso/Cafflano)
din pagina de reduceri, urmand sa fiti contactati de catre importator in max. 24h. 

Showroom-ul se afla in Bucuresti, zona Dorobanti, unde puteti vedea si testa produsele.

Pentru suport, va sta dispozitie userul RazvanMB , reprezentantul Dalla Corte.
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
@razvanMB
Căutând mai multe despre quick mill, mi-a atras atenția varianta "Carola", boilerul mare, grupul E61, ce părere ai?
(am vazut că ești reprezentantul importatorului, se poate aduce, la ce preț pentru forumiști?) Ms.
ECM Classika PID, Macap MC4.

Reply
Carola e o optiune interesanta. Sincer mi a cerut chiar recent cineva. Este un sdbu cu grup e61 si cu un pid destul de primitiv, cu jumperi, care se poate accesa doar din spate parca, desfacand si desuruband. E interesant ca e grup E61, in rest nu stiu ce sa zic. E mai scump decat Pippa si mai ieftin decat Silvano doar cu 100 de euro gen..
Un review e aici
https://youtu.be/nu1wAvZ2oJs

Cred ca in bugetul lui poti "tuna" Pippa chiar cu meCoffee pid, nu mai zic de altele mai.ieftine. totusi, are clar niste avantaje si Carola, e foarte compacta, usoara, grup E61 iertator cu extractiile.
Concluzia e ca daca se strang 2 3 doritori poate facem un group buy o idee mai convenabil decat ce se gaseste pe net acum, de ce nu.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Travel Press, KINU 47

Reply
Ce să zic, aș fi interesat de "Carola" dar nu pot da o comandă fermă până nu știu un preț exact...

Reply
(22-01-2018, 00:07)Kontrast Wrote: Ce să zic, aș fi interesat de "Carola" dar nu pot da o comandă fermă până nu știu un preț exact...

Cred ca la minim 3 bucati il putem aduce la un 799 euro tva inclus.

Reply
Banuiesc ca ati observat ca Carola nu are teava de abur. Adica trebuie sa fii foarte sigur ca nu vei aborda bauturile cu lapte.
factory g106, m47, ims, kazak accessories, fluid bed roaster

Reply
exact Smile no milk! 

desi am desconsiderat initial aparatul interesul crescut m a facut sa mai cercetez : 
https://www.home-barista.com/espresso-ma...ml#p426330

Oricum ajung in februarie la fabrica la Quick Mill si il pun pe Scace insa tot ce am testat de la ei acum a fost mult peste asteptari, am oarecum impresia ca in segmentul acesta de masini home use super clasice pun destul de mult accent pe stabilitate termica si testeaza destul de mult si ei.

Reply
Tot citind despre aparatele Quick mill am mai descoperit o versiune interesanta: Alexia Evo cu Pid. Despre aceasta știm ceva? La ce preț ar putea fi?

Reply
Cred ca acel aparat a fost doar pentru piata din SUA, pentru Chris Coffee. La noi nu apara ca si posibilitate de comanda. Sad Cei de acolo au avut cateva aparate in exclusivitate produse de Quick Mill pentru piata ameciana, cum este si superbul Lucca, produs pentru cei de la Clive Coffee.

Reply
Chiar dacă nu mă interesează frotarea nu prea îmi convine la "carola" pseudo pid-ul din spate.
Apoi și o eventuală revânzare va fi mai dificilă.

Dacă nu este disponibilă Alexia cu pid atunci trebuie să mai caut...

Reply
Incearca Bezzera, au ei ceva cu E61 si posibilitate de frotare si evident PID. De la QM daca nu te intereseza frotarea mai potrivit decat Pippa cu un pid n as putea sa ti recomand mai bine..

Pid ul Carola cred ca functioneaza bine insa evident e o solutie mai de anii 2008 decat 2018, ca si user experience Smile

Carola trebuie privita si din perspectiva dimensiunilor extrem de mici, probabil e cel mai compact espressor capabil cu grup e61.

Reply
@razvanMB pentru cafflano prețul conține și livrarea? Mersi!
Lelit PL162 Bianca + Honne / Cafflano Kompresso + Kinu M47
Past: Lelit PL41TEM, Sita Competition Ascaso 57mm, Lelit PL043MMI 

Reply
Salut, curierul este separat.

Reply
Salut,
Tot referitor la livrare pentru Cafflano Kompresso. Cât ar costa livrarea pentru acest produs, într-o localitate fără km suplimentari?
Mersi!

Reply
Salut, de regula tarifele sunt pana in 20 de lei in afara Bucurestiului, livram cu Fan Curier.

Reply
Salut,

Las aici un scurt review despre experienta mea cu Razvan.
Mi-am cumparat de la Taste Crafters un Quick Mill Silvano, livrat in conditii optime.
Am fost si la cursul de espresso si latte art basic. M-am programat printr-o discutie telefonica cu Razvan.
Am gasit acolo multe informatii despre extractie, preinfuzie, debit, latte art, site(am facut comparatii intre diversele site), 
prajirea cafelelor si multe altele. 
Timp de cateva ore am aflat de la Razvan detalii pe care nu le gasesti usor. 
Mi-a raspuns la intrebari de orice natura, plecand de la constructia espressoarelor Dalla Corte
pana la istoria altor marci de echipamente.

Multumesc Razvan pentru amabilitatea cu care mi-ai oferit toate aceste servicii. Big Grin

Pun mai jos si cateva poze de la locatie. Poza cu Razvan, asteptam sa o urce el.[Image: HqpzOse.jpg][Image: sCQVYIu.jpg][Image: U70782v.jpg][Image: AUhKUTx.jpg]
AeroPress, Baratza Sette 270, Quick Mill Silvano

Reply
Salut, stie cineva daca se gasesc french press-uri ESPRO in Romania?

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)