Hello There, Guest! Login Register


De vanzare Portafiltru Lelit

#31
Mie mi se pare ca nu mai trebuie dovedit nimic pentru ca lucrurile sunt clare.
Mi-a spus ca nu vrea sa vinda asa ieftin, dupa care când i-am replicat public pe forum (nu in privat, unde încerca să mă dea pe gheață) s-a cotit ca nu il mai gaseste.
Noi aici vorbim de niște reguli morale. Daca colegul coffeemilk are chef de ”prezumpții” https://dexonline.ro/definitie/prezum%C5%A3ie , să le aplice la tribunal. Aici pe forum sper să aplicăm morala, deci cine se cotește sau se codește și nu respectă ce spune (în cazul de față ce scrie - scripta manent) este ÎN CULPĂ...
Intenția înșelătoare este CLARĂ - nu vinde așa ieftin...
Numai cine nu vrea nu vede.

PS - Dreptul de nevinovăție NU EXISTĂ.
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
#32
Dragă coleg, dacă e să vorbim de morală treaba e simplă; o discuție privată, rămâne privată! Indiferent de circumstanțe, că de aia se numește PM! Faptul că tu decizi să faci public o discuție purtată în PM, no comment!
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#33
(05-12-2020, 17:55)coffeemilk Wrote: Dragă coleg, dacă e să vorbim de morală treaba e simplă; o discuție privată, rămâne privată! Indiferent de circumstanțe, că de aia se numește PM! Faptul că tu decizi să faci public o discuție purtată în PM, no comment!

Dacă nu ar fi trist, ar fi chiar amuzant.
Adică cum, țepele sunt permise în privat și cine le face publice este imoral, în accepțiunea ta...
Honi Soit Qui Mal Y Pense, dacă mă înțelegi...
La fel se aplică și ”cine se aseamănă se adună” (și se apără între ei, aș mai completa eu).
Cât despre dreptul și calitățile care te recomandă și te îndreptățesc să judeci/faci judecăți de valoare la adresa caracterului altora, nu mai zic nimic... că e clar.
În consecință treaba nu e așa de simplă cum ar vrea unii, sau altfel spus este foarte simplă doar că nu așa cum ar dori aceiași...
If you get my meaning.

PS - pe unde prin ”Dacia” se utilizează conceptul legitimității țepelor și înșelătoriei secrete în privat?
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
#34
Ai plătit pentru produs?
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#35
Am observat și eu ca acest coleg Albert a fost agresiv și in alte thread-uri si a inceput negocieri de la preturi la fel ca in magazin la unele produse sau chiar un pic mai scumpe daca se ia în calcul ca noi avem si reducere la reprezentanți, încălcând deci regulile forumului.

Asta nu e o prezumție, e o realitate care se poate cauta pe forum.
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
#36
Dragoș, pentru asta există moderatori, dacă se încalcă anumite reguli să se aplice măsuri. Ei, problema este că din start s-a plecat de la premisa că OP-ul minte, și asta doar pe faptul că a practicat niște prețuri nerealiste de multe ori, deși cei care au cumpărat de la el nu s-au plâns de produse.  Dpmdv. treaba e simplă, până la proba contrarie e prezumția de nevinovăție. Dacă OP-ul vine peste două/cinci/zece/etc. zile și zice că a găsit produsul și îl pune pe bursă, ban direct și aia e, până atunci.........spor la cafele. Smile
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#37
Hai ca devine din ce in ce mai amuzant, cum ne explica noua coffemilk ca daca ești țepuit dar nu ți-ai dat seama și deci nu te plângi înseamnă ca ești mulțumit, in schimb daca te plângi ca era sa fii țepuit, nu ai dreptul asta fiindcă daca nu ai cumpărat nu ai fost țepuit.
Asta imi aduce aminte de o știre despre o tipa care s-a dus la politie sa depună plângere ca unul a încercat sa o violeze, iar polițista ii spunea ca daca nu a fost violată ce caută acolo.
Bugster+Honne, Kinu
 
#38
@ Cosminchir
Exact. Felicitări.
Doar ca unii cred că doar ce văd ei în oglindă este inteligent, restul #ieproști
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
#39
Cosminchir,  atâta timp cât ți s-a livrat un produs la care ai fost de acord cu prețul și care corespunde cu descrierea, se numește comerț. Țeapa de care vorbiți voi nu există, simplu, produsul în sine nu mai există, cel puțin asta spune OP-ul, că nu mai poate livra produsul că nu îl găsește/nu îl mai are, deci până la proba contrarie, nu văd de ce nu l-aș crede.

Dacă OP-ul e cunoscut pentru rele practici, de ce se permite în continuare ca acesta să posteze produse pe bursă?
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#40
Coffemilk, nu știu cu ce te ocupi dar daca nu faci politica și nu ești mâine pe liste înseamnă ca ți-ai greșit vocația.
Ai fi bun sa explici cum doar ți se pare ca nu ai apa calda, și e frig in casa, cu toate ca plătești întreținerea ca atunci când aveai.
Cât despre faptul ca îl crezi pe OP și nu pe cei toți ceilalți care îți spun ca e cunoscut pe forum pentru rele practici cum spui tu, și mai mult decât atât ca îl aperi de câte ori apare ceva negativ la adresa lui cam miroase.
Iar ce tot repeți tu ca de ce i se permite sa posteze pe bursa daca e cunoscut ca nu e onest nu este decât alta tentativa de manipulare dintr-un întreg șir argumentativ construit prost.
Bugster+Honne, Kinu
 
#41
Uită-te mâine pe Antena 3, o să te salut de acolo.  Big Grin

Hai să auzim numai de bine, că până la urmă văd că nu ajungem la un numitor comun.
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#42
” până la proba contrarie, nu văd de ce nu l-aș crede ...”
Cine nu vede evidența e orb, sau hoț.
Proba contrarie este ca in mod EXPLICIT, intr-un mesaj anterior, postat aici IN CLAR, OP (pretenaru tău din Dacia) a spus ca nu e de acord sa il vânda așa de ieftin, de parcă nu tot el a stabilit prețul de strigare...
Ca o paranteză, Coffeemilk - nu ai ce cauta la Antena 3 (si ti-o spun ca unul care a dat de mai multe ori pe acolo) ca jocul a evoluat intelectual între timp și practicile elementare, transparente sau cu eventual doar o mantă (și practicanții) sunt trimise pe tușă încă de la preselecție...
Lelit PL92T + Rancilio Rocky inox mod.Stepless-Doserless, Kinu M47 Phoenix
 
#43
Atâta timp cât eu nu te-am etichetat în nici un fel, o să te rog să faci la fel, se poate purta un dialog civilizat fără a face remarci acide, nu înseamnă că cel care strigă mai tare are dreptate. Mersi

Dacă vrei să facem analiză pe text, eu văd că OP-ul nu a fost de acord cu 150 de lei, asta însemnând ieftin în viziunea OP-ului, deci nu văd preț de strigare atâta timp cât nu e o licitație.

Bine, mă mut la Pro TV, chiar dacă nu am așa multă experiență ca tine, doar să dau un telefon. Smile
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#44
Ne explici de la Antena cum e cu hoțul neprins negustor cinstit? Smile
Vezi ca și aia de prin Dragon făceau tot comerț din asta de care zici tu. Ca tot le ai tu cu astea avocățești, pe ce articol de lege crezi ca i-au închis gaborii?
Oricum eu îți urez sa ai parte numai de comercianți din ăștia care fac comerț cum zici tu, poate niște măști neconforme ceva.
Hai spor la cumpărături Smile
Bugster+Honne, Kinu
 
#45
Exact! Mulțumesc, asemenea. Smile
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#46
Hai ca ne-am dus in parapet cu discutia...
Topicul acesta va fi inchis pana cand userul Albert revine catre mine pe privat cu o explicatie. De fapt se va inchide de tot, dar cu un drept la replica.
Nu are antecedente de tepe, ci au fost cateva cazuri de preturi prea mari la SH comparativ cu produsul nou, pentru care s-a atras atentia si s-au rezolvat. 
In acest caz, desi inteleg perfect situatia, nu se pot aplica masuri  suplimentare pentru ca nu avem imagini din casa lui Albert cu portafiltrul inca prezent in inventar Smile dar cu siguranta nici nu se va mai putea pune pe bursa acel accesoriu.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)