Hello There, Guest! Login Register


Cumpar gaggia classic

#1
Dupa cum spune si titlul, doresc sa achizitionez un espressor gaggia classic sau un Lelit.
Ca si cerinte, sa functioneze bine, istoricul sa fie cunoscut, iar pretul ...accesibil. Rolleyes
 
Reply
#2
La 1160lei pentru unul nou + 2 ani garantie, nu stiu ce pret ar putea sa ma faca sa achizitionez unul sh.
Dar tu stii mai bine.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#3
La un 500 - 600 de RON ar fi tentant.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
Reply
#4
amarok- fiecare stie mai bine ce cum si in ce fel.

Exact kum !
 
Reply
#5
Am mai scris pe undeva, amazon.co.uk poate sa fie o sursa buna, uneori, pentru Gaggia Classic. Trebuie urmarite ofertele zilei.
Azi, de exemplu, la ofertele blitz, s-a scos la vanzare cu 139,99 pounds si nu s-au epuizat in perioada in care a functionat oferta. Mie mi-au luat 9 lire pe transportul Classicului in martie, deci pretul n-ar fi fi fost semnificativ ridicat de curierat.
Era un pret de luat in seama pentru cine nu tine la garantie.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#6
m-am uitat pe amazon (.de) inainte sa-l iau pe-al meu si era 250 euro, asa ca iesi cam tot pe-acolo. Prefer site-ul german pentru ca de acolo pot sa aduc cu "escala" locala produsele ce nu se pot livra in afara Germaniei.
Garantie ai si pentru produsele de pe amazon, numai ca-i mai dificil cu transportul (in cazul meu 20 euro +TVA, daca trimit ceva in EU cu GLS pana in 10kg).
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#7
amazon.de a mentinut pretul intre 240 si 280 euro pe tot parcursul anului. in schimb, co.uk a avut, uneori, oferte mai bune si pretul pentru transport a fost excelent.
garantia exista, da, implica transport si eventual perioade de asteptare mai lungi.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#8
Sa dam un ''up'', poate apare o oferta ceva...
Toamna ma trimite in casa, acum am mai mult timp de cafele, vara e ca vara, se bea bere... Big Grin
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)