Hello There, Guest! Login Register


Cumpar espressor Lelit PL41TEM

#1
Preferabil in garantie, folosit doar pentru uz casnic.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#2
Salut,

Ti-am lasat PM.
 
#3
Valabil in continuare.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#4
Valabil.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#5
Pai nu cumparasi unul deunazi?  Cool
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
#6
Mi-a luat-o cineva inainte... Deja am ratat 3 espressoare. Poate e un semn sa nu imi iau espressor.  Sleepy
Sau sa ma orientez si spre alte variante, desi in bugetul meu nu prea as avea ce altceva.
Apropo, cum se impaca Ascaso i1 cu TEM-ul? Fac pereche buna?
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#7
Nu te-ai gandit la un gaggia de pe olx + PID cu suportul lui nickso?
--Only God Can Judge Me--
 
 
#8
Sincer, nu am destula experienta cu espressoarele incat sa iau usor decizia asta. Stiu doar ca TEM-ul e tare bine vazut pe forum (cel mai bun in afara de espressoarele scumpe E61, HX, etc), de aceea as fi tentat de el. Poate daca as avea un TEM si un Gaggia si as trage 2 shoturi iar diferentele nu mi s-ar parea majore, as merge pe Gaggia.  Smile
Asa, poate iau Gaggia si in timp ce imi beau cafeaua dimineata ma gandesc tot timpul "oare cum ar fi fost cu Lelit". Depinde insa si de pret, cat ar costa Gaggia?
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#9
Te intereseaza asa ceva?
https://www.youtube.com/watch?time_conti...oSZUzESGjE

Iti pot trimite sa il probezi 1-2 zile.
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
#10
Multumesc, dar daca as merge mai "low level" decat 41TEM ar fi doar Gaggia + PID.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#11
Este la vânzare un clasic cu controllerul de la csabitec, mult mai deștept decât un pid obișnuit.
 
#12
Mai astept o vreme, daca nu apare un Lelit iau in considerare si varianta Gaggia.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#13
Nu ai sa obtii cu un Lelit stoc rezultate mai bune decat cu Gaggia si espressuino. 

Eu sa fiu in locul tau as cauta un Europiccola.
 
#14
Nu stiu daca as avea rabdarea necesara sa ma invat cu La Pavoni.
In schimb chestia asta mi se pare super tare:
https://www.youtube.com/watch?v=Yxo30Qk1L_w

Vinde cineva pe forum Gaggia echipata cu jucaria asta? Smile 
Mi-ar placea sa o butonez si daca nu as bea cafea.
Jos palaria, @csabitec.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#15
Dev pot da un link?
--Only God Can Judge Me--
 
 
#16
@dev am cautat pe marketplace dar nu am gasit.
--Only God Can Judge Me--
 
 
#17
Apropo, cum se impaca Ascaso i1 cu TEM-ul? Fac pereche buna?
- - -
Se impaca mai bine cu Kinu Smile
De cand nu mai rasnesc direct in portafiltru, parca e mai buna cafeaua
Te invit sa te joci la ele cand ai timp si drum prin Popesti, de ex sambata asta.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
#18
Mersi, poate trec intr-o zi.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#19
Valabil in continuare...
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#20
Valabil.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#21
Salut,
Nu știu dacă te ajută, fiind la preț de PL41TEM nou Smile, dar a apărut recent pe OLX acest Lelit PL91T (Victoria) chiar din Cluj la preț destul de bun.
https://m.olx.ro/oferta/espressor-lelit-...brUDi.html
Bialetti Brikka 2c Cafflano Kompresso, Go-Brew AeroPress Flair Signature Pro, 58 Hario V60 02
Helor 108 1Zpresso K-Plus
Bellman CX-25S Nuova Simonelli Oscar II 22
AVX PRO 350 ml, Rhinowares Pro 360 ml, Barista Space 350, 450 ml, Jibbijug 400 ml
Gooseneck X Felicita Square 600 ml Brewista Artisan all BK 1L
 
#22
Multumesc! Momentan astept o oferta de la un coleg de forum.  Shy
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#23
@LucianS

Ce întâmplare

Expresorul de mai sus amintit pe olx este al meu.
Neavând destule postări aici pe forum nu am putut sa îl pun aici la vânzare Smile.


Nu știu dacă informația te ajuta, dar cel puțin primesc ca vânzător mai mult credit aici “acasa” la espressoman.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 
 
#24
Espressor
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#25
Salut,

Am eu un Lelit PL41TEM de vanzare. Este utilizat aproximativ 6 luni. Am facut un upgrade si nu am ce sa fac cu el... Daca te interseaza in continuare, iti pot oferi mai multe detalii/poze.
 
#26
Momentan astept un Bezzera BZ10 de la un coleg, daca nu se concretizeaza, revin cu noutati.

Sper sa nu patesc ca acum o luna, cand am avut 2-3 oferte, am asteptat dupa una si apoi le-am pierdut pe toate.  Blush
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#27
Lucian -sper sa se concretizeze Big Grin

Radu-as fi eu interesat de lelit daca nu-l ia Lucian.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
#28
@Honoriu am trimis un mesaj pe olx cerand niste detalii despre espressor acum ceva timp, si mi s-a raspuns ca "nu e espressorul meu, eu doar il vand". Asta mi s-a parut ciudat, altfel veneam demult sa-l vad.

@raducordosan as fi interesat de niste detalii, pret, poze, daca mai e valabil. Multumesc.

@Honoriu acum vad ca tu de fapt vinzi PL91T, eu ma refeream mai sus la cel postat de @orwo (Vibiemme).
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.
 
#29
Honoriu a vândut deja PL91T, vezi aici: https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...6#pid97746
 
#30
(24-08-2018, 14:04)sochaux_ Wrote: Honoriu a vândut deja PL91T, vezi aici: https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...6#pid97746

Corect.Vândut.
Din păcate nu am putut să îl postez aici pe forum: nu am vechimea şi nu am "tastat" de ajuns.
S-a dus tot în famila espressoman, dar cu contactare pe olx.
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)