Hello There, Guest! Login Register


Cumpar cantar Timemore Black Mirror

#1
Salut,
Astept oferte daca vinde cineva acest cantar.
Lelit Bianca v3 | Niche Zero | Eureka Atom 75
 
Reply
#2
se poate cumpara de pe Alie cu trimitere din Cehia, cam 2 saptamani.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#3
https://cupasiune.ro/product/cantar-digital-portabil/ Cu livrare din stoc.
[b]Shop[/b]: Slayer Espresso / Mahlkonig E65S gbW / Mahlkönig Guatemala / Varia Aku / Felicita Square / Moccamaster KBG 741 Select
[b]Home:[/b] Wilfa Uniform / Moccamaster Cup-One / ChemeX / Fellow Stagg / AeroPress / Felicita Arc / Origami Dripper
 
Reply
#4
chiar astazi am comandat.

https://www.aliexpress.com/item/10050028...4c4dsidCIc

cu livrare din spania (livrare estimata 25 iunie) - 148.70 RON
 
Reply
#5
Grozav! Pret foarte bun! Daca nu te intereseaza garantia sau deducere TVA-ului, Aliexpress va reprezenta intodeauna cea mai accesibila optiune.

Spor la cantarit!
[b]Shop[/b]: Slayer Espresso / Mahlkonig E65S gbW / Mahlkönig Guatemala / Varia Aku / Felicita Square / Moccamaster KBG 741 Select
[b]Home:[/b] Wilfa Uniform / Moccamaster Cup-One / ChemeX / Fellow Stagg / AeroPress / Felicita Arc / Origami Dripper
 
Reply
#6
(21-06-2021, 21:26)RazvaNNN Wrote: chiar astazi am comandat.

https://www.aliexpress.com/item/10050028...4c4dsidCIc

cu livrare din spania (livrare estimata 25 iunie) - 148.70 RON

Multumesc pentru pont, am comandat si eu. Totusi, e de mentionat faptul ca nu este vandut din stoc Spania, ci mai degraba Spania este pe post de proxy, adica de pe 23 iunie pana azi (28) nici nu a plecat inca pachetul din China, iar pe parcelsapp pe baza statisticii lor data de livrare e estimata intre 1 - 12 august, ceea ce pare mult mai credibil pentru un colet chinezesc prin posta.
Lelit Anna, William
 
Reply
#7
(28-06-2021, 08:23)Talisker Wrote:
(21-06-2021, 21:26)RazvaNNN Wrote: chiar astazi am comandat.

https://www.aliexpress.com/item/10050028...4c4dsidCIc

cu livrare din spania (livrare estimata 25 iunie) - 148.70 RON

Multumesc pentru pont, am comandat si eu. Totusi, e de mentionat faptul ca nu este vandut din stoc Spania, ci mai degraba Spania este pe post de proxy, adica de pe 23 iunie pana azi (28) nici nu a plecat inca pachetul din China, iar pe parcelsapp pe baza statisticii lor data de livrare e estimata intre 1 - 12 august, ceea ce pare mult mai credibil pentru un colet chinezesc prin posta.

vad... dar daca nu ajunge coletul pana pe 17.07, primim banii inapoi, si coletul va ajunge si el eventual candva... (in acelasi timp am mai patit sa ramana neactualizat statusul coletului pe aliexpress si sa il primesc acasa)
 
Reply
#8
Si la mine a durat "procesarea" comenzii 2 saptamani, iar cand am cerut banii inapoi, am primit confirmarea de la DHL ca e pe drum Smile
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#9
Mi-a sosit azi cantarul, sper sa fie bun si util Smile

[Image: 7eICHAN.jpg]
Lelit Anna, William
 
Reply
#10
Cum e cantarul,merita banii?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#11
Mie nu mi se pare ok la banii astia, dar poate este al meu stricat: https://youtube.com/shorts/rxUbCG2srvs?feature=share
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#12
Cântarul se gaseste pe sigmacoffee.co.uk (distribuitorul UK pt Timemore). A fost lansată varianta NANO 10x11cm care arata si flow rate.
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Eureka Oro Mignon | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso
 
Reply
#13
(06-11-2021, 10:25)RazvaNNN Wrote: Mie nu mi se pare ok la banii astia, dar poate este al meu stricat: https://youtube.com/shorts/rxUbCG2srvs?feature=share
Salut,

Eu cred ca are al tau ceva, eu imi cantaresc de aproximativ 1 an si jumătate paharul si cestile de sticla si imi arata cel mult 0.1gr eroare. Oricum vad ca al tau reacționează foarte greu de la momentul cand pui greutatea pe el.... Din p.m.d.v merita banii..

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#14
Nu ar trebui sa arate nici macar 0.1 gr eroare.
Eu am felicita arc si de 2 luni in fiecare zi cand cantaresc paharul imi arata acelasi gramaj always (greutatea paharului)
 
Reply
#15
Parca nu vad sa scrie Timemore in linkul de pe Aliexpress pus mai sus. Poate e fake?
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
Reply
#16
Nu, nu. Cantarul e original, arata bine
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#17
(07-11-2021, 01:23)distrugatorul Wrote: Nu ar trebui sa arate nici macar 0.1 gr eroare.
Eu am felicita arc si de 2 luni in fiecare zi cand cantaresc paharul imi arata acelasi gramaj always (greutatea paharului)
Nu a zis nimeni ca trebuie sa aibe eroare, doar ca tu compari un cantar de 3 x pretul Timemore. Daca pentru tine acel 0.1gr sau ca are un raspuns ceva mai bun pentru espresso face diferenta, poate pentru altii nu face diferența de banii si poate nici nu vor sa accepte acea diferența din motive personale . Eu doar am spus ce mi s-a părut mie suspect la video postat de Razvan ca posesor al acestui cantar. Extractii reusite!

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#18
Felicita arc nu e de 3 ori pretul lui timemore...eu am dat 590 pe el. Timemore cat e? 200 lei?Smile))
 
Reply
#19
148 lei am dat eu pe el, deci da, este se aproape 4x mai scump cantarul tau
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#20
Oooo pret foarte bun. Acum e vreo 450 lei din cate observ

La 148 lei sunt total de acord cu tine Big Grin
 
Reply
#21
(07-11-2021, 16:30)RazvaNNN Wrote: 148 lei am dat eu pe el, deci da, este se aproape 4x mai scump cantarul tau
Razvan, încearcă sa ii dai un reset, are pe spate o găurică mica, probabil trebuie sa tii apasat câteva secunde cu o iglita, asemănătoare cu cea de la cartele sim pe smartphone-uri, poate isi revine.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#22
Am dat, nu a functionat. Altii spuneau sa il recalibrezi, dar pentru asta imi trebuie greutati se 500g , 1 kg si 2kg parca, si nu am exacte
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#23
Oricum, personal mi se pare ca ai dat foarte puțin pe el tinand cont ca ti s-a "livrat" teoretic si din Spania. Eu l-am luat acum fix un an si am dat 37 euro pe el, era cel mai bun pret de pe AliExpress. Comand destul de des de la ei dar eu nu am luat niciodată de la un vânzător cum este respectivul, fara sa aibe ceva recenzii cu comentarii, in principal cumpar de la cei care au cele mai multe recenzii, pozitive sau negative, indiferent de pret si niciodată nu mi-am luat teapa. Iti recomand sa faci la fel. Bafta!

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#24
Am sute de comenzi de pe ali Smile)
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#25
Salut,
Aceeasi problema o am si eu dupa aprox. 1 an de utilizare. Daca ridic paharul de pe cantar si il pun la loc, mereu imi va afisa o alta greutate. Stie cineva ce este de facut, trebuie calibrat cu greutati? I-am dat reset pe acel buton dar nu rezolva nimic. 

https://youtube.com/shorts/NaeHnaoUMjU?feature=share
Lelit Bianca v3 | Niche Zero | Eureka Atom 75
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)