Hello There, Guest! Login Register

Cumpar cantar

Buna seara, as vrea sa cumpar un cantar care sa aiba timer si sa fie suficient de mare incat sa incapa portafiltrul pe el. Astept propuneri mai ales din Cluj. Multumesc anticipat!
ECM Mechanika V Slim, Eureka MIGNON SPECIALITA'
(Lelit 41TEM, Lelit 43MMI, Leveler Motta)

Reply
Ti-as recomanda pe acesta:
http://barshaker.ro/Cantar-Barista-1KG?k...egory_id=0
Varianta de 3kg a celui de mai sus, pe care am luat-o cativa din China direct, este destul de discutata in topicul dedicat cantarelor de buget rezonabil, cu zecime de gram.

Avantajul unic fata de celelalte il a fi consider covorasul de cauciuc, inestimabil dupa mine. 
Restul sunt fie prea mici, fie prea negre si lucioase, un portafiltru pus pe asa ceva il zgaraie instant. Fie prea scumpe Big Grin

Reply
Multumes, cel mai probabil voi opta pt modelul recomandat de dvs. Insa ma gandeam ca poate gasesc unul in Cluj sa il am din weekend sa bu mai astept pana sapt viitoare Smile).

Reply
FYI, la barshaker avem discount și transport redus. Sau aveam, cel puțin. Eu dețin un cantar similar cumpărat de la ei dar care are și acel covoraș din cauciuc. Și da, sunt de acord, este foarte util.
Espressor: Lelit PL62S Mara / Gaggia Classic (deplasare)
Rasnita:  Lelit PL72 William / Kinu M47 / Gino Rossi RR45 (deplasare)

Reply
Multumesc penrtu sfat, avem inca la barshaker 10% reducere, am mai cumparat eu una alta de la ei acum 2 sapt Smile

Reply
Covorasul este acolo, scrie in text, doar ca deasupra este capacul de inox si din cauza asta nu se vede.

Modelele din China nu au capac toate, dar nici nu-i simt lipsa... daca as fi avut, era inca un obiect care imi ocupa locul degeaba prin casa Smile

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)