Hello There, Guest! Login Register


Cumpar Nuova Simonelli Oscar 2 (chiar si Oscar 1)

#1
Poate vrea cineva sa faca upgrade, si se ofera sa vanda un Oscar (de preferinta 2)
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress
 
Reply
#2
Este unul pe olx, dar e din Bucuresti...
 
Reply
#3
E appia, e alta mancare de peste...
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress
 
Reply
#4
Este aproape imposibil sa gasesti asa ceva in Ro, am cautat si eu asa ceva cam 1 luna, am licitat la cateva pe ebay, insa tot n am reusit sa cumpar. Asa ca m-am indreptat spre altceva, poti lua in considerare si alte aparate.

Daca vrei musai DB atunci brewtus e si el o varianta, poate sh pe ebay. Spor la cumparaturi.
 
Reply
#5
Oscar e hx, a fost un oscar 1 pe olx fara portafiltru din Cluj, la 600 lei. Intamplator chiar eram in Cluj, am discutat cu omul, a ramas ca ma suna sa ne intalnim, dupa 3 zile am plecat din Cluj si tot nu ma sunase...
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress
 
Reply
#6
Scuze, eu aveam in cap laspaziale vivaldi si alea sunt 1-2-3-4. Nu o sa gasesti oscar la 600-1000ron, e mult mai scump, chilipirurile nu apar des.
 
Reply
#7
Nu vreau la 600-1000 lei, am dat exemplu ce am gasit, probabil ca mai erau de bagat bani in el.

Sunt dispus sa platesc un pret corect, in functie de starea aparatului.
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress
 
Reply
#8
Stiu pe cineva, din Galati, care are un Oscar 1 de vanzare (cel putin acum vreo 2 luni isi exprimase intentia sa-l vanda). Da-mi un mesaj privat, daca te intereseaza, cu datele de contact si-ti fac legatura cu el.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#9
Salut, am cumparat eu espressorul din Cluj (Oscar 1 ). Are nevoie de putina atentie (schimbat robinetul de aburi si decalcifiat) ... cred ca intr-o saptamana va fi pregatit pentru a face cafele bune Smile. Daca nu te grabesti foarte tare, te tin la curent cu stadiul in care se afla espressorul.
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
Reply
#10
Salu, daca mai esti interesat de Oscar l-as vinde al meu pentru ca si eu ma gandesc la un upgrade
 
Reply
#11
Salut,

Deocamdata sunt in discutii sa iau un oscar 1 modat, daca nu se intampla, iti dau PM sa discutam.
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress
 
Reply
#12
Ok, orice aparat oscar cumperi, al meu sau altul, iti stau la dispozitie cu orice sfat ca sunt putine informatii online cum sa il folosesti ca sa ai niste rezultate foarte bune
 
Reply
#13
Multumesc de oferta, o sa apelez la tine, va fi primul meu HX, sigur o sa am nevoie de sfaturi...
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress
 
Reply
#14
Se poate inchide, azi mi-a venit din tari straine Oscar-ul modat: jiglere de Oscar 2, presostat Sirai, OPV, manometre boiler si pompa, revizionat, decalcifiat, izolatie noua boiler.

Acuma trebuie sa pun mana sa invat carte, @adrian.c - o sa iti dau un PM pentru tips and tricks.

[Image: g5CxMd9.jpg].
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress
 
Reply
#15
Felicitari pentru achizitie, arata foarte bine!
 
Reply
#16
E vreun motiv mai obscur pentru care Oscar 2 e relativ ieftin comparativ cu alte HX-uri? Fiindca la 700 de euro nou, plus/minus 50-100 de euro in functie de ce upgrade-uri vreti, mi se pare extrem de tentant.
 
Reply
#17
Nu sunt obscure motivele, sunt chiar evidente, la vedere.
Nu are grup E61, ci unul construit mult mai economic, este din plastic, majoritatea fiind din inox, fara manometre, parca fara OPV, fara... fara... Dar cu boiler de 2l.

Este considerat cel mai ieftin HX, dar nu inseamna ca nu este ok. Si eu l-am studiat ca varianta mai ieftina.
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
#18
L-am gasit si sub 600 de euro cu garantie 12 luni. OPV-ul si presostatul se pot adauga fara probleme.
 
Reply
#19
Din ce am citit, Oscar 2 ar avea ceva probleme din cauza preinfuziei programata automat si a setarii butoanelor(poti seta timpul de extractie) dar arata mai bine ca design in comparatie cu Oscar 1 care este destul de robust, stiu asta din proprie experienta, si este simplu, fara electronica multa
 
Reply
#20
Hx la care nu ai acces sa pui eric? Ai b009 la 670 euro.
 
Reply
#21
In cazul in care mai sunt doritori, las asta aici. Tocmai am primit newsletter-ul lor cu oferte SH:

https://www.maxicoffee.com/oscar-noire-n...40747.html
Expobar Brewtus IV, Vario, baza de tampare Motta, tamper Motta. V60 Set
 
Reply
#22
Nu par sa livreze in Romania.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)