Hello There, Guest! Login Register


Cumpar Hario Skerton

#1
Cumpar rasnita Hario Skerton in stare buna de functionare si fara defecte estetice majore
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#2
De curiozitate, la ce e buna ? Smile
 
Reply
#3
V60 la birou
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#4
Cu aerul mafiotului din reclama la pizzetti... ia un vintage cinstit... Big Grin nu se compara, pe bune... iti trimit sa testezi un Dienes.
 
Reply
#5
poate forma si marimea conteaza mai mult![Image: smile.gif]
 
Reply
#6
Da, nu s-ar potrivi la corporatie
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#7
Dar toti aia care isi umplu vitrinele de vechituri... si se considera cool...
Daca e corporatie, sa scoata bani de un Kinu Angry pai bem cafea sau... bem cafea ? Smile
 
Reply
#8
La Hario Mini mi se parea prea mare efortul la rasnire pentru espresso, la Skerton o fi la fel.
Mai placut era sa rasnesc la vintage. Nu mai vorbesc de Kinu 38 sau 47.
Pentru brew scade efortul, poate detaliaza Renato pe aspectul asta, nu am rasnit pentru brew.
 
Reply
#9
Skertoin are cutitul fix si mai inalt, deci prinde mai multe boabe, deci productivitate dar si efort mai mare, daca manivela e la fel de lunga... Confused

Ce sa mai detaliez, la orice rasnita efortul creste odata cu finetea dorita.
Pentru V60 este pentru relaxare Smile
 
Reply
#10
Hai cu rasnita
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#11
Preferabil in Bucuresti
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#12
Am eu ceva, poate ne schimbam intre noi rasnitele. Smile
Ai PM.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)