Hello There, Guest! Login Register


Cumpăr Hopper Fiorenzato f64E

#1
Bună ziua, 

Aș dori să achiziționez un hopper pentru o râșniță Fiorenzato F64E. 


Mulțumesc,
MCE Touch Display SAE 2 GR. \ Fiorenzato F64E
 
Reply
#2
Eu am un hopper de F5 GT. Nu stiu daca se potriveste intre cele doua modele. Am niste poze mai vechi nu prea reusite, dar la nevoie pot sa fac mai clare.
[Image: nH0oaAw.jpg]


[Image: Kcb9ATT.jpg]
Acum: /Espresso/ ACS Minima DB, Eureka Atom Specialty 65 White; /Brew/ Kinu M47 Phoenix (cuțit pour-over), Hario V60 Ceramic, Hario Drip Kettle Buono 1,2 L, Hario Range Server Glass
Anterior: Gaggia Classic 2015/Gaggia Baby Millenium 2001, Fiorenzato F5 GT 64/Lelit PL043MMI
 
Reply
#3
Salut, 
Din ce am gasit pe net par să se potrivească. Le ai pe ambele? cel mare pare a fi de 1.5 kg, cel mic?

Ca să fim siguri, ai putea să măsori diametrul piciorului de prindere, are trebui sa aibă 68mm. Mulțumesc
MCE Touch Display SAE 2 GR. \ Fiorenzato F64E
 
Reply
#4
Ajung acasă si masor. O sa pun poze clare. Le am pe amandoua. Revin.

Atasat poze.
[Image: XTPgWpE.jpg][Image: zhKnwSB.jpg][Image: 0plILev.jpg][Image: 5iJpQAu.jpg]

Cel mic nu potriveste nici la mine decât cu adaptor. Cred ca este de 500 grame.
Acum: /Espresso/ ACS Minima DB, Eureka Atom Specialty 65 White; /Brew/ Kinu M47 Phoenix (cuțit pour-over), Hario V60 Ceramic, Hario Drip Kettle Buono 1,2 L, Hario Range Server Glass
Anterior: Gaggia Classic 2015/Gaggia Baby Millenium 2001, Fiorenzato F5 GT 64/Lelit PL043MMI
 
Reply
#5
Cel mare mă interesează cel mai mult, și văd că e compatibil ca dimensiune (67-68mm). Cu ce preț se vinde?
MCE Touch Display SAE 2 GR. \ Fiorenzato F64E
 
Reply
#6
Multumesc colegului @Gozmin pentru hopper-ul donat.
L-am montat si se potriveste foarte bine.

Se poate inchide thread-ul.
MCE Touch Display SAE 2 GR. \ Fiorenzato F64E
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)