Hello There, Guest! Login Register


Cumapar rasnita SH - buget maxim 1.600 Lei

#1
Salut,
Cumpar rasnita SH, buget maxim 1.500-1.600 Lei, in functie de model (Lelit PL72, Baratza Sette 270 etc.). Vreau un upgrade la modelul pe care il detin acum.
Daca se poate, prefer plata in 3 rate lunare, cu predarea rasnitei dupa achitarea de catre mine a ultimei rate.
Multumesc,
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#2
are aici un user pl72 de vanzare, are anuntul si pe olx
Lelit Bianca, Atom 75, Niche, Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso, Aeropress, Hario V60, Bonavita, Felicita Arc
 
Reply
#3
Salut,
Da, am vazut. Din pacate, e varianta cu motor de 150W.
Multumesc,
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#4
(04-02-2019, 12:22)kimi_ro Wrote: Salut,
Da, am vazut. Din pacate, e varianta cu motor de 150W.
Multumesc,

Salut. Nu exista PL72 cu motor de 150W, a fost o dezinformare preluata de mai multe site-uri. Puterea motorului acestei rasnite a fost intotdeauna de 470W  Shy
Lelit Bianca, Atom 75, Niche, Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso, Aeropress, Hario V60, Bonavita, Felicita Arc
 
Reply
#5
Asa am citit si eu dar pe eticheta rasnitei chiar scrie 150W Sad
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#6
Update: m-ar interesa, in primul rand, un Macap M42M.
Multumesc,
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#7
Este destul de greu sa găsești una sh... Merge f bine, am eu una și în banii ăștia 1600, nu pot sa ii cer mai mult.
 
 
Reply
#8
Da, pare o rasnita foarte buna. De asta am adaugat-o mai tarziu, dupa ce am mai citit diverse review-uri si am mai solicitat si parerea altor utilizatori.
Din pacate, asta e bugetul maxim si tot asta e si modalitatea de plata. Nu am cum atfel.
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#9
up!
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#10
salut 
daca mai esti interesat am o rasnita minimazzer electronica la 1500 lei
 
Reply
#11
Salut,

Care model, mai exact?

Multumesc,
 
(25-04-2019, 13:07)barza Wrote: salut 
daca mai esti interesat am o rasnita minimazzer electronica la 1500 lei
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#12
am si eu un Mazzer Mini in vanzare, doar ca pot livra in Iasi
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#13
Salut!
Ai PM.
Merci!
Rocket Giotto Type V | La Pavoni ESPERTO ABILE | Cafflano Kompresso | Baratza Sette 270Wi coffee grinder | La Pavoni CILINDRO coffee grinder | ex: La Pavoni Professional
 
Reply
#14
salut 
rasnita este model MINI MAZZER ELECTRONIC,am atasat si o poza , daca esti interesat ma poti contacta la nr de telefon 0722800274


Attached Files Thumbnail(s)
   
 
Reply
#15
Salut,

Am vazut ca tot incerci sa o vinzi de ~ 1 an. Pretul de vanzare a tot diferit, a fost si la 1.500 Lei.

Imi spui, te rog, care e starea rasnitei si unde ai folosit-o? Noua e ~ 4.000 Lei iar astfel de aparate nu prea isi pierd asa de usor valoarea.

Multumesc,

 
(13-05-2019, 10:43)barza Wrote: salut 
rasnita este model MINI MAZZER ELECTRONIC,am atasat si o poza , daca esti interesat ma poti contacta la nr de telefon 0722800274
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
Reply
#16
este aproape noua, si pot sa o aduc in bucuresti sa o vezi, pretul este in continuare 1500 lei, da-mi un telefon si vorbim
 
Reply
#17
(13-05-2019, 16:32)kimi_ro Wrote: Salut,

Am vazut ca tot incerci sa o vinzi de ~ 1 an. Pretul de vanzare a tot diferit, a fost si la 1.500 Lei.

Imi spui, te rog, care e starea rasnitei si unde ai folosit-o? Noua e ~ 4.000 Lei iar astfel de aparate nu prea isi pierd asa de usor valoarea.

Multumesc,
Ai ramane surprins... eu pe a mea am luat-o de pe olx (acum vreo 4 ani) si am dat pe ea sub 1000 de ron. Am schimbat cutitele (inca vreo 25 de euro), am transformat-o in single-dose si cam aia a fost tot. De atunci o folosesc zilnic fara probleme. Sunt construite ca un tanc rusesc... daca partea electrica e buna, atunci nu ai de ce sa-ti faci griji.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)