Hello There, Guest! Login Register

Cum arata cafeaua ta de azi?

[Image: 887567e0a319d2dcfbc5b9a115daa299.jpg]

Hermanos Contreras Anaerobic RightSide pe Cafflano
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Felicita Arc, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Acaia Pearl, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
[Image: sfEoB9R.jpg]
LineaMini, Kinu M47, etzmax

Reply
cred ca e de masline uleiul ala, ca n-are cum sa fie de la prajirea lui Gardelli  Big Grin
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Felicita Arc, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Acaia Pearl, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
dubla de seara ... really good stuff! fara ulei de masline Big Grin
[Image: 156OOiD.jpg]
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Kinu M47, VST 20g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Precision Pitcher 400 ml

Reply
(04-04-2021, 20:05)vladdooo Wrote: cred ca e de masline uleiul ala, ca n-are cum sa fie de la prajirea lui Gardelli  Big Grin
E de la procesarea in-house...
cafe: +4u ts, atom 75, olympus hs, bunn g9
home: aeropress, v60, xeoleo ghost

Reply
Foarte mult ulei am găsit și eu pe blendul lui Gardelli.
Lelit Grace Pl 81T, Eureka Minion Instantaneo,  tamper Lelit 57, nivelator Mota 57,sita Ascaso, 1Z Presso Q2, Moka Pot

Reply
[Image: 80E5YWa.jpg]

Un intaritor de la Pressco
Lelit PL162T Bianca + Hedone Honne | Comandante C40 + V60

Reply
[Image: Sr4H2pF.jpg]
LELIT PL62S(kit profilare CS) ; COMPAK E8; KINU M47; BRAVO tools; DUOMO the eight; VST18gr;20gr; IMS Nano 18gr; Flair Signature PRO ; Felicita Arc

Reply
(07-04-2021, 14:07)tapughenadie Wrote: [Image: Sr4H2pF.jpg]

cafeaua este demențială, confirm!
Expobar brewtus iv, macap m42m

Reply
ca din hambar Smile  57

[Image: cVjYhDO.jpg]
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Gaggia Classic

Reply
O "napolitana" in soarele de la malul mării. 14 gr in cafflano. Florile sunt de decor...[Image: c4f479618a5c832e5d9b81dddff7ec43.jpg]
Gaggia Classic 2013, Eureka Mignon Specialita 15BL, Cafflano Kompresso, Aeropress

Reply
O Etiopie spalata misteaux.  Big Grin Note clasice curate, fructe (caise) in deschidere, corp mediu, aciditate foarte frumos echilibrata, aftertaste spot-on de ceai Earl Grey!
[Image: MM1FgI6.jpg]
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Kinu M47, VST 20g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Precision Pitcher 400 ml

Reply
[Image: 8kAgq07.jpg][Image: WDYIs0q.jpg]
Salut, dacă tot e duminecă, minim trei blasfemii. Aparat Krups Calvi cu thermoblock. Borcănaș de la un fost iaurt, în loc de ceașcă. Și cafea Bremen Kaffee de la Florian (?¿), cumpărată de la Mega pentru aproape 5lei/100g, gata măcinată (dar raport calitate/preț imbatabil).
Am scuza și explicația că sunt pe șantier și aici nu se merge pe nuanțe. Poate de-asta cafeaua îmi pare excelentă.
Grüße!
Mazzer SJ  | Zwänger Favorite Typ0  |  Isomac Giada  | Promac Lollo |  Tecnosystem Blitz | Gaggia Dose

Reply
Încă nu am terminat cu magiunul! Big Grin
[Image: tsCou5j.jpg]
Gaggia Classic 2012 & Baratza Sette 270.

Reply
Nicaragua Maravilla de la Maison du Cafe. Dulce și florală.

[Image: UgPP3ss.jpg]
Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic

Reply
[Image: dleldts.jpg][Image: csFpbvg.jpg]
Cafeaua sweet coffee si ustensilele.

Reply
Hop si cu Brazilia, the mother of all classics Big Grin Pure roasted hazelnut love Cool
[Image: JtxZero.jpg]

Reply
Tot un Maison și azi, dar Sweet Sunrise Blend.

[Image: rqNEJO4.jpg]
Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic

Reply
[Image: NVuKhUK.jpg]
Expobar brewtus iv, macap m42m

Reply
Indonezia foarte faina, Columbia nu a reusit sa ma convinga, parca este aromata artificial ?

[Image: UvZM5Zj.jpg][Image: VHUnZbU.jpg]
ACS Minima / Baratza sette 270

Reply
Madison Experimental ... stie Diego Samuel si cu Castillo, nu doar cu Gesha, si stie bine de tot! Big Grin O Columbie top!
[Image: ymYioyO.jpg]

Reply
Dark side of the Milk. Soya Milk.

Attached Files Thumbnail(s)

Lelit Bianca PL162T, Lelit PL72 William, Honne - first home use version sold on forum, Kinu M47 with classic and brew burr, Gefu hand grinder, Rok espresso maker, Aeropress, Hario V60 setup, Gene CBR 101, Hottop 2K+, Lavazza - espresso pods machine, Electric Handpresso.

Reply
Supremo Coffee

[Image: hXMWyev.jpg]
Vesuvius v2 | Niche Zero | Bravo Tamper | V60 | Comandante Zebra mkIII | Hario | Goat Gina | Wacaco Nanopresso | Brewista Artisan | Brewista Smart Scale v2 | LogoCups | Kruve | Kribli | "Zichor's Oak Tools"

Reply
(Yesterday, 11:18)SzabiV Wrote: Supremo Coffee

[Image: hXMWyev.jpg]

De unde ai luat-o??
Lelit PL81T, ​Kinu M47 Phoenix
​​​​​​Deplasare: Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 

Reply
Mexic Swiss Water Decaf

Attached Files Thumbnail(s)

Reply

Forum Jump:

Browsing: 3 Guest(s)