Hello There, Guest! Login Register


Concurs HotSpot Coffee - cu cine seamana seful tau? :)

#1
Pentru ca statul la o cafea aduce de multe ori cu sine socializare, zambete...mici "barfe" intre colegi  Smile , prajitoria HotSpot Coffee ne propune sa ne mai descretim fruntile in weekend, punand la bataie 1kg de cafea din blend-ul casei (cu transport inclus desigur) prin tragere la sorti ca sa nu fie suparari, celor care vor posta un raspuns in acest topic la intrebarea:

Spune-ne cu ce personaj de film / desene animate / telenovela / serial se aseamana seful tau si de ce? Daca esti antreprenor sau freelancer, atunci e vorba chiar de tine. Cu cine semeni?  Smile   

Castigatorul va fi decis prin tragere la sorti, luni seara.

*PaulHotSpot nu a avut curaj sa raspunda, ca sa nu riste administrarea prajitoriei   Angel  
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Cu ... mine (poza din 2001):
   
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#3
Sortii au decis ca eu sa seman cu Einstein. Si tare ma mai eclipseaza geniul sau!!!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#4
Einstein nu e personaj de film si nici "Raul" Smile Deci va rog scrieti alta foaie... Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
(27-11-2014, 23:34)scientist Wrote: Sortii au decis ca eu sa seman cu Einstein. Si tare ma mai eclipseaza geniul sau!!!

(27-11-2014, 22:34)amarok Wrote: Cu ... mine (poza din 2001):
Al meu sef seamana cu George Clooney, e un tip carismatic si nu cred ca ar provoca ilaritate.
In schimb era sa ne alegem toți cu un șef care era leit Mickey Mouse...
Gaggia Classic, Porlex Tall, Aeropress, Tamper Lelit Pl100
 
Reply
#6
Desi nu ma bucura in mod deosebit, cred ca seman pe undeva cu Bill Masters (doctorul din serialul "Masters of Sex" - excelent, apropo!).

Slava domnului ca se intampla doar la munca Smile)))
Aeropress, Moka pot, Hario Mini Mill, Concept Art thermometer
 
Reply
#7
Ei bine, aduc grozav si cu Mos Craciun. Am cateva duble pentru conformitate. Stiu sa fac si ''ho, ho, ho!!! Merry Christmas!!!''
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#8
La Mos Craciun ma incadrez si eu. Chiar ieri un angajat mi-a zis ca am venit incarcat ca si MC  Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#9
Seful meu seamana cu Bert din Sesame Street Smile
Mai ales la freza
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#10
Seful meu seamana cu Radu Mazare
Gaggia Classic, Tamper Motta, Milk Jug 0,35ml, rasnita Iberital Challange, teava abur Silvia V1, sita nepresurizata, cantar Dimond 0-200 gr, to be continued
 
Reply
#11
Sefu' seamana cu mine :


Attached Files Thumbnail(s)
   
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#12
Al meu sef aduce așa mai cu Bourvil
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
Reply
#13
Sefa mea seamana cu Bugs Bunny, e foarte haioasa. Sper ca nu citeste acest forum Smile. "wat's up duck?"
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#14
Bine ca nu seamana cu dusca dugusca.
In alta ordine de idei cum reuseste sa-si plieze urechile?  Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#15
Seful meu seamana cu Mr. Bean.
Nuova Simonelli Oscar; La Pavoni Europiccola (EN); Mazzer Super Jolly; M38
Behmor 2020SR
 
Reply
#16
(29-11-2014, 08:18)astinga Wrote: Seful meu seamana cu Mr. Bean.

Scrieti si de ce ,aftfel nu are haz. 
Ex: Seful meu , seamana cu Smeagol din filmul Stapanul Inelelor .
De ce ? ... Este chel si cocosat , iar tot timpul ma striga pretiosul meu  Cool

Saptamana viitoare alegem castigatorul  Big Grin
 
Reply
#17
In fine, stand la computer si dand din picior mi-am adus aminte cum imi zice sotia:
[Image: images?q=tbn:ANd9GcQdG7D6d3_oqnzkPjJOtry...AxiluLieMj]
Bocanila, nu Bambi!  Big Grin

PS Eu is (si) in timpul programului seful ei...
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#18
Cine e castigatorul?
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#19
Deoarece a postat si Paul aici, intamplator calculatorul l-a ales pe el castigator.. Smile))

Hai cu tragerea!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#20
Felicitari, Paul! Smile)))
Aeropress, Moka pot, Hario Mini Mill, Concept Art thermometer
 
Reply
#21
Buna seara , nu am uitat de concurs , astazi fiind marti am avut o zi grea la prajitorie . Drept urmare mai ne decidem castigatorul si expediem premiul. Big Grin
 
Reply
#22
Se pare ca Paul a avut un mic accident si de aceea nu a putut intra. Maine facem tragerea!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#23
Asteptam ca si cand...
Trageti!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#24
Desi este permisa doar o postare , iar multe dintre postari nu au fost complete Huh , echipa Hotspot Coffee dupa lungi deliberari, cu 3 din 3 voturi Big Grin  a decis castigatorul primului concurs sa fie amarok !

Multumim tuturor participantilor ,maine Alex va prajii cafeaua , iar vineri o vom expedia catre castigator.
@ amarok , avem rugamintea de a ne trimite un e-mail la adresa info@hotspotcoffee.ro cu adresa la care doresti sa iti trimitem premiul.

Doresc personal sa imi cer scuze pentru intarziere , am avut un mic accident. ( in caz ca intereseaza pe cineva sunt ok acum  Cool )
 
Reply
#25
Multumesc echipei Hotspot Coffee pentru doza de adrenalina si-i urez crema densa colegului amarok. Mos Craciun are mana buna asa ca merg pe barba lui si la urmatorul concurs.
Cu respect, va salut, savurand !
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#26
(04-12-2014, 00:06)PaulHotspotcoffee Wrote: am avut un mic accident. ( in caz ca intereseaza pe cineva sunt ok acum  Cool )

Totul e bine cand se termina cu bine pentru toata lumea.
Multzam fain pentru premiu!

PS
Orice fapta buna nu ramane "nepedepsita" asa ca iti comand si 1kg de Kenya AA PLUS Kegwa  Big Grin
Am completat asta in email. 
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)