Hello There, Guest! Login Register

Comanda RightSideCoffee

Am cumparat niste lamai. Sunt cam acre, nu prea sunt pe gustul meu
On-topic: sunt 2 macro-tipuri de etiopii: una florala, alta ciocolatie
Lelit Bianca + ECM V-Titan 64, Cafflano Kompresso/V60+Kinu M47

Reply
Maine dimineata dau comanda.
Last call!

Reply
1 x 250g Ethiopia Heleanna’s Secrets II
1 x 250g Honduras Darwin Moreno

Multumesc!
Expobar Brewtus IV, Lelit PL81T, Hedone Honne, Baratza Sette 270, Kinu M47.

Reply
1) 1 x Ethiopia Heleanna's Secret II
2) 1 x Honduras Darwin Moreno
Refac si eu comanda. Acum am citit observatiile despre Heleanna si cu ocazia asta incerc si Honduras-ul.
Scuze si multumesc!!! Angel
Expobar Brewtus IV // Mazzer MiniE with SuperJolly burrs // Tamper dinamometric // VST-15g // Latiera Espro Toroid
History: Gaggia Classic, Isomac Venus, Eureka Mignon

Reply
Ca sa fac o comparatie, cine a apreciat nefas-ul cu doua puncte de la Yume va aprecia sigur si Ethiopia Heleanna's Secret II. Cine a apreciat Burtukana cu un punct tot de la ei, sau nefas cu un punct, va simti bitter si lipsa floricelelor pe campii.
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Update la Helena's. Azi am avut vizita placuta a unui coleg forumist de la Galati, Marian. Si a adus si Lelit ul si am facut niste extractii random Lelit vs Mini, cu diverse cafele. Dupa ce ne am chinuit sa resuscitam o etiopia de la Yume din aprilie  ( e prima oara cand incerc o cafea asa veche ) fara succes, evident, am sacrificat ultimele ramasite din Helena's de la Right Side si pot spune ca dupa 2 incercari decente pe Mina in care incercam sa similam grupul E61 am mai avut "gaz" de 1 extractie pe Lelit care nu ne a iesit si una pe Mini care a fost incredibil de gustoasa, mult peste ce am baut cu Liviu la 2 Minutes. Naked, 16 grame in, 30 ml out, 90 grade, 9 bari, basket IMS de 15g, debit la liber 10 ml/sec. Am pus si debitul pentru ca extractiile pe Mina care nu au fost la fel de gustoase au avut o preinfuzie de 2-3 sec gen E61 la un debit de 4 ml/sec si apoi debit la liber de 8 ml/ sec iar Lelitul avea masurat cam 7.5 ml sec si 9 bari. Pun pe seama preinfuziei scurte shot ul reusit pe MINI iar la Lelit pe faptul ca nu am avut portafiltru naked sa putem sa supervizam corectitudinea extractiei. 

Apa am folosit similar Bucovina. Deci nu va speriati de Helena's, sunt convins ca o sa avem surprize placute. Eu personal abia o astept :-p
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Travel Press, KINU 47

Reply
Ma bag si eu la comanda

1 x Guatemala (250 gr.)
1 x Honduras  (250 gr.)

Multumesc!
Dalla Corte Mina - VBM Domobar Junior 2B Pid - Dalla Corte One - NS Mythos - Niche Zero - Robur
Ex: La Marzocco GS3/AV - Mahlkonig K30

Reply
ultimele ore dinainte de comanda, pe la 10:30 o execut

Reply
Vlad, doar daca nu te incurca prea tare, as vrea sa schimb Guatemala cu Etiopia.
1x Etiopia Heleanna’s Secret 250gr
1x Honduras Darwin Moreno 250gr

Multumesc mult.
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Kinu M47, VST 20g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Precision Pitcher 400 ml

Reply
no problem

din 4 Kenya pot sa comand doar 2: Semaca si Liviu au cate 1 si rdumitrescu 2. va rog sa ajustati astfel incat din 4 sa ramana 2 - eliminati sau inlocuiti

LE: Semaca a inlocuit cu Guatemala, mai ramane o Kenya de inlocuit sau eliminat
multumesc

mda, e sold out acum
Liviu si rdumitrescu, va iau altceva in loc de Kenya?

comandat fara Kenya

Reply
ca sa ne setam asteptarile in mod realist Smile  data trecuta a durat 10 zile de cand am dat comanda pana am primit-o
o sa postez update-uri pe masura ce o sa le am - deocamdata nu am primit tracking no.

Reply
Vine si Vinerea Neagra, asa ca viitorul e promitator Big Grin
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Kinu M47, VST 20g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Precision Pitcher 400 ml

Reply
(13-11-2017, 09:50)vladdooo Wrote: mda, e sold out acum
Liviu si rdumitrescu, va iau altceva in loc de Kenya?

comandat fara Kenya 

N-am fost pe faza Smile
O s-o incerc data viitoare

Reply
Liviu, eu mi-am luat 2 heleanna, 1 honduras si 1 guatemala - daca vrei, alege o punga din ele si ti-o cedez cu drag

Reply
3 ciocolate din care sa aleg lamaia Smile  merci vladdooo, iti iau hondurasul caci de Guatemala cam fug Smile

Reply
Deal done

Reply
Kenya ( Kainamui) de la RightSide, incercata de mine ieri la Ionut, as zice ca are potential mult mai mare decat Helena's  Secret. Cred ca si mai greu de extras. Poate la urmatoarea tura Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Travel Press, KINU 47

Reply
nu mai au, nu cred ca mai aduc foarte curand

Reply
[Image: b6edea355172bd9c9ccc0e9a144a2da4.jpg]

Va rog sa faceti plata.
O sa dau PM celor care nu deja contul meu.
Liviu si AlinT - puteti sa platiti cash la livrare ca aveti cate o singura punga
Mersi

Reply
Am platit, multumesc!
Dalla Corte Mina - VBM Domobar Junior 2B Pid - Dalla Corte One - NS Mythos - Niche Zero - Robur
Ex: La Marzocco GS3/AV - Mahlkonig K30

Reply
Am platit si eu acum.
Quamar M80DR, ex-PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Plata efectuată.
Honne, Ceado E37S, Expobar Brewtus IV

Reply
Platit. Multumesc.
Rocket Appartamento || Vario Home, Kinu M47 || Hario V60 || Aeropress || Accesorii Motta, Concept-Art, Tidaka

Reply
Am platit si eu, multumesc.

@mmariusc : te rog frumos sa imi zici cand ai luat si pungile mele, sa iti dau datele de livrare.
Vibiemme Domobar + PID Rex-C100, San Marco SM92, Tamper 58mm, sita dus IMS Competizione, latiera JoeFrex 590ml + 350ml

Reply
https://gls-group.eu/ES/en/parcel-tracki...7642900556

Reply
Am platit, multumesc!
Expobar Brewtus IV, Lelit PL81T, Hedone Honne, Baratza Sette 270, Kinu M47.

Reply
va rog sa scrieti user-ul la descriere - pana acum v-am dibuit, dar ar fi mai usor asa

Reply
Platit. Multumesc mult!
Expobar Brewtus IV // Mazzer MiniE with SuperJolly burrs // Tamper dinamometric // VST-15g // Latiera Espro Toroid
History: Gaggia Classic, Isomac Venus, Eureka Mignon

Reply
Platit. Multumesc.
Bianca, Kinu M47, Honne

Reply
(17-11-2017, 14:19)vladdooo Wrote: va rog sa scrieti user-ul la descriere - pana acum v-am dibuit, dar ar fi mai usor asa

Eu m-am gandit ca te ajuta si l-am scris.  Big Grin
Quamar M80DR, ex-PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)