Hello There, Guest! Login Register


Comanda Cafea Cat&Cloud

#91
Am completat si eu in tabel, 1 kg. Geisha. Multumesc!
Expobar Brewtus IV, Lelit PL81T, Hedone Honne, Baratza Sette 270, Kinu M47.
 
#92
E de neratat ocazia: 1kg si la mine
“Other roasters are most certainly offering this coffee for $10/cup and $50/lb green. We’ll have this coffee on batch brew in our cafés for the price of a normal cup of joe, and up for sale to our wholesale and retail customers for near cost.”
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#93
Cred ca ar mai fi de completat in tabel Razclud si Vladdooo? Rog verificati. Daca e dau un update rapid in noaptea asta, eu dadusem deja varianta finala insa neprimind confirmarea poate mai merge adaugat si asta...hai sa incercam. 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...edit#gid=0
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#94
Gata, am completat si eu Smile
 
#95
Tocmai am schimbat si eu ceva in comanda. Daca merge actualizata ok, daca nu ramin pe varianta dinainte ... Multumesc mult!
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
#96
Și eu am făcut câteva modificări.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18/20g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Felicita Arc Scale
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35
 
#97
Si eu si eu o pungutza!
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
#98
recomand podcast-ul 
https://soundcloud.com/catandcloud/is-ge...-cash-flow
min 4-20 pt geisha

o miscare buna de marketing, dupa parerea mea - asteptam si de la prajitorii nostri
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#99
Gata si eu, am adaugat in tabel Geisha. Merci
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Se mai poate modifica?
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
(18-12-2017, 14:24)Beowulf Wrote: Se mai poate modifica?

Teoretic nu, practic nu avem inca nici un raspuns. Am mai.dat un mail cu comanda cand ajunsese pe la 980 de usd. Vedem ce raspunde, cand raspunde Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Smile

Se epuizeza stocul de geisha pana raspunde. Poate ar fi bine sa facem si comanda pe site, macar sa stie sistemul lor ca trebuie sa blocheze o cantitate si pentru noi?
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Geisha sold out.
Expobar Brewtus IV, Lelit PL81T, Hedone Honne, Baratza Sette 270, Kinu M47.
 
(19-12-2017, 00:10)pmircea Wrote: Geisha sold out.

tocmai imi pusesem si eu 1 kg Smile
traim si vedem ce-o iesi cu baietii astia..
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Superb
 
Ieri am primit un nou mail de la Chris in care imi promite ca dupa Craciun imi da confirmarea. Nu am mai modificat nimic in tabel, presupun ca el va pune ceea ce are sau nu. 

Va tin la curent daca mai primesc ceva noutati zilele urmatoare.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Salutare Razvan,

Te rog sa imi spui daca ai primit confirmare de expediere, daca nu ai nici o veste inca te rog sa retragi din comanda pungile comandate de mine.

Multumesc
 
Preiau eu comanda lui RaduB, daca sunteti de acord. Daca imi dati acordul voi inlocui datele in tabel.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Oricum cam trebuie actualizat ca s-au mai schimbat cafelele
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
A ta sa fie, sa bei cafeaua cu mare placere, modifica datele in tabel.
 
(27-12-2017, 19:50)Costa79 Wrote: Preiau eu comanda lui RaduB, daca sunteti de acord. Daca imi dati acordul voi inlocui datele in tabel.
 
@RaduB: Multumesc, imi pare rau ca nu a mers treaba cum ai fi dorit.
M-ar interesa si un blend al casei, daca se mai poate adauga in tabel, momentan voi inlocui doar comanda lui RaduB.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Bagati pe lista cu incredere, nu au raspuns inca asa ca nu vad nici un motiv sa nu modificam. In momentul in care vor confirma o anumita configuratie, daca nu puteam adauga, vedem ce e de facut. Sincer parca as dori sa raspunda dupa Anul Nou sa nu ne incurcam cu livrarile si sa se invecheasca comanda Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
@Costa79: Cu mare placere, din Ianuarie sunt mai mult plecat din tara, daca ajungea anul acesta era ok, din Ianuarie nu mai este ok pentru mine.

Spor la comanda, astept pareri dupa ce soseste cafeaua.
 
Voi sta si eu cu ochii pe acest thread Smile pe după sărbători pare mult mai atractiva/rapida comanda.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Guys, Chris tocmai mi a confirmat comanda, evident fara Geishe Smile Atasez tabelul cu ce a confirmat pana la urma : 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...edit#gid=0

Ideea e ca in loc sa ne conste 614 $ pret de lista fara transport ne va costa 341 $, deci aproape jumate. Transportul este 185 $, deci in total in jur de 526 $, adica cu aproape 15% mai putin. Vad ca a trimis factura pe persoana fizica, ceea ce e si mai ok, sper sa nu fie alte probleme, o sa le scriu inca o data sa verifice. 

@mmarius, tu parca mi ai spus ca ai avut ceva probleme in a comanda de la ei in mod normal din cauza vamii, mai tii minte care era ideea? ca pot incerca sa le zic ca iau pe firma, am mai importat din US si stiu formalitatile vamale. Ar fi aiurea sa nu le pot ridica din vama ca si persoana fizica, evident, dintr un motiv sau altul.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Salutare Razvan, pot adauga un pachet de The truth, oare? Am scos-o din motive de Geisha dar acum, ca acest sortiment nu mai e disponibil, as vrea sa o adaug din nou.

Multumesc.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Se mai poate adauga?
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Guys, as vrea sa mai adaugam insa avand in vedere timpii de raspuns foarte lungi si intelegand faptul ca pentru ei e un efort logistic destul de mare la momentul asta sa onoreze comenzi de genul, parca n as mai propune o noua modificare pana nu vad ca intram pe linie dreapta cu comanda asta.  Sper sa reusim sa o finalizam si pe asta si ulterior poate ne mai incordam la una mai mare, dupa ce prindem un pic de experienta Smile

De la ei am primit deja confirmarea pe comanda din Excel.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Salutare,
@razvanMB cum facem cu plata? Calculezi tu cat revine fiecaruia, cafeaua plus partea de transport (inclusiv transportul prin curier in Romania) si adaugi in tabel suma?
Avand in vedere timpul mare de raspuns sunt si eu de acord ca nu ar mai trebui facute modificari.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Daca se poate eu as dori macar sa schimb gramajul de la 250 la 1000. Daca nu, e ok asa si vedem data viitoare.
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)