Hello There, Guest! Login Register


Ce stiti despre etzMAX?

#1
Salutare!

Oare merita un etzMAX sau este altceva mai bun la bugetul respectiv? Ce mi-ati putea spune despre ea?
La Pavoni Europiccola (EL) + Pressure Profiling Kit + Bong Insulator, Circular Heat Sink & Thermometer + Boiler Pressure Gauge, KINU M47, Cafflano Kompresso, Barista & Co. Milk Frother si multe alte accesorii.
 
Reply
#2
Întrebarea la care trebuie să găsești răspuns este dacă merită diferența față de Sette 270, pentru uz casnic.
 
Reply
#3
Pai nu e pt uz casnic. E pt o cofetărie


Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola (EL) + Pressure Profiling Kit + Bong Insulator, Circular Heat Sink & Thermometer + Boiler Pressure Gauge, KINU M47, Cafflano Kompresso, Barista & Co. Milk Frother si multe alte accesorii.
 
Reply
#4
Nu știu ce înseamna cofetărie, în număr de cafele pe zi/oră, dar dacă ai citit specificațiile bănuiesc că ai înțeles care sunt limitările modelelor mai "ieftine".
 
Reply
#5
Înseamnă câte o cafea din când in când. Nu înseamnă una după alta Smile

Am văzut ca rasneste 4 gr pe secunda.
La Pavoni Europiccola (EL) + Pressure Profiling Kit + Bong Insulator, Circular Heat Sink & Thermometer + Boiler Pressure Gauge, KINU M47, Cafflano Kompresso, Barista & Co. Milk Frother si multe alte accesorii.
 
Reply
#6
Mai important e 16-24g pe minut după care e nevoie de o pauza.

Am scris mai multe pe topicul dedicat. Intre timp pare să fi apărut și o versiune cu ventilator pentru situațiile mai solicitante.

Rămâne totuși o întrebare: de ce să dai 1200 de euro pe o râșniță semi-comerciala când găsești râșnițe comerciale, verificate la nivel de uz comercial, la jumătate de preț?
 
Reply
#7
E o întrebare buna la care sper sa găsesc răspuns Smile recomanda-mi te rog ceva mai bun in bugetul asta; nu sunt fixat pe etzmax dar nici nu prea cunosc râșnițele, tocmai de asta va întreb
La Pavoni Europiccola (EL) + Pressure Profiling Kit + Bong Insulator, Circular Heat Sink & Thermometer + Boiler Pressure Gauge, KINU M47, Cafflano Kompresso, Barista & Co. Milk Frother si multe alte accesorii.
 
Reply
#8
Depinde ce buget ai dar în principiu, orice râșniță comercială on demand cu cuțite de pe la 60mm în sus, va fi ok.
 
Reply
#9
Nu fac reclama magazinului, dar o rasnita de genul Mazzer cred ca ar foarte buna pentru un mic shop.
http://barshaker.ro/Rasnite-Cafea/Mazzer...Electronic
DC Studio, Bentwood Vertical 63, Bravo Tools, Acaia Pearl, brew stuff, apa BWT & Zepter
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)