Hello There, Guest! Login Register

Ce statie de tampare recomandati ?

Intentionez sa fac un upgrade catre o statie de tampare, cea actuala Barista Space da semne de imbatranire,(pe margine unde are contact cu portafiltru a inceput sa se indoaie dupa o uzura de 2-3 ani)
Ptr inceput pare imi face cu ochiul statia de la Normcore,dar zic sa mai intreb pe aici ca poate imi scapa ceva.
Lelit Mara X | Niche Zero | Normcore Tools | TimeMore Black Mirror 

Reply
Aruncă un ochi și la Ikape , au preturi puțin mai mici fata de Normcore și destule opțiuni în funcție de ce ai nevoie (doar stand pentru portafiltru sau suport pentru toate accesoriile plus cutie de zaț). Livrarea se face cu ceva firma chinezeasca până în România după care o preia DPD ( cel puțin la mine așa a fost) și durează cam 2-3 săptămâni.
Espresso:Stone Mine & Eureka Mignon Specialita/ Felicita Arc
Brew: Kinu M47 classic 

Reply
Mie tocmai mi-a sosit modelul acesta de la IKAPE. A costat 275 lei (e o reducere de 20% fata de pretul afisat) si a durat cam 2 saptamani pana a ajuns.

Este foarte bine făcut si are spații pentru toate accesoriile de care am nevoie.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18/20g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Felicita Arc Scale
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Reply
Avem pe bursa lucrator in lemn demonstrand deja o oferte variata de obiecte legate de lumea cafelei.
Eu i-as pune o intrebare, daca poate, si cat ar costa.

Reply
(08-12-2023, 04:31)Victorradu Wrote: Intentionez sa fac un upgrade catre o statie de tampare, cea actuala Barista Space da semne de imbatranire,(pe margine unde are contact cu portafiltru a inceput sa se indoaie dupa o uzura de 2-3 ani)
Ptr inceput pare imi face cu ochiul statia de la Normcore,dar zic sa mai intreb pe aici ca poate imi scapa ceva.

Dc vrei printat, vezi la colegul nostru de forum. Are mm modele, cu cate compartimente vrei, diverse culori, reglare pt protafiltru..Eu sunt f multumita

https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid200105
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,

Reply
+1 pentru cele printate 3d facute de colegul dijon!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)