Hello There, Guest! Login Register


Ce sa aleg Gaggia clasic sau La Pavoni Puccino Lusso - PCL

#1
are cineva La Pavoni Puccino Lusso - PCL ? , despre gaggia clasic am citit pe forum dar despre La Pavoni nu am avut ocazia stie cineva ceva despre Pavoni?
 
Reply
#2
Nu mai ai Lelit-ul?

La Pavoni au multe semiautomate, insa mereu au avut handicapul pretului dublu pentru ceea ce stiu sa faca. De exemplu, PCL-ul acela costa aproape 500E fara transport si nici macar nu exista informatii pe site despre materialul si marimea boilerului, despre marimea sitelor, daca sunt presurizate sau nu ori daca exista sisteme de presurizare aplicate pe portafiltru, eventual daca poti umbla la presiune sau daca poti schimba teava de aburi. Trebuie sa cauti pe forumurile de afara toate aceste informatii, in caz ca nu primesti un raspuns aici (nu stiu daca am vazut vreo semnatura asemanatoare) pentru ca e dureros la buzunar sa afli aceste detalii abia dupa achizitie.

Apropo, La Pavoni si-au inmultit semiautomatele, insa parca ar fi condusi de aceiasi manageri Gaggia (Philips adica) ce eu scos modele retrograde in 2013 (vezi Gran Gaggia si new Carezza). Priviti, espressoare cu PID si portafiltru de plastic tip Philips! Incredibil...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)