Hello There, Guest! Login Register

Caut tamper + WDT

Salutare tuturor! 

Sunt interesat de un tamper de 58,5mm, precis, potrivit pentru portafiltru de 58mm si site IMS competition si de un WDT. Sunt utilizator de Gaggia Classic Pro si din dorinta de a perfectiona tehnica si gustul din ceasca simt nevoia de un upgrade.

Va las mai jos cateva exemple de WDT de care sunt interesat, pot fi atat noi, cat si SH, doar ca ma intereseaza sa fie din Bucuresti astfel incat sa pot sa ridic personal. La tamper variante pot fi diverse, doar ca vreau sa tin putin bugetul sub control (nu ca nu as vrea unul de la Bravo Smile  )

Astept cu interes! Toate bune!

Attached Files Thumbnail(s)

Ascaso Steel DUO PID | Gaggia Classic Pro | Eureka Mignon Specialita 16C  | Aeropress | Timemore C2 | V60

Reply
Salut, pot sa îți spun că distribuitorul ăla de la barista space e inutil. Acele sunt mult prea groase. Am avut varianta cu mai multe ace. Nu sparge cocoloașele, doar le învârte . Ia-ți un set de ace de acupunctură și le înfigi într-un dop de pluta și ai cel mai bun wdt tool. Daca ai și o pâlnie de dozare nu mai faci nici mizerie.[Image: 53651e56b9768c30b61407513f179b84.jpg]

Reply
Da, am văzut ca acel distribuitor are acele cam groase. Am pâlnie de dozare, cred ca e unul dintre accesoriile care îți fac viața mai ușoară. Smile

Am mai întâlnit varianta cu acele de acupunctura și ma gândeam sa o încerc și eu in cazul in care nu găsesc ceva original. Oricum, arată bine diy-ul tău!
Ascaso Steel DUO PID | Gaggia Classic Pro | Eureka Mignon Specialita 16C  | Aeropress | Timemore C2 | V60

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)