Hello There, Guest! Login Register


Cantar slim de pe Amazon, aproape clona Brewista

#1
Vand acest cantar achizitionat acum cca 2 luni de pe Amazon, si folosit la 1 espresso pe zi din prima zi de livrare. 
Deci, aproape nou, in ambalaj, include manual de utilizare. 

Achizitie: L-am luat din disperare de cauza, comandasem ceva pe Aliexpress care nu mai aparea. Totusi, a aparut la un moment dat, si a plecat deja spre un coleg de forum. 

Motiv vanzare: upgrade la Brewista Smart Scale. 
Azi, cand am primit Brewista am vazut ca cele doua sunt aproximativ identice in gabarit si design (vezi pozele, daca nu ma crezi...). Specs-urile sunt diferite, de aceea am spus "aproape clona".

Specs: 
- cantareste pana la 3Kg, in incremente de 0,1g. 
- ecran iluminat
- oprire automata Nu stiu la ce interval, undeva la 2 minute, nu am cronometrat. 
- dimensiuni: 106 x 127 x 18 mm. Incape in tava la espressoare mici, gen Gaggia/Lelit, dar suficient de mare si pentru  o cana de pour-over, de ex. 
- acuratete excelenta - testat side by side cu cantarul mai sus pomenit de pe Aliexpress
- doua tavite pentru cantarit, cea mare poate acomoda si portafiltrul aproape orizontal
- cantareste in diferite unitati de masura (grame, ounce, etc.)
- alimentare cu 2 baterii AAA (incluse). 

Ce nu e in specs, dar spun eu, ca sa stii ce cumperi. Sau diferente fata de Brewista.  
- E doar cantar, nu are timer. 
- Nu e protejat impotriva lichidelor, dar experienta mea modesta spune ca daca esti minimum atent nu scapa nici macar o picatura pe el. 
- la greutati sau variatii mici, se stabilizeaza mai greu, cca 1-2 secunde. Dupa cateva zile de folosire te obisnuiesti cu fluxul de lucru in acest mod. 


Pret vanzare: 90 lei + transport daca e cazul. 

Bonus: Pentru un eventual cumparator din Bucuresti, ofer bonus si un timer chinezesc cu magnet comandat acum vreo doua saptamani la chinezi, inca pe drum. Cand apare, ti-l fac cadou. La momentul comenzii nu stiam ca in curand voi fi proaspat posesor de Brewista... 

   
   
   
   
   
   
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
#2
Rezervat momentan, probabil se va vinde după 1 Mai.
Revin cu update după ce revenim inapoi de la nisip la asfalt.
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
#3
Update: Vandut!
Se poate arhiva, multumesc de gazduire.
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
#4
Pentru cei interesați , se pare ca acest model poate fi luat de pe ebay la 6.50 USD cu transport inclus
https://www.ebay.com/itm/New-3000g-x-0-1...SwH1VaoIrP
 
#5
(02-05-2018, 22:57)tzucky Wrote: Update: Vandut!
Se poate arhiva, multumesc de gazduire.
confirm achizitia la pretul cerut. nu pot sa am decat cuvinte de lauda la adresa lui tzucky: a venit el la mine in cartier, am primit bonus un timer iar discutia pe care am avut-o pe tema cafelei a fost priceless. il recomand ca un om de mare caracter.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk
DC Studio | Eureka Mignon Specialita
 
#6
(04-05-2018, 10:36)kawaro Wrote:
(02-05-2018, 22:57)tzucky Wrote: Update: Vandut!
Se poate arhiva, multumesc de gazduire.
confirm achizitia la pretul cerut. nu pot sa am decat cuvinte de lauda la adresa lui tzucky: a venit el la mine in cartier, am primit bonus un timer iar discutia pe care am avut-o pe tema cafelei a fost priceless. il recomand ca un om de mare caracter.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk


Mulțumesc mult de aprecieri Smile


Tapatalked from iPhone
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)