Hello There, Guest! Login Register


Sita de dus IMS Competition E61 200IM pentru grup E61

#1
Pentru posesorii de espressoare cu grup E61 ce doresc sa schimbe sita de dus stock cu una IMS, pot gasi aici la un pret foarte bun (58 ron). Eu am luat astazi una si sunt curios daca va exista o modificare in mai bine la extractia cafelei.
Sab Antica Levetta HX, 5 l boiler (rotary pump & water plumbed), La San Marco Super Jolly burrs, IMS screen shower and filter 
 
Reply
#2
Am comandat si eu una plus sita aceasta http://www.kfea.ro/ims-17-b70-competitio...dubla-58mm
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
Reply
#3
Alte mele au sosit.        
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
Reply
#4
Cea teflonata este cu mult mai buna ca aceasta? Diferenta de pret de dubla...
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Reply
#5
(08-12-2016, 22:18)Silvio Wrote: Pentru posesorii de espressoare cu grup E61 ce doresc sa schimbe sita de dus stock cu una IMS, pot gasi aici la un pret foarte bun (58 ron). Eu am luat astazi una si sunt curios daca va exista o modificare in mai bine la extractia cafelei.
Super! Mulțumesc. Am comandat si eu!
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#6
nu este mult mai buna, singura diferenta este ca nu se lipeste cafea aproape deloc de ea, si daca ramane putina, la un flush scurt se duce toata.
nu mai stiu cat e pretul dar dublu sigur nu merita, insa poate alti colegi sa nu fie de acord cu mine.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#7
Ca o prima concluzie dupa utilizarea sitei de dus IMS, distributia apei se face uniform pe toata suprafata ei, curgerea fiind ca o" ploaie linistita de vara"  [Image: smile.gif]
Eu spun ca este un upgrade bine venit cu aceasta sita de dus comparativ cu cea din fabrica


Attached Files Thumbnail(s)
   
Sab Antica Levetta HX, 5 l boiler (rotary pump & water plumbed), La San Marco Super Jolly burrs, IMS screen shower and filter 
 
Reply
#8
Se da tare in preturi cu sitele astea IMS [Image: smile.gif]  Noua cota minima, 49 de lei.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Piese espressor are și site de dus de teflon dar a uitat să le pună pe site.
 HX,F6.
 
Reply
#10
La ce pret?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#11
(04-03-2017, 19:00)vladdooo Wrote: La ce pret?

48 lei
 HX,F6.
 
Reply
#12
Pfff. Nu pot sa cred
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#13
Pai e link-ul pus de mine.
Si au sediul în București mai nou.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
hhanu si cu mine zicem de asta
http://shop.gardellicoffee.com/products/...3929081475
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#15
(04-03-2017, 23:01)Lyvyoo Wrote: Pai e link-ul pus de mine.
Si au sediul în București mai nou.

Ai si ceva date de contact pentru București?
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
Reply
#16
Cică în două săptămâni finalizează mutarea din Focșani, încă nu stiu adresa.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#17
Am luat si eu o sita de dus IMS de la barshaker si principalul avantaj e ca aud sfarsitul flash-boil-ului mult mai usor, fiind mai subtire decat sita de dus stock, deci pt cei cu HX, e un upgrade util.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)