Hello There, Guest! Login Register


Bucharest Coffee Festival 2022

#1
Se pare că vom avea festival de cafea la sfârșitul săptămânii ce urmează:
https://m.facebook.com/BucharestCoffeeFestival
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kinu M47S / Kribli-Grabli / Motta and Normcore tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 
 
Reply
#2
Nu prea sunt date detalii. Vad ca pagina web are inca anuntul din pandemie... Asteptam update.
Lelit PL41TEM * Arco Combo/Mazzer SJ/Sage Dose Control Pro 600SIL * Ibric turcesc * Moka Pot BERLINGER HAUS Emerald/ PETERHOF * Pour Over Hario V60-01
 
Reply
#3
Eu am auzit o reclama la radio si m-a facut curios mai ales ca la noi nu se anuntase nimic.
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kinu M47S / Kribli-Grabli / Motta and Normcore tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 
 
Reply
#4
Ce detalii doriti? Daca ati mai fost la precedentele editii...va fi cam la fel.
Competitiile incep de vineri (latte art artbar), cel mai aglomerat probabil va fi sambata, cand vor fi etape pentru fiecare din ele.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#5
(23-05-2022, 21:08)Ernest Valentin Wrote: Ce detalii doriti? Daca ati mai fost la precedentele editii...va fi cam la fel.
Competitiile incep de vineri (latte art artbar), cel mai aglomerat probabil va fi sambata, cand vor fi etape pentru fiecare din ele.

Pai in primul rand locatia si programul
Lelit PL41TEM * Arco Combo/Mazzer SJ/Sage Dose Control Pro 600SIL * Ibric turcesc * Moka Pot BERLINGER HAUS Emerald/ PETERHOF * Pour Over Hario V60-01
 
Reply
#6
Bucharest Coffee Festival
Loc: Hanul Gabroveni (Centrul Cultural Arcub), Str. Lipscani 86, București
Program: 27 – 29 mai 2022, orele 10.00 – 21.00
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kinu M47S / Kribli-Grabli / Motta and Normcore tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 
 
Reply
#7
Am făcut ieri o scurta incursiune pe la locație și am fost plăcut impresionat. Am asistat la un cupping făcut de Sucafina, am gustat cafele de la diverși expozanți și am urmărit o runda de la una dintre competiții Atmosfera generala este foarte plăcută, sunt mai mulți traderi de cafea verde prezenți și reprezentanți ai unor prajitorii în premiera (sau pe care nu le-am văzut eu la alte festivaluri)
Cei de la Artisan au fost suficient de drăguți sa ne invite la standul lor si asfel, duminică de la 11 la 13 ne puteți găsi acolo cu Prajitoria Buimac alături de o cafea din Rwanda achiziționată tocmai de Sucafina, reprezentați la o masa alăturată.
La Pavoni, Mazzer
 
Reply
#8
Si poze de duminica.
Pe Facebook sau aici: https://s.go.ro/mahgw4j1
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)