Hello There, Guest! Login Register


Bucharest Coffee Festival 2019

#31
Mulțumesc si eu. Nu stiu de ce dureaza asa mult publicarea rezultatelor oficiale, cred ca aseara se cunosteau deja.
 
Reply
#32
(12-05-2019, 12:48)Cosmin92 Wrote: Ai incercat acolo la parter de la sloane ? Aveau o Rwanda tare delicioasa.
N-avea sens ca aveam o punga plina acasa.
In rest, cu cafeaua a fost aproape ca in prima zi, adica au ajuns in rigola din fata salilor cu o singura exceptie foarte OK, Ethiopia Yirgacheffe de la Cascara, parfumata, aromata si care s-a acrit aproape insesizabil la racire.
Ca o opinie personala cred ca pe multi expozanti cuvantul "festival " i-a cam bulversat in sensul ca unii l-au tratat ca pe un targ(=vanzare cat mai mare), altii chiar ca pe unul de Craciun(vanzare cu preturi mai mari ca de obicei) iar altii ca pe un eveniment de promovare la care au dat gratis cafea preparata, in general espresso.
N-am vazit la nimeni sampling nici macar cu bani, adica sa poti cumpara cantitati de 50-100gr de cafea din cat mai multe sortimente: eu daca as fi fost expozant as fi avut obligatoriu asa ceva.
Si am mai observat ca la majoritatea celor care vindeau cafea le trrnurau mainile intr-un mare fel...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)