Hello There, Guest! Login Register


Black Friday

#61
Am și eu o întrebare vouă vă merge codul la taste crafters când bag cantarul timemore in cos și pun codul îmi zice că nu există în sistem.
Gaggia Classic 2012 , Lelit PL043MMi 
Aeropress , Hario Skerton
 
Reply
#62
Acolo unde nu functioneaza ceva trimiteti formularul de reducere din pagina de Black Friday si revin ei cu telefon / mail
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#63
(13-11-2020, 01:40)vlad adrian Wrote: Am și eu o întrebare vouă vă merge codul la taste crafters când bag cantarul timemore in cos și pun codul îmi zice că nu există în sistem.

Cu scuzele de rigoare, dadusem eu codul eronat, ar trebuie sa mearga acum blackespressoman26
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#64
Mie reducerea nu e de 26% ci de 6,34% la un timemore cantar și un timemore chestnut c2
Gaggia Classic 2012 , Lelit PL043MMi 
Aeropress , Hario Skerton
 
Reply
#65
(13-11-2020, 02:26)vlad adrian Wrote: Mie reducerea nu e de 26% ci de 6,34% la un timemore cantar și un timemore chestnut c2

Reducere de 26% se aplica la pretul normal, adica in cazul rasnitei Timemore C2, din 339 lei , pretul redus cu 26% pentru espressoman va fi 250.86 lei. Pe site exista reducerea standard de Black Friday de 21%, adica 267.81 lei.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#66
Ca idee, pe site Mignon 17NX apare la 2089 și după aplicarea cuponului espressom (cu majuscule) afișează 1880, nu 1989.
Mignon Specialita | Lelit PL91T | Bialetti V6
 
Reply
#67
Salut,

Da, pe site sunt alte preturi dar voi aveti preturi mai bune daca te uiti.

Practic pretul final este cel afisat aici si nu se poate folosi cuponul espressoman pentru produsele mentionate de mai sus.

_________________________________________________


Recomandam pentru o operativitate buna, sa alegeti metoda de plata RAMBURS si daca se doreste plata cu cardul, mentionati cand va sunam pentru confirmare si va trimitem un link de plata.

Spor la Black FridayWink
 
(13-11-2020, 08:51)CoffeePlease Wrote: Ca idee, pe site Mignon 17NX apare la 2089 și după aplicarea cuponului espressom (cu majuscule) afișează 1880, nu 1989.
La Marzocco KB90 ABR, Eureka Atom Speciality, Ek43
La Marzocco GS3 AV, Lelit PL41TEM, Baratza Sette 270W, Honne Silm, Gina Smart, Tamper BH..si ce mai gasim in Showroom:)
 
Reply
#68
Eu am inteles, problema e atunci pe site, pentru că acceptă cuponul și calculează un preț chiar mai bun decât prețul cel mai bun. Face reducere la reducere, practic.
Mignon Specialita | Lelit PL91T | Bialetti V6
 
Reply
#69
Da, insa nu avem posibilitate sa scoatem acest beneficiu doar daca scoatem cuponul in totalitate

#oldengineSmile
 
(13-11-2020, 09:29)CoffeePlease Wrote: Eu am inteles, problema e atunci pe site, pentru că acceptă cuponul și calculează un preț chiar mai bun decât prețul cel mai bun. Face reducere la reducere, practic.
La Marzocco KB90 ABR, Eureka Atom Speciality, Ek43
La Marzocco GS3 AV, Lelit PL41TEM, Baratza Sette 270W, Honne Silm, Gina Smart, Tamper BH..si ce mai gasim in Showroom:)
 
Reply
#70
Ok. Baftă! Cum zicea un client de-al meu, de vreo ... 20-21 de ani în comerț electronic (in vest): "nu suni niciodată clientul să-i spui că e o greșeală pe site. Ți-o asumi, repari, treci mai departe." Mai puțin cazul în care e clar hacking și poți dovedi.

Sper să nu fie cazul la voi.
Mignon Specialita | Lelit PL91T | Bialetti V6
 
Reply
#71
Nici o reducere la Fellow Stagg EKG?
New Eq: Atom 75, PL162T, PLA481A, PLA482A0, PL105, Tamper Autonivelare DYI;
Vacation Eq: Hario, Kalita, Kompresso;
Past Eq: PL042TEMD, PL105, PL100, PL121, PL82T, PL105, PL100PLUS, PL121PLUS;
 
Reply
#72
As comenta ca barshaker NU ofera o reducere de 10% peste reducerile lor, special pentru espressomani.

Din contra, te suna sa mai dai o diferenta daca ai folosit codul.
Lelit Anna PL41TEM | Eureka Mignon 16CR | Lelit Leveler | Motta Tamper | Brewista Smart Scale II | IMS 18g | Ascaso 18g | Bialetti Brikka
 
Reply
#73
Scrie destul de mare, pe pagina fiecarui produs participant la black friday:
 LA ACEST PRODUS NU PUTETI UTILIZA ALTE REDUCERI/DISCOUNTURI!
 
Reply
#74
Scrie destul de clar pe barshaker. Da.

Comentariul vine in completarea a ceea ce scrie pe espressoman. Care e scopul de a mentiona niste marci pe care vanzatorul le-a exclus in mod explicit de la reduceri aditionale.

Ca sa nu creada cineva ca face vreo afacere.

Barshaker.ro ne ofera cu ocazia Espressoman Black Friday un discount de general de 10%, aplicat PESTE reducerile generoase deja existente in site-ul propriu pentru brand-uri ca: Eureka, Bezzera, Baratza, Rancilio, . Folositi la finalul comenzii codul (cu litere mari):
Lelit Anna PL41TEM | Eureka Mignon 16CR | Lelit Leveler | Motta Tamper | Brewista Smart Scale II | IMS 18g | Ascaso 18g | Bialetti Brikka
 
Reply
#75
(13-11-2020, 09:47)CoffeePlease Wrote: Ok. Baftă! Cum zicea un client de-al meu, de vreo ... 20-21 de ani în comerț electronic (in vest): "nu suni niciodată clientul să-i spui că e o greșeală pe site. Ți-o asumi, repari, treci mai departe." Mai puțin cazul în care e clar hacking și poți dovedi.

Sper să nu fie cazul la voi.

In conditiile in care scrie destul de clar pe pagina produsului:
 LA ACEST PRODUS NU PUTETI UTILIZA ALTE REDUCERI/DISCOUNTURI!

au rost acuze sau suspiciuni de rea-vointa?
 
Reply
#76
(13-11-2020, 10:37)enndre Wrote: Scrie destul de clar pe barshaker. Da.

Comentariul vine in completarea a ceea ce scrie pe espressoman. Care e scopul de a mentiona niste marci pe care vanzatorul le-a exclus in mod explicit de la reduceri aditionale.

Ca sa nu creada cineva ca face vreo afacere.

Barshaker.ro ne ofera cu ocazia Espressoman Black Friday un discount de general de 10%, aplicat PESTE reducerile generoase deja existente in site-ul propriu pentru brand-uri ca: Eureka, Bezzera, Baratza, Rancilio, . Folositi la finalul comenzii codul (cu litere mari):
Stii cum este, fiecare citeste cum isi doreste, in plus noi romanii cam avem tendinta sa credem rapid ca suntem pe cale sa fim inselati . Poate ca nici formularea ne e cea mai inspirata, fiindca lasa loc pentru neintelegeri.
Mai clar era sa spuna ca reducerea permanenta de forum se aplica pe reducerile de pe site.
De exemplu, Bogdan Georgescu de la Mabo a ales sa faca reduceri direct pe site, fara nici un cod suplimentar si alte complicatii. Reduceri si de 50% la cafea de 89 puncte.
Bugster+Honne, Kinu
 
Reply
#77
20 de lei in plus sau in minus, la un produs de peste 1500 lei, reprezinta un deal breaker daca sunt in plus sau o "afacere" daca sunt in minus?
 
Reply
#78
Depinde mult de client, dev. Vorbesc din experienta unor clienti cu care colaborez de 20 de ani. Poti sa scrii ce vrei, unde vrei, daca ai procesat o comanda cu un anumit pret, e mai bine sa-l onorezi in loc sa incepi discutii interminabile. Norocul, in cazul asta, este ca vorbim de un cupon oferit unui grup de pasionati, iar posibilitatea ca ei sa abuzeze de bunavointa furnizorului este, probabil, mica. Iar eu nu acuz pe nimeni, semnalez doar o situatie care altora, mai demult, le-a creat probleme. De fapt la ei nu a fost cu cupoane ci cu preturi gresite (de catre ei) si shipping calculat gresit (tot de catre ei).

In vest, insa, e o jungla. Cum te-au prins cu chilotii jos, cum te-au ars. La asta mă refeream când am spus că sper să nu fie cazul la ei. Să nu fie cazul ca cineva să profite de asta. Nu că Barshaker ar încerca ei ceva, a spus clar omul că tehnic nu au cum să facă altfel momentan.
Mignon Specialita | Lelit PL91T | Bialetti V6
 
Reply
#79
(13-11-2020, 10:49)dev Wrote: 20 de lei in plus sau in minus, la un produs de peste 1500 lei, reprezinta un deal breaker daca sunt in plus sau o "afacere" daca sunt in minus?

Ai dreptate la prima parte, 20 lei in plus sau minus nu ar trebui sa insemne un deal breaker.

Pe de alta parte ce suma ar trebui sa reprezinte un deal breaker? 100 lei? 200? 400?
In cazul meu, m-au sunat ca sa mai achit 125 peste ce am platit azi noapte cand am facut comanda. 

Cand sunt 4 rasnite eureka cu diferente de 150 lei intre ele, nu este mai bine sa luam deciziile informati de la bun inceput?
Lelit Anna PL41TEM | Eureka Mignon 16CR | Lelit Leveler | Motta Tamper | Brewista Smart Scale II | IMS 18g | Ascaso 18g | Bialetti Brikka
 
Reply
#80
@CoffeePlease, barshaker ne-a oferit mereu preturi bune, au adus produse care nu erau disponibile in Romania (de exemplu, Robot si 1zpresso, Flair, etc.) si au avut o relatie foarte buna cu cei care au comandat. Ei sunt un one-stop-shop pt espressomani. Zic astea ca sa iti propun ceva mai multa bunavointa fata de ei ca parteneri de cursa-lunga.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#81
Sunt de aceeasi parere. Este singurul motiv pentru care i-am avertizat ca au un loophole pe site, in speranta ca pot face ceva ca sa-l elimine.
Mignon Specialita | Lelit PL91T | Bialetti V6
 
Reply
#82
(13-11-2020, 09:47)CoffeePlease Wrote: Ok. Baftă! Cum zicea un client de-al meu, de vreo ... 20-21 de ani în comerț electronic (in vest): "nu suni niciodată clientul să-i spui că e o greșeală pe site. Ți-o asumi, repari, treci mai departe." Mai puțin cazul în care e clar hacking și poți dovedi.

Sper să nu fie cazul la voi.

Ba fix asta au facut Smile)
Am facut eu comanda aseara la 1 noaptea si am folosit cuponul de reducere.
M-au sunat dimineata sa mai achit o diferenta daca vreau produsul.
Lelit Anna PL41TEM | Eureka Mignon 16CR | Lelit Leveler | Motta Tamper | Brewista Smart Scale II | IMS 18g | Ascaso 18g | Bialetti Brikka
 
Reply
#83
Oh, well, poate totusi am ceva experienta in sensul asta Smile.
Mignon Specialita | Lelit PL91T | Bialetti V6
 
Reply
#84
Neața,
Comanda făcută pe. Mabo, faine promoțiile Smile naturala...
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#85
(13-11-2020, 11:16)enndre Wrote:
(13-11-2020, 09:47)CoffeePlease Wrote: Ok. Baftă! Cum zicea un client de-al meu, de vreo ... 20-21 de ani în comerț electronic (in vest): "nu suni niciodată clientul să-i spui că e o greșeală pe site. Ți-o asumi, repari, treci mai departe." Mai puțin cazul în care e clar hacking și poți dovedi.

Sper să nu fie cazul la voi.

Ba fix asta au facut Smile)
Am facut eu comanda aseara la 1 noaptea si am folosit cuponul de reducere.
M-au sunat dimineata sa mai achit o diferenta daca vreau produsul.

Ai folosit cuponul in conditiile in care MyR a scris asta:
 
Quote:Produsele la care apar in descriere "LA ACEST PRODUS NU PUTETI UTILIZA ALTE REDUCERI/DISCOUNTURI!" discounturile nu se cumuleaza, la restul se cumueaza si se adauga discountul vostru de 10% in plus.
 
 
Reply
#86
(13-11-2020, 11:12)enndre Wrote:
(13-11-2020, 10:49)dev Wrote: 20 de lei in plus sau in minus, la un produs de peste 1500 lei, reprezinta un deal breaker daca sunt in plus sau o "afacere" daca sunt in minus?

Ai dreptate la prima parte, 20 lei in plus sau minus nu ar trebui sa insemne un deal breaker.

Pe de alta parte ce suma ar trebui sa reprezinte un deal breaker? 100 lei? 200? 400?
In cazul meu, m-au sunat ca sa mai achit 125 peste ce am platit azi noapte cand am facut comanda. 

Cand sunt 4 rasnite eureka cu diferente de 150 lei intre ele, nu este mai bine sa luam deciziile informati de la bun inceput?

Te-a oprit cineva sa citesti conditiile, inainte sa dai comanda?
 
Reply
#87
Honne slim full! Să vină!
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#88
Daca am inteles eu bine problema este ca cuponul s-a cumulat cu cel existent deja si cei de la Barshaker au inceput sa sune clientii sa ii spuna sa plateasca diferenta.
Eu pana acum am avut o experienta buna cu ei si ii consider un partener de lung drum ai forumului cum spunea un membru.
Dar....sa nu prezinti niste scuze printr-un comunicat pe forum, prin care sa explici ce s-a intamplat si ca tu esti un comerciant cu volume mici si marje nu f mari care nu iti permit sa sustii cei 10% in plus mi se pare o greseala care o sa-i coste.
Bugster+Honne, Kinu
 
Reply
#89
(13-11-2020, 11:26)dev Wrote:
(13-11-2020, 11:16)enndre Wrote:
(13-11-2020, 09:47)CoffeePlease Wrote: Ok. Baftă! Cum zicea un client de-al meu, de vreo ... 20-21 de ani în comerț electronic (in vest): "nu suni niciodată clientul să-i spui că e o greșeală pe site. Ți-o asumi, repari, treci mai departe." Mai puțin cazul în care e clar hacking și poți dovedi.

Sper să nu fie cazul la voi.

Ba fix asta au facut Smile)
Am facut eu comanda aseara la 1 noaptea si am folosit cuponul de reducere.
M-au sunat dimineata sa mai achit o diferenta daca vreau produsul.

Ai folosit cuponul in conditiile in care MyR a scris asta:
 
Quote:Produsele la care apar in descriere "LA ACEST PRODUS NU PUTETI UTILIZA ALTE REDUCERI/DISCOUNTURI!" discounturile nu se cumuleaza, la restul se cumueaza si se adauga discountul vostru de 10% in plus.

La ora la care am facut eu comanda, dimineata la 1, postarea aceea nu exista. Ea a aparut ulterior.
Ce a indus in eroare (comentasem si pe un alt thread) era fix informatia de pe espressoman cum ca beneficiem de 10% reducere PESTE reducerile lor generoase, si erau mentionate ca marci fix ceva ce comandasem eu.

Ma rog, lesson learned.
Lelit Anna PL41TEM | Eureka Mignon 16CR | Lelit Leveler | Motta Tamper | Brewista Smart Scale II | IMS 18g | Ascaso 18g | Bialetti Brikka
 
Reply
#90
A fost un glitch in the Matrix, cum zicea @szabo.matrix Smile
Mignon Specialita | Lelit PL91T | Bialetti V6
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)