Hello There, Guest! Login Register


Poll: Interesat ?
You do not have permission to vote in this poll.
Manuala
17.33%
13 17.33%
Electrica
82.67%
62 82.67%
Total 75 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Arco by Goat Story manua-lectric grinder group buy

Eu nu am adresa ta de email, dă-mi un PM cu ea.
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
In dreptul userului ai doua butoane/icon in forma de plicuri, unul este PM celalalt e-mail.
 
(19-01-2021, 17:09)renatoa Wrote:
Code:
Grupa mea, adunarea !
@R4du, @mihnea27, @coffeemilk, @G.Serban, @incult, @Adrian@

Saptamana asta vreau sa vad cine a mai ramas, prin plata unui acconto de 100 Euro, jumatate din pretul combo, sau 50 Euro pentru manuala single.
Avem 3 modalitati de plata:
- Euro Paypal
- Euro transfwerwise (de fapt se face schimbul din lei pana la urma)
- Lei in cont ING, la cursul lor de schimb

Va rog contact pentru detalii pe email, NU PM, ca umplem inbox-ul aici !
Cine nu a facut plata pana luni pierde locul, si am o coada suficient de consistenta de doritori.

Cu cei din grupa extinsa se stie ce se intampla?
 
Am zis sa nu detaliez ca sa nu dau sperante inutile, dar Goat au fost extrem de lenti la raspunsuri, cat si la clarificarea unor aspecte care eu le consideram importante, a trebuit sa revin cu intrebari in alte email-uri, la care am primit raspunsuri la fel de incomplete, si tot asa.
Parca ar fi romani Smile nu la asemenea abordare si atitudine ma asteptam de la unii care peste o saptamana vor colecta 750.000 Euro... sper sa nu faca cu ei ce vom face noi cu milioanele care vor veni de la EU...

Ultima varianta este ca sa las sa mearga pledge-ul actual, si dupa aia, il extindem cat vreau, fara probleme. 
Ce lista sa fac pe un asemenea scenariu ambiguu ? Sau sa iau bani avans...
Lista celor care au scris pana acum aici este pusa bine, ordinea si ea la fel, cand avem ceva mai concret o sa pun intrebarea ca si azi: astia sunteti, in ordinea asta, care mai vreti scoateti banu, si... va vaccinam Smile
 
(19-01-2021, 20:18)renatoa Wrote: Am zis sa nu detaliez ca sa nu dau sperante inutile, dar Goat au fost extrem de lenti la raspunsuri, cat si la clarificarea unor aspecte care eu le consideram importante, a trebuit sa revin cu intrebari in alte email-uri, la care am primit raspunsuri la fel de incomplete, si tot asa.
Parca ar fi romani Smile nu la asemenea abordare si atitudine ma asteptam de la unii care peste o saptamana vor colecta 750.000 Euro... sper sa nu faca cu ei ce vom face noi cu milioanele care vor veni de la EU...

Ultima varianta este ca sa las sa mearga pledge-ul actual, si dupa aia, il extindem cat vreau, fara probleme. 
Ce lista sa fac pe un asemenea scenariu ambiguu ? Sau sa iau bani avans...
Lista celor care au scris pana acum aici este pusa bine, ordinea si ea la fel, cand avem ceva mai concret o sa pun intrebarea ca si azi: astia sunteti, in ordinea asta, care mai vreti scoateti banu, si... va vaccinam Smile

I see. La inceput ai descris la fel comunicarea cu ei, insa speram sa se fi imbunatatit odata cu trecerea timpului. Semnele nu par prea bune, cel putin la pledge-ul extins.

Merci pentru raspuns si implicare! Pe viitor te voi contacta in PM/mail ca sa nu mai poluez thread-ul.
 
In pledge-ul meu de 1580Eur este un loc liber pentru ca @Yuki nu raspunde.
Cine doreste un combo (manuala + dock electric) sa ma contacteze va rog.

Cine doreste manuale de asemnea ma poate contacta.

Prioritate au cei din Brasov (din motive logistice)
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
Un pas lateral, la limita topicului... Big Grin "commandanti" pot sa iasa din pledge, niste turci le-au facut deja o solutie similara, dar pe inaltime, nu paralela/laterala. Este 530 lei si aparent se poate cumpara pe loc

https://www.motordante.com

O observatie: cuplul prea mic, sub 3Nm, cat o surubelnita electrica modesta, prevad probleme la prajirile light.
Acelasi lucru s-a discutat si la Honne, cuplu in aceasi plaja de valori, doar ca Honne are turatia de 3-4x mai mare.
Probabil va trebui alimentata gradual cu boabe foarte tari, nu va fi capabila sa rasneasca cu "hoppper-ul" plin.
 
S-au publicat rezultate teste de laborator distributie particule facute cu "lazer"... 

https://www.kickstarter.com/projects/goa...ts/3079666
 
Și pentru noi, ăștia mai afoni, e de bine sau de rău? Smile ))
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
E normal, distributii standard, cum era de asteptat. 
Anormal mi se par ca se repezira sa faca comparatii cu ek43 si alti monstrii, si niciunul cu Kinu si/sau Commandante... nu ca ar fi gasit mari diferente... doar asa, ce asteptari aiurea au unii.
Ma refer la cei care au postat comentarii in pagina KS la analiza de mai sus. Membrii espressoman se exclud, pot face comentarii, ei sunt vaccinati Big Grin
 
Practic au reinventat apa caldă și mersul pe jos... Nici nu mai trebuie cafea când ai așa grafice.
 
Salut,

Sunt si eu interesat de o automata sau un combo, insa nu ma prind care este pretul final. M-am pierdut prin thread.

Multumesc,
Radu
Lelit Grace (PL81T), Kinu M47 Phoenix, Sita Ascaso 14-20g
 
Daca mai gasesti vreun packet de engross (acelea cu 7 combo + 5 manuale) atunci un combo ajunge putin peste 200 euro si o manuala pe la 100. Plus transportul in tara de la cel care va lua pachetul si va distribui la participanti.
Daca te inscrii singur de capul tau, in momentul asta mai sunt 38 de manuale, la 125 Euro + transport, parca 15, si 51 combo la 290 Euro + transport.
"Automata" nu exista Smile
 
Dacă cineva mai cumpara vreun pachet wholesale sau mai este vreun loc liber pe aici, aș vrea și eu sa mă înscriu cu un combo ,pot sa va trimit avans dacă este nevoie. Blush
 
Sunt dispus sa cedez locul meu pt combo pe lista lui sorinherea . Nu stiu cine ar fi urmatorul doritor la rand, care a ramas fara loc.
"Anuntul" pentru cedarea locului va fi valabil doar pana maine seara. Daca nu va aparea niciun doritor in acest timp, care sa fie acceptat pe lista de sorinherea si sa plateasca avansul de 100E, voi merge eu in continuare, respectiv voi plati avansul solicitat.
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
Lista din momentul acela, daca mai e cineva dispus sa se tina seama de ea... la postul #52

https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid146904
 
(25-01-2021, 23:30)KrisssKros Wrote: Sunt dispus sa cedez locul meu pt combo pe lista lui sorinherea . Nu stiu cine ar fi urmatorul doritor la rand, care a ramas fara loc.
"Anuntul" pentru cedarea locului va fi valabil doar pana maine seara. Daca nu va aparea niciun doritor in acest timp, care sa fie acceptat pe lista de sorinherea si sa plateasca avansul de 100E, voi merge eu in continuare, respectiv voi plati avansul solicitat.

Preiau eu daca e valabil.
Lelit Bianca, Mahlkonig K30, Mahlkonig X54, V60, Aeropress, Cafflano Kompresso, Handpresso Pump, Airgrind.
 
 
Eu m-am hotarat pana la urma pentru una manuala daca mai este loc sau daca renunta cineva. Pot achita avans prin PayPal oricand.
Lelit Grace (PL81T), Kinu M47 Phoenix, Sita Ascaso 14-20g
 
Nu cred ca sunt clienti pentru cele 20 manuale care sunt in cele 4 pachet anuntate pana acum, cei care vor manuale pot fi linistiti, momentan Smile
 
Am facut un thread separat cu bucatile ramase din pledge-ul meu wholesale pack pentru prieteni:
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...szappanyos

Deocamdata sunt disponibile 3 combo si 5 manuale.
Pentru manuale o sa fie posibilitate de upgrade, dar nu se stie pretul.

Discutiile continuam in thread-ul de mai sus.
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Daca e sa facem niste socoteli, pretul de upgrade ar trebui sa fie cat o manuala, sau jumatate de combo... adica 104 Euro.
Doar ca mai platesti un transport inca odata, mai bine ar fi sa fie facut din start.
 
Doritorii de manuale se pot inscrie la mine in pledge si prioritar daca mai sunt locuri la renatoa.
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
7 ore countdown... daca mai vrea cineva sa comande add-on-uri, acum e cazul.
 
Siiii... ne-a luat banii Smile
 
(28-01-2021, 23:51)renatoa Wrote: Siiii... ne-a luat banii Smile

Sa ne tii la curent cand iti da si pretul transportului sa iti facem transfer Smile
Bine, logic ar fi sa impartim de acum ca sa nu ramai cu banii blocati pana fac astia pledge manager asa ca in cateva zile dupa ce iti apare extrasul pe cont si stim exact suma sa sari cu PM-ul Smile
Espresso: Aram, Flair, Rok. Brew: AeroPress, April, Cafec, Canadiano, Delter, E&B, Gina, Hario, Kalita, Orea. Moka: Araku, E&B, Stelton. Ibric: Soy.
Grind: Aergrind, Arco, Comandante, Hario, Rok. Kettle: Brewista, Fellow, Hario, Takahiro.
 
Sunteti avansati! Noi abia am dat 100 euro avans (pledgeul lui sorinherea)
Lelit PL41TEM * Arco Combo/Mazzer SJ/Sage Dose Control Pro 600SIL * Ibric turcesc * Moka Pot BERLINGER HAUS Emerald/ PETERHOF * Pour Over Hario V60-01
 
Si noua ne-a tras banii tot aseara la 20:00
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
Si eu am achitat cu succes putin mai tarziu.

PS: la mine mai sunt disponibile combo-uri. Detalii pe:
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...szappanyos
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
(29-01-2021, 00:26)mihnea27 Wrote:
(28-01-2021, 23:51)renatoa Wrote: Siiii... ne-a luat banii Smile

Sa ne tii la curent cand iti da si pretul transportului sa iti facem transfer Smile
Bine, logic ar fi sa impartim de acum ca sa nu ramai cu banii blocati pana fac astia pledge manager asa ca in cateva zile dupa ce iti apare extrasul pe cont si stim exact suma sa sari cu PM-ul Smile

Nu imi trebuie extras de cont, mi-a raportat aseara instant app-ul de la TransferWise ca s-au tras 1600 Euro.
Adica 1580 + 20 un add-on.
Deci TVA-ul inca nu l-au marcat, inca nu am ajuns la partea cu VAT number.
 
(29-01-2021, 06:50)sorinherea Wrote:  Si noua ne-a tras banii tot aseara la 20:00

Bi
Lelit PL41TEM * Arco Combo/Mazzer SJ/Sage Dose Control Pro 600SIL * Ibric turcesc * Moka Pot BERLINGER HAUS Emerald/ PETERHOF * Pour Over Hario V60-01
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)