Hello There, Guest! Login Register


Ajutor decalcifiere

#1
Buna ziua,

Am doua espressoare de cafea, si anume Krups Dolce Gusto Piccolo si un vechi Krups 554A Automatic.
Am comandat un kit de decalcifiere Krups F054 de la MediaGalaxy, insa acesta nu vine cu instructiuni de utilizare. Manualele de utilizare ale aparatelor nu le mai am de multa vreme. Imi poate da cineva o mana de ajutor in vederea decalcifierii aparatelor? 

Va multumesc anticipat!
[Image: gaUo9FD.jpg]
 
Reply
#2
Cauta manualele online. In principiu pui sticla cu solutie in rezervorul de apa, completezi cu apa si amorsezi pompa dupa care faci extractii fara cafea, dai oe abur, pe apa fierbinte, iar cafea etc. Pana termini solutia. Unplii cu apa si repeti. Apoi folosesti doar apa plata la espressoare.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#3
Am cautat, la Piccolo am gasit manualul, insa la 544A nu am gasit, acesta fiind extrem de vechi. Kit-ul pe care l-am achizitionat contine doua pastile efervescente, banuiesc ca le pun in rezervor, umplu cu 500ml sau 1l de apa (aici sunt inca nedumerit, pareri?), apoi urmez pasii enumerati de tine. Multumesc pentru raspuns.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)