Hello There, Guest! Login Register

Accesorii Lelit (surub sita si altele)

Salutare,
Intrucat mi s-a stricat capul la surubul de la sita si nu stiu de unde as putea lua de pe la noi, ma gandesc sa comand unul direct de la italieni, asa cum am facut si cu garniturile.

Mai vrea cineva ceva de pe-acolo?
Acasa: Lelit PL41TEM + Mazzer SJ + Tamper Dinamometric Concept Art 57,5 mm + Nivelator Motta 57,5 mm
Deplasare: Kinu M47 + Cafflano Kompresso

Reply
Poți găsi șuruburi și la MagPro:

https://www.mag-pro.ro/romanian/catalogs...Surub+inox+
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Reply
Asta ar fi?
Ca surubul de la Lelit are urmatoarele dimensiuni:
- diametrul 3,83 mm
- lungimea 8,24 mm
Pasul nu stiu cum se determina.

Din pacate nu imi dau seama de pe site la cei de la mag-pro care ar fi surubul care imi trebuie. Intrucat am deja cateva zile bune de cand nu am mai baut un espresso (aparatul a fost la Nickso pentru revizie), nu am mai putut astepta si am dat comanda. Am inclus si o latiera si un cioc portafiltru single ca sa nu-mi para rau de 15 euro la transport.

Desi acest thread nu prea isi mai are rostul.
Acasa: Lelit PL41TEM + Mazzer SJ + Tamper Dinamometric Concept Art 57,5 mm + Nivelator Motta 57,5 mm

Reply
Da, pare sa fie ce trebuie M4 x 8 mm.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Reply
Adevaru' e ca nu-mi pare rau ca am platit 15 euro transportul. S-au miscat incredibil de repede.

[Image: IMG-2255.jpg]

Pot sa-mi savurez si eu cafeluta dupa atata amar de vreme.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)