Hello There, Guest! Login Register

15% reducere la prajitoria Sloane Specialty Coffee ( Bucuresti )

Nu prea obisnuiesc sa iau asa multa cafea o data (1kg), dar in urma discutiilor de pe forum am decis sa incerc si eu Brazil Sao Silvestre. 
Experienta de cumparare de nota 10. Formularul online se completeaza rapid si sistemul de plata a fost flawless.
Oana m-a contactat in data de 07.03.2022 pentru a confirma comanda si mi-a spus ca boabele vor fi prajite in data de 08.03.2022 si expediate.
Astazi, 09.03.2022, am intrat in posesia cafelei. Acum incepe "the waiting game" pentru degazare. Sunt nerabdator sa vad ce reusesc sa scot din ea (mai ales pentru bauturile cu lapte).
O sa revin cu update dupa primele extractii.

Multumesc echipei Sloane Coffee![Image: zBcV8WW.jpg][Image: LrFBVGA.jpg]

Reply
Felicitări pt. achiziție! Smile

E de ajuns s-o degazezi 3-4 zile.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic

Reply
Salutari espressomani,

Am revenit cu noutati si o oferta in exclusivitate pentru voi, la o cafea pe care nu o regasiti in oferta noastra curenta. Azi am prajit si profilat aceasta origine de cafea si am dorit sa perfectionam si sa dezvoltam un profil de espresso special calibrat pentru preparatele cu lapte, in care se remarca note dulci de praline de ciocolata, nuci si miere. 
Am activat formularul de precomanda pentru aceasta Brazil Pedra Grande Natural pe care o regasiti doar in aceasta perioada la oferta de 100 lei/kg cu transport gratuit  >> https://espressoman.sloanecoffee.com/espressoman

Comenzile se vor procesa si trimite incepand de luni, in limita stocului prajit azi, 15.04. 

Pentru cei care doresc alte origini reamintim de codul promo FORUM activat de pe site cu discount de 15% la toate originile de cafea. 

Weekend placut va dorim!

Reply
Dragi espressomani, 

Am inceput pregatirile de Paste si plecam intr-o scurta vacanta!
Am decis sa pastram activa oferta, pana dupa Sarbatori, cand ne intoarcem si prajim toate comenzile voastre! Brazil Pedra Grande Natural - 100 lei/ kg + transport gratuit, oferta valabila pana pe 27.04.2022
 >> https://espressoman.sloanecoffee.com/espressoman 

Sarbatori fericite!

Reply
Dragi espressomani, 
Avem un stoc de pungi mici de 200 si 250g pe care dorim sa vi le oferim cu un discount suplimentar, acesta ajungand sa fie intre 20%-30% in functie de origine selectata din formular  >>  https://espressoman.sloanecoffee.com/espressoman
  • Experimentalele: Costa Rica Honey Thermic Fermentation, El Salvador Divina 48H Cherry Maceration
  • Premium Lots: Kenya Komothai AA, El Salvador Lombardia 
  • Classic Profile: Guatemala El Amate 
  • Accesible Specialty: Guatemala Lomas Altas 
  • Decaf: Colombia Cafe Del Micay Sugarcane Decaf
Acestea sint prajite pe profilul OMNI, in perioada 12-19.04, proaspat degazate, numai bune de pus in rasnita sau de pregatit un filtru de indata ce va ajunge coletul. 

*oferim transport gratuit la comenzile de peste 1kg, iar oferta este limitata, avand doar cateva pungi din fiecare origine, asadar le vom scoate din formular pe parcurs ce acestea sunt epuizate.

Reply
Dragi espressomani,
​​​​
Am ajuns pe ultima suta de metri cu pregatirile pentru Milan Coffee World unde vom fi prezenti in Roasters Village, iar vineri 17 Iunie, am prajit special pentru voi, doua origini din care sa va alegeti profilul preferat, si la o oferta cu discounturi speciale, pe profile de prajire calibrate atat pentru preparatele de espresso cat si cele pe baza de lapte.

https://espressoman.sloanecoffee.com/espressoman

Am activat formularul de precomanda cu Brazil Pedra Grande Natural pe care o regasiti doar in aceasta perioada la oferta de 130 lei/kg cu transport gratuit si una dintre originile pe care preferata de la shop-ul Dr pe Calea Victoriei pentru preparatele cu lapte, Guatemala El Amate, la oferta cu discount de peste 40% - 150/kg - ambele origini avand transport gratuit. 

Comenzile se vor procesa si trimite saptamana aceasta pana miercuri, 22 Iunie cand plecam la Milan WOC si dupa intoarcerea noastra la prajitorie pe data de 27 Iunie. 

Pentru cei care doresc alte origini reamintim de codul promo FORUM activat de pe site cu discount de 15% la toate originile de cafea.

Weekend placut va dorim!

Reply
hello, linkul nu functioneaza Big Grin

404Ne pare rau, dar pagina nu exista sau promotia a expirat!
Lelit MaraX | DF64 | Timemore Black Mirror 
Past: Lelit PL81T Grace

Reply
Gata, am remediat situatia si acum linkul functioneaza. Scuze de inconvenient si Multumesc, Razvan, de ajutor!

Reply
@Oana_Sloane o recomandare de reteta pt Guatemala Al Amate?
Mersi
Lelit PL81T, ​Kinu M47 Phoenix
​​​​​​Deplasare: Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 

Reply
(20-06-2022, 15:42)dragos.stoian Wrote: @Oana_Sloane o recomandare de reteta pt Guatemala Al Amate?
Mersi

Guatemala El Amate - recomandarea noastra, dar bineinteles ca parametri pot fi adaptati in functie de setup si preferintele voastre
18g IN - 40ml OUT 
Timp 28 sec, Temp 93 grade

Va dorim cat mai multe extractii reusite!

Reply
Multumesc.
Am intrebat pt ca am fost putin dezamagit, am cerut o cafea cu aciditate medie (nu scazuta) si parca nu are deloc aciditate, mirosul e f slab si dupa ce o macin, gustul cam discret si banal, ma asteptam la mai mult de la o cafea la pretul asta.
Poate o fi si din cauza ca nu am extras-o bine si de-aia intreb, nu zic nu, dar dezamagirea a fost si cand am vazut ca are deja o luna de la prajire (magazinul de pe Victoriei).
Acum am inteles ca treb lasata la degazat, dar un espressoman are vreo 3-4 cafele acasa mereu (eu asa am) si s-ar putea sa faca un singur shot pe zi dintr-un sortiment, sau chiar o data la 2 zile si asta insemna ca termina 250 g in vreo 2 sapt..dupa 6 sapt de la prajire cred ca isi mai pierde din caracteristici cafeaua (ok, sunt exceptii, dar stiu clar ca atunci cand nu suportam aciditatea, chiar si cea usoara la sud americane de ex,asta era reteta: sa o las peste o luna si ramanea doar ciocolata/martipanul etc) .
In fine, va inteleg ca e un shop la care poate nu se cumpara asa des cafea boabe (lumea mai degraba vine sa bea), eu nu m-am uitat pe punga la data prajitii pana am ajuns acasa, pt ca la multe alte prajitorii iei cafeaua de max 1 sapt si ma asteptam sa fie la fel.
O sa incerc maine cum ai zis, f posibil sa fie din modul meu deficitar de preparare

Reply
Buna Dragos, 
Iti multumim de mesajul transmis. Il vom impartasi cu intreaga echipa, avand in vedere ca cele detaliate puncteaza experienta din Flagship store-ul de pe Calea Victoriei. In rafturi cafelele au diferite date de prajire, de la foarte proaspat prajita pana la aproape complet degazata, pentru cei care doresc sa o puna direct in espressor sau nu au timp sa astepte degazarea. 
Venind pe filiera forumului si specificand ca esti espressoman, pentru a beneficia de discountul de 15% pe care il oferim in shop la toate originile de cafea pentru acasa, poti comunica colegilor ca doresti cafea proaspat prajita, pentru ca rulezi mai multe origini, si cu siguranta ei vor tine cont de cele transmise. 

In formularul activ gasesti detalii pivind oferta disponibila la cele doua origi prajite special pentru aceasta ocazie.

Reply
Am inteles, multumesc pentru raspuns, nu m-am gandit sa cer sau sa ma uit la data.
Acum am facut-o dupa reteta si e mai buna, am incercat si pe kompresso, imi place. Cred ca beneficiaza de o temp mai joasa fiind deja degazata (la kompresso nu am preincalzit cilindrul si chiar am simtit ceva cocos si o usoara aciditate placuta).

Reply
Mulțumesc pentru promtitudine și modul de ambalare.
Am luat Guantemala El Amate.
E cafeaua pe care am mai luat o cu ocazia festivalului Slow Coffee 2021 și a fost super ok. [Image: 92b24ad12776109a47e007b7d55d8c66.jpg]
MaraX <> EurekaMignonSDCrom <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> AeroPres

Reply
Mai este valabila oferta din linkul https://espressoman.sloanecoffee.com/espressoman ?
Am incercat sa dau comanda si imi da eroare.

Multumesc!
#Lelit Mara X #Eureka Mignon XL #Bravo tamper  (past: Lelit PL41TEM)

Reply
(04-07-2022, 08:44)neapci Wrote: Mai este valabila oferta din linkul https://espressoman.sloanecoffee.com/espressoman ?
Am incercat sa dau comanda si imi da eroare.

Multumesc!

hey, hey, salutari de la prajitorie post-Milano Smile 

Da, formularul este activ cu oferta celor doua origini la punga de 1kg, din acestea pregatind un stoc cu cafea mereu proaspat prajita. Chiar maine urmeaza sa completam stocul si sa prajim din nou Guatemala El Amate, iar din Brazilia Pedra Grande mai avem cateva pungi prajite pe data de 21.06. 
Mai multe detalii privind datele de prajire si profilul am adaugat in disclaimerele din formular, iar in campul de mentiuni pe puteti transmite observatii de care incercam pe cat posibil sa tinem cont.  

Saptamana frumoasa si cu spor va dorim!

Reply
Da eroare atunci cand finalizez comanda. Am incercat si cu plata cu card si cu ramburs, acelasi lucru.

Reply
(04-07-2022, 13:27)neapci Wrote: Da eroare atunci cand finalizez comanda. Am incercat si cu plata cu card si cu ramburs, acelasi lucru.

Am transmis colegului de la IT care a si rezolvat intre timp eroarea. 
Multumiim de vesti!

Reply
Bună,
A rămas o eroare în email-ul automat de confirmare comandă.

"Iti multumim pentru comanda efectuata si te anuntam ca totul a decurs fara probleme. vineri, 17 iunie, vom praji cafeaua si o vom livra prin curier ."

Reply
Am reusit ieri sa dau comanda, dar a mers doar cu plata ramburs.
Am vrut initial sa fac plata cu cardul dar tot dadea eroare.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 2 Guest(s)