Hello There, Guest! Login Register

15% reducere la prajitoria Sloane Specialty Coffee ( Bucuresti )

(17-07-2019, 11:21)hanesalin Wrote:
(16-07-2019, 16:58)Teodora_Sloane Wrote: Dragi espressomani,
in formularul din aceasta saptamana gasiti 5 origini prajite astazi, 16.07, si 2 origini prajite martea trecuta, 09.07, dintre care Kenya Karinga Peaberry este prajita cu profil de filtru. Stocul este destul de limitat prin urmare, daca nu le mai gasiti in formular inseamna ca s-a epuizat stocul:

Prajire 16.07 :
  1. Brazil Cachoeirinha natural - 12 buc - 30 Ron (tva inclus)
  2. Guatemala FCG of San Marcos Huista washed - 10 buc - 35 Ron (tva inclus)
  3. Ethiopia Gera washed - 6 buc - 45 Ron (tva inclus)
  4. Rwanda Muhondo natural - 5 buc - 55 Ron (tva inclus)
  5. Kenya Kahindu AA washed - 4 buc - 55 Ron (tva inclus)
Prajire 09.07:
  1. Ethiopia Dhilgee washed - 6 buc - 35 Ron (tva inclus)
  2. (F) Kenya Karinga Peaberry washed - 4 buc - 50 Ron (tva inclus)
Formularul este tot aici https://sloanecoffee.com/espressoman Conditiile de comanda sunt aceleasi, pentru intrebari ne gasiti la orders@sloanecoffee.com si 0726247731(Oana).

Formularul nu functioneaza.
Functioneaza, probabil l-ai prins in momentele cand updatam stocul. Am ramas doar cu 3 cafele in stoc intre timp.

Reply
Salutari espressomani!
Am dat drumul formularului pentru prajirea de saptamana viitoare, marti 23 iulie. Vom praji 3 origini:
  1. Brazilia Cachoeirinha natural - Dupa cum ati vazut in formularul de saptamana trecuta a revenit in stoc aceasta cafea si ne pare rau ca nu am putut sa satisfacem toate comenzile. Asa ca marti prajim cat sa nu mai ramana nimeni fara cafeaua lor de baza. O gasiti in formular la pretul de 30 Ron (tva inclus)/ 250g
  2. El Salvador Las Ranas washed - o cafea parca gandita pentru espresso si bauturi cu lapte, o gasiti in formular la 40 Ron (tva inclus) / 250g
  3. (F) Ethiopia Qore washed - Va suna cunoscut acest nume pentru ca v-ati bucurat pana acum o luna de lotul honey provenit de la statia Qore. Insa, acest nou lot este procesat prin spalare si, sincer, noua ne place un pic mai mult mai ales pentru claritatea aromelor si structura profilului, ceea ce era de asteptat de la o procesare prin spalare.  Toata povestea (credeti-ma, este o poveste) o gasiti in formular insa genul scriiturii este floral, fructat, ciocolatiu si condimentat ce se termina cu rauri de sampanie. O vom praji atat pentru espresso cat si pentru filtru, in cazul in care doriti prajire de filtru, va rugam sa ne scrieti in campul mentiuni. Pretul redus este de 55 Ron (tva inclus)/250g.
Conditiile de transport si comanda raman neschimbate.

Reply
Dragilor, habemus concurs!
Pe thread-ul https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid119078 gasiti concursul in cauza.

Daca aveti o punga de cafea Sloane din ultima luna sau urmeaza sa luati prin comanda de maine, de aici
trebuie doar sa puneti o fotografie in care sa se vada ce cafea de la Sloane ati baut in luna iulie (important sa fie si punga in poza). Pe 29 iulie, seara, tragem la sorti castigatorul a 4 pungi de 250g din cafeaua noastra, originile alese de voi din ce este disponibil.

Celor carora ne vor impresiona cu simtul lor artistic le vom propune sa ne dea la schimb poza pe o punga de cafea tot de 250g.
Spor la baut cafele si facut poze.

Reply
Salutare espressomani, 

Cateva din cafelele prajite in aceasta saptamana, marti 23 iulie, nu si-au gasit inca perechea
  • Ethiopia Qore Washed - 10 pungi 
  • El Salvador Las Ranas - 9 pungi 
  • Colombia Suarez - 8 pungi 
Pastram formularul deschis in limita stocului disponibil >>>  https://sloanecoffee.com/espressoman 

Reply
Dragi espressomani, s-a dus si stocul saptamanii trecute asa ca am deschis formularul pentru prajirea de maine cand vom face stoc dedicat forumistilor din:
  1. Ethiopia Dhilgee - 35 Ron (tva inclus) /punga 250g
  2. Colombia Jaime Ariza - 45 Ron (tva inclus) /punga 250g
  3. (F) Kenya Karinga Peaberry - 50 Ron (tva inclus) /punga 250g
Tot maine dimineata facem si tragerea la sorti pentru concurs si alegem pozele care ne-au placut cel mai mult. Mai aveti pana la noapte sa va inscrieti.

Reply
Dragi espressomani, 
Suntem placut surprinsi de cat de multi dintre voi experimentati si metode alternative de pregatire a cafelei, si de aceea va anuntam ca in plus fata de originile prajite marti, mai avem cateva specialitati pregatite pentru filtru pe care puteti sa le comandati in limita stocului disponibil >> https://sloanecoffee.com/espressoman

1. Kenya Karinga Peaberry - 5 pungi prajire espresso si 4 pungi prajire filtru (in comanda va rugam sa specificati in sectiunea comentariilor ce varianta de prajire preferati) 
2. Colombia Jaime Ariza - 6 pungi prajire espresso 
3. Ethiopia Dhilgee Washed - 7 pungi prajire espresso 
4. Ethiopia Qore Washed - 8 pungi prajire filtru 
5. Rwanda Muhondo - 5 pungi prajire filtru 

Weekend placut!

Reply
Salut!
Maine iar e marti deci maine iar prajim. Saptamana aceasta adunam prin formular https://sloanecoffee.com/espressoman comanda pentru 3 origini:
  1. Brazil Fazenda Cachoeirinha natural 
  2. Ethiopia Gera washed
  3. Guatemala La Nueva honey 
Le vom praji pe toate pentru espresso.
Pentru cei in cautare de cafea pentru aeropress, V60, chemex, syphon, ibric si orice alta metoda de filtru inca avem de saptamana trecuta cateva pungi din cele 3 origini semnalate de Oana mai sus. Pentru pungile de filtru va rugam sa ne trimiteti un email la orders@sloanecoffee.com

Reply
Salutari tuturor dar mai ales lui @IonutMihail caruia doresc sa ii raspund la mesajul privat dar are dezactivate mesajele private. Draga Ionut, te rog activeaza-ti mesajele private.

Reply
(06-08-2019, 12:27)Teodora_Sloane Wrote: Salutari tuturor dar mai ales lui @IonutMihail caruia doresc sa ii raspund la mesajul privat dar are dezactivate mesajele private. Draga Ionut, te rog activeaza-ti mesajele private.
Buna, multumesc dar nu reusesc sa activez mesajele, o sa rog un coleg sa ma ajute :)
Lelit Anna PL41TEM/Macap M2M Stepless/sita Ascaso 14-20gr, tamper Lelit 57mm.

Reply
Bună seara. Vreau să fac o comandă dar nu știu la ce vă ajută CNP-ul din formular la plasarea comenzii! E altă variantă de a plasa o comandă? Mulțumesc

Reply
Probabil că nu-i ajută pe ei, ci mai degrabă este o impunere a ANAF-ului.
EXPOBAR BREWTUS IV-R | HONNE | VST | BREWISTA II | GC CBR-101

Reply
(06-08-2019, 22:18)coffeemilk Wrote: Bună seara. Vreau să fac o comandă dar nu știu la ce vă ajută CNP-ul din formular la plasarea comenzii! E altă variantă de a plasa o comandă? Mulțumesc

salutare,
ANAF prin codul fiscal nou, ART. 319, nu specifica CNP in informatiile obligatorii, deci nu-l mai trece te rog, eventual pune o insiruire de cifre.
o sa vorbim cu tipul de la IT care administreaza site ul sa scoata campul. Probabil a ramas din timpul comunismului si nu si a batut nimeni capul sa-l scoata Smile

(20) Factura cuprinde în mod obligatoriu următoarele informaţii (sunt multe altele dar am pastrat doar ce tine de beneficiar):

f) denumirea/numele şi adresa beneficiarului bunurilor sau serviciilor, precum şi codul de înregistrare în scopuri de TVA sau codul de identificare fiscală al beneficiarului, dacă acesta este o persoană impozabilă ori o persoană juridică neimpozabilă;
GS/3 AV | EK-43s | K30 | Comandante | VST 15/18/20g | Bravo Tools | Acaia Lunar

Reply
Ok, rezolvat. Mersi

Reply
Salutari, espressomani!
Marti, 13 august, vrem sa combatem ghinionul cu o promotie de lichidare de stoc si prezentarea unei noi cafele venita in oferta noastra:
  1. El Salvador Los Pirineos natural - face parte din loturile noastre premium si este o cafea pe care noi am indragit-o mult si de la care ne luam cu greu adio. Ca de obicei cand ne luam adio de la o cafea (asta cand nu ne ia prin surprindere) dam un discount mare, de data aceasta de 40% sa ajunga si la cei care nu s-au incumetat sa o guste din ratiuni financiare. Pretul final va fi de 40 Ron (tva inclus) /punga 250g. Evident in limita stocului disponibil.
  2. Colombia Inza washed - una pleaca alta vine. Inza vine sa o inlocuiasca pe Colombia Suarez care ne-a luat prin surprindere si a disparut din depozit extrem de repede inainte sa mai facem noi vreo promotie. Vine din aceeasi zona ,Cauca, aceleasi varietaluri si metoda de procesare, iar profiul aromatic este si el similar, foarte fructat, de data asta am simtit de la ceasca la ceasca ba cirese, ba dude negre, ba ciocolata, ba vin rosu corpolent, ba mere Bot de Iepure plus inca vreo 5 note aromatice dupa papilele fiecaruia. Cert este ca e o cafea care ofera mult si cere putin (in sensul de experienta si cunostiinte) fiind tot in zona de accesible specialty, iar cu discountul espressoman ajunge la pretul de 30 Ron (tva inclus) / punga 250g.
Doar atat saptamana asta, naturala si spalata, premium lot si accesible specialty, ultima ocazia pentru una, prima ocazie pentru cealalta.
Formularul e aici si conditiile sunt neschimbate, doar ca am scos campul de CNP Wink.

Reply
Dragi, espressomani,
se pare ca formularul a avut niste sughituri in weekend si daca nu ati primit email de confirmare e posibil sa nu se fi inregistrat comanda. In cazul asta va rugam sa plasati din nou comanda. Daca ati primit email atunci stati fara griji, s-a primit si inregistrat comanda, puteti sta linistiti.

Reply
Salutare, espressomani, 
Dintr-o sarja special prajita de superautomat ne-au mai ramas 4 pungi de El Salvador Los Pirineos Natural, asadar daca cineva doreste sa incerce le poate comanda in formular adaugand in sectiunea de mentiuni "SUPER" >> https://sloanecoffee.com/espressoman

Restul comenzilor au fost pregatite pe profilul clasic de espresso si se mai pot comanda in limita stocului dispobil. 

Cu drag, 
Echipa

Reply
Dragilor, 
Dintr-un motiv independent de vointa noastra, productia etichetelor de Colombia Inza a fost amanata pe saptamana viitoare, asadar cine doreste pachetul cu etichetele care contin datele complete si nu se grabeste cu livrarea pachetului este rugat sa imi transmita FW la adresa de orders@sloanecoffee.com cu confirmarea comenzii pentru a fi pusa de-o parte si ridicata de curier luni. 
Restul comenzilor care contin si pungi de Colombia Inza vor pleca maine dimineata catre destinatari, cu etichete generice "hand made" cu denumirea si data prajirii. 

Multumim de intelegere

Reply
Mâine prăjiți ceva ?
Espressor: Gaggia Baby Millenium '01 - Rasnita: Fiorenzato F5 GT/Lelit PL043MMI - Accesorii: Sita IMS Competizione 14 g (12-18), 641 găurele/Tamper custom made® 58,5 mm
Ex.: Gaggia Classic '15

Reply
Vezi aici: https://sloanecoffee.com/espressoman
Lelit PL91T + Lelit PL72

Reply
(19-08-2019, 16:29)marst Wrote: Vezi aici: https://sloanecoffee.com/espressoman

Multumim, @marst!
Da, formularul este deschis de joi dar nu am apucat sa mai anuntam si printr-o postare aici.
Prajim azi 2 cafele :
  • Guatemala FCG of San Marcos Huista washed 
  • Ethiopia Qore washed 
Pe langa acestea, ne ramasesera de saptamana trecuta vreo 8 pungi de El Salvador Los Pirineos natural, ultimele ever din acest lot, dar deja o parte din voi le-ati comandat deci acum nu le mai gasiti in formular.

Reply
Cafelele au fost prajite, comenzile pregatite ... urmatotul popas: cescutele incalzite.
Ultima strigare pentru cateva pungute ramase fara pereche de la prajirea din aceasta saptamana, asadar pastram formularul deschis in limita stocului disponibil >> https://sloanecoffee.com/espressoman
  • 4 pungi X Ethiopia Qore Washed 
  • 8 pungi X Guatemala Female Coffee Growers of San Marcos Huista 
  • 6 pungi X Guatemala Female Coffee Growers (prajire de filtru - specificati in formularul de comanda daca doriti aceast profil de prajire) Este preferata pentru pregatirea unui cold brew racoros in aceste zile toride de vara 

Reply
Salutari espressomani!
Formularul pentru prajirea de saptamana viitoare, marti 27.08, este gata sa va primeasca comenzile.
Prajim 2 favorite si ne luam adio de la o cafea de suflet:
  • Rwanda Muhondo natural  (F) - Aceasta cafea si-a castigat multi admiratori de cand este la noi si ne tot intoarcem la ea cand avem chef de aromele de rom si stafide. Apropo, cred ca pntru caldurile de acum ar iesi mai ales in variantele reci niste interpretari dragute de pina colada. Prajim si profilul de filtru deci semnalati in mentiuni daca asta doriti.  Cu reducerea espressoman este 55 Ron (tva inclus)/250g
  • Kenya Kahindu AA washed final sale- Asta e cafeaua mea de suflet, am ales-o cand am fost in Kenya, mi-a placut si imi place in continuare foarte mult profilul ei foarte fructat de cirese, piersici, fructe de padure. Marti devidam ultima punguta deci e ultima oara cand o mai puteti gusta si va zic de acum ca eu pastrez 3 kg pentru mine. Cu ocazia asta am scazut si mai mult din pret ca pentru final sale si o puteti comanda 45 Ron (tva inclus)/250g. Evident, oferta este in limita stocului disponibil.
  • Brazil Cachoeirinha natural - Cafeaua noastra cea de toate zilele cum s-ar zice. Dulce, corpolenta, aciditate scazuta, pentru toate gusturile, mai ales cele nostalgice.  Este cu reducerea espressoman, 30 Ron (tva inclus)/250g

Va sfatuiesc daca va surade Kenya Kahindu sa plasati comanda mai devreme decat mai tarziu ca nu cred ca prinde sfasitul zilei in formular. Toate cele bune!

Reply
Salut!
Revin cu mici clarificari pentru ca am fost intrebata in privat legat de profilele de prajire. Toate cele 3 cafele vor fi prajite pentru espresso, doar si numai Rwanda ( care are si F-ul verde) va fi prajita si de filtru si de espresso. Sper ca s-a inteles mai bine acum.

Reply
Dragi espressomani, a venit momentul sa intram si noi in concediu. 
Asa ca saptamana viitoare nu prajim, abia pe 10.09 prajim iar. O sa revenim spre sfarsitul saptamanii viitoare cu un formular si o selectie de cafele pentru voi dar momentan formularul este inchis si noi suntem pe plaja.

Rectific, azi suntem inca la prajitorie, mai avem niste pungi in stoc din vreo 5 origini, daca va dati seama ca nu puteti fara cafeaua noastra puteti sa ne faceti o vizita pana la ora 18:00 sau sa o sunati pe Oana - 0726247731 sa va puna la curier pungutele.
De maine insa, chiar suntem pe plaja.

Reply
Salutari espressomani si multumesc @Lyvyoo pentru urarile de ziua mea!
Pauza e gata, marti prajim pentru espressomani, aici formularul https://sloanecoffee.com/espressoman.

Si ca sa fie bucuria si mai mare si sa serbez si eu cumva ziua mea o sa scoatem din pungile vidate Colombia Gesha si o sa o aruncam in cuptor. Pentru cei mai stramtorati cu bugetul sau dornici de de alte cafele pur si simplu, avem inca 2 optiuni. In concluzie, marti prajim:
  1. Colombia Gesha Alto Cielo washed - pret espressoman 65 Ron (tva inlcus)/ punga 250g
  2. Costa Rica San Carlos honey - pret espressoman 45 Ron (tva inclus) / 250g
  3. Brazilia Cachoeirinha natural - pret espressoman 30 Ron (tva inclus)/ 250g
Conditiile de comanda si livrare sunt neschimbate iar noi suntem la birou pentru ridicari de la sediu sau luat cafea in ultimul moment zilnic intre 9 si 18.

Reply
Dragii nostri pasionati de cafea,
Maine, marti - 17 sept., prajim 3 origini pentru comunitatea espressoman, cu reducerea aferenta.
Cele 3 cafele pe care aveti ocazia sa le comandati accesand formularul https://sloanecoffee.com/espressoman, sunt:
  1. Guatemala La Nueva honey processed - simt ca aceasta cafea nu a avut parte de atentia meritata, pierzandu-se printre atatea loturi deosebite. De curand ne-a atras atentia faptul ca au venit la noi mai multi pasionati de cafea, unii la primele guri de specialty, altii barista cu experienta, cerandu-ne insistent aceasta, si doar aceasta, cafea. Toata povestea o gasiti in formular cu tot cu note aromatice. 
  2. Ethiopia Gera washed - Maine se pare ca e prajirea cafelelor subapreciate pentru ca si aceasta Gera cu al ei profil clasic pentru o cafea din Ethiopia, este atat de florala incat pe mine m-a pacalit in niste sesiuni de Quality Control crezand-o Gesha. Nu garantez ca mai apuca sa intre in alt formular pentru ca e favorita catorva coffee shop-uri cu care lucram si am desfacut deja ultimul sac.
  3. Colombia Inza washed - Cafeaua pentru incepatori cum ii spunem noi, mai usor de gustat si mai simplu de extras, sta la masa mandra cu oricare dintre loturile mai pretentioase la nivel de experienta aromatica. Demonstreaza clar ca zona specialty si atentia la gust nu trebuie sa insemne neaparat si gaura in buget sau aparate performante. 
Restul conditiilor de comanda si livrare sunt aceleasi, pentru intrebari oricand orders@sloanecoffee.com , si in limita orelor de bun simt - Oana - 0726247731

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)