Hello There, Guest! Login Register

10% discount pentru cafea, la prajitoria YUME Coffee Roasters​, Cluj

Salutare, a sosit comanda de Walichu Wachu, multumesc frumos pentru cadouri! Big Grin
Intrebare, degazarea se face in punga sau trebuie sa mut boabele in alt recipient?
Lelit Anita PL042TEMD, tamper Motta 57mm, nivelator Motta 57mm, sita Ascaso 14-20g, portafiltru bottomless PLA570s.

Reply
(22-12-2020, 15:28)Cata Wrote: Salutare, a sosit comanda de Walichu Wachu, multumesc frumos pentru cadouri! Big Grin
Intrebare, degazarea se face in punga sau trebuie sa mut boabele in alt recipient?

Salut,

Lasa-le in punga Smile (cu zip-ul inchis) pentru ca are supapa speciala pentru degazare.
Lelit Mara X, Hedone Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc

Reply
(22-12-2020, 17:14)alchemist Wrote:
(22-12-2020, 15:28)Cata Wrote: Salutare, a sosit comanda de Walichu Wachu, multumesc frumos pentru cadouri! Big Grin

Salut,

Lasa-le in punga Smile (cu zip-ul inchis) pentru ca are supapa speciala pentru degazare.

Salut!

Ok, mersi!  Big Grin
Lelit Anita PL042TEMD, tamper Motta 57mm, nivelator Motta 57mm, sita Ascaso 14-20g, portafiltru bottomless PLA570s.

Reply
Salut.

Am pus in cos toate cafelele pe care vreau sa le comand, insa nu imi este clar cum se obtine discount-ul. Am vazut ca mesajul initial era din 2015. S-a modificat procedura de discount?

Daca am ratat vreo informatie din thread imi cer scuze.

Multumesc.
Lelit Grace (PL81T), Kinu M47 Phoenix, Sita Ascaso 14-20g

Reply
Salut! Dacă ești la prima comanda, scrie in secțiunea de mesaje că ești de pe forum si nickname (sau suna sa le comunici)
apoi va apărea automat când te loghezi.
Bezzera unica pid | CS-001 | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics

Reply
(16-05-2021, 09:38)RaduNim Wrote: Salut! Dacă ești la prima comanda, scrie in secțiunea de mesaje că ești de pe forum si nickname (sau suna sa le comunici)
apoi va apărea automat când te loghezi.

Multumesc. Asa o sa fac.
Lelit Grace (PL81T), Kinu M47 Phoenix, Sita Ascaso 14-20g

Reply
[Image: 2814d1a3ae30fc5438ca1227cc93c1a3.jpg]

Smile
Bianca + Niche

Reply
Azi am trecut prima data pe la Yume sa fac aprovizionarea cafenelei de-acasa. Din 3 tipuri ce-am cumparat (roast-ul casei, Colombia El Caney & Colombia Eclectica) am desfacut punga de Eclectica &, da, e super; are corp, dulcica si aciditate parca atat cat ii trebuie. Si soatei i-a placut mult mai tare decat ce-am mai luat recent in materie de cafea de specialitate din Cluj.
Rancilio Silvia V3 PID, Bezzera BB005, Brewista Smart Scale 2

Reply
Daca ti-a placut aia o sa iubesti El Caney, incearc-o si in brew daca ai posibilitatea  Smile
LMLM+Honne | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)

Reply
(30-09-2021, 15:21)flipu2k Wrote: Daca ti-a placut aia o sa iubesti El Caney, incearc-o si in brew daca ai posibilitatea  Smile

Acum m-ai starnit maxim da' tre s-astept pana maine c-am servit deja 3 duble azi - asa tare mi-a placut Eclectica. Big Grin

Reply
ECLECTICA INDIA: o minunatie de cafea cu gust intens si foarte fructat, foarte cremos. Este noua noastra preferata dupa Guatemala celor de la Yume. Calitatea stabila in mod pozitiv ca de obicei, fiind cumparator de peste un an si jumatate.  Heart
Lelit Bianca PL162T V2(Lelit PL 41 TEM), Eureka Atom Specialty 75 (Lelit PL 43 MMi)

Reply
@flipu2k da..azi am desfacut punga de El Caney; e super.

Reply
Salutare,

Postați va rog rețetă cu care ați scos acest wow din minunatele boabe?

Multumesc
New Eq: Atom 75, PL162T, PLA481A, PLA482A0, PL105, Tamper Autonivelare DYI;
Vacation Eq: Hario, Kalita, Kompresso;
Past Eq: PL042TEMD, PL105, PL100, PL121, PL82T, PL105, PL100PLUS, PL121PLUS;

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)