Hello There, Guest! Login Register

10-20% discount in Iasi, la Prajitoria Maison du Cafe

Buna ziua!

Pentru zonele limitrofe Iasiului (ex. Valea Lupului) se aplica regula de transport 90 Lei?

Multumesc
Espressor: Lelit PL41TEM, Rasnita: Eureka Mingnon Specialita 15BL
Alternativ: AeroPress, Rasnita Hario Ceramic Skerton Pro, Hario V60

Reply
Buna ziua,
Da, si pentru zonele limitrofe Iasiului se aplica aceeasi regula de transport gratuit, la comenzi de peste 90 lei.
O zi frumoasa!

(23-03-2020, 12:23)energiya Wrote: Buna ziua!

Pentru zonele limitrofe Iasiului (ex. Valea Lupului) se aplica regula de transport 90 Lei?

Multumesc
Trabattoni Farina Italnova

Reply
Dragii noștri,

Ne aflăm într-o perioadă complicată la nivel, de care sperăm să trecem cu bine cu toții.  Motiv pentru care am luat o serie de măsuri de prevenție, pe care dorim să vi le împărtășim, pentru a vă asigura că facem totul pentru a vă proteja:

1. Am pus la dispoziție materiale de dezinfectare în cadrul prăjitoriei de cafea, astfel încât să reducem posibilitatea expunerii la virus.
2. Am asigurat mănuși pentru protecție pentru persoanele care prăjesc cafeaua și pentru persoanele care manipulează pungile și coletele. 
3. Verificăm zilnic starea de sănătate a echipei noastre și măsuram zilnic temperatura corpului.
4. Pe lângă procedurile aferente standardului ISO 22000:2005 din cadrul Sistemului de Management al Siguranței Alimentului (HACCP), am instituit noi proceduri pentru dezinfectarea permanentă a suprafețelor în toate punctele noastre de lucru. Sunt dezinfectate toate suprafețele de contact ale mașinilor de transport, care sunt autorizate de DSVSA Iași.
5. Am informat echipa referitor la prevederile legale.

Pentru protecția dumneavoastră, recomandăm în continuare ca la primirea coletelor cu cafea să pastrati distanța de 1,5-2 metri. Recomandăm de asemenea plata cu cardul online, disponibilă pe site-ul nostru, www.maisonducafe.ro. În cazul în care alegeți plata ramburs, este recomandabilă dezinfectarea imediată a mâinilor dupa atingerea banilor.
Maison du Cafe urmărește și respectă toate recomandarile venite din partea Ministerului Sănătății și a Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență.
Va dorim multa sanatate!

Reply
Buna ziua,

Va anunțăm că am prelungit campania #staiacasa,  astfel că:
* Până la 30 Aprilie puteți beneficia de o reducere de 20 % la toate sortimentele de cafea, folosind cuponul staiacasa. 
** La comenzi de peste 149 lei național și 90 lei local, în Iași, beneficiați de transport gratuit!
*** Vom avea periodic oferte foarte interesante, cu mențiunea ca reducerea menționată mai sus nu se va aplica în cazul acelor oferte. Prima dintre acestea: la 1 kg de cafea de origine proaspăt prăjită Nicaragua Maragogype primești GRATIS 1 kg cafea de origine proaspăt prăjita Brazilia Cerrado! Această promoție este valabilă până la data de 15 Aprilie 2020.
https://maisonducafe.ro/nicaragua-marago...ia-cerrado

Toate cele bune!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)