Hello There, Guest! Login Register

1 octombrie - ziua internationala a cafelei

Salutare colegi,

Zic sa impartasim aici ofertele sau evenimentele, de care stiti, legate de Ziua internationala a cefelei.

O sa incep eu cu oferta celor de la Sloane 20% (de pe mail) cu codul COFFEEDAY.

[Image: SvIhUMc.png]
Lelit PL162T Bianca - in vanzare
Comandante C40 | V60 | Aeropress

Reply
am comandat deja, vreo 6 Kg verde, de la Hotspot (am primit ieri, notificare...), care ofera la toti cumparatorii, azi, 25%...
da, stiu, nu mai sunt cei de pe vremuri...
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

Reply
Si a muzicii:

https://www.imc-cim.org/programme/intern...c-day.html

Bem cafea si ascultam muzica... sau invers...

... si numaram sacii... Smile

https://ec.europa.eu/eurostat/web/produc...20201001-1

Reply
(01-10-2020, 09:40)radudani Wrote: ...azi, 25%...
Aș comanda și eu ceva verde, dar nu găsesc cum obțin reducerea. Aveți ceva recomandări pentru anumite origini?
Mulțumesc!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Reply
(01-10-2020, 13:12)baloozzy Wrote:
(01-10-2020, 09:40)radudani Wrote: ...azi, 25%...
Aș comanda și eu ceva verde, dar nu găsesc cum obțin reducerea. Aveți ceva recomandări pentru anumite origini?
Mulțumesc!

Multumim @slavic1983 pentru recomandare Smile 

si Salutare espressomani, reducerea de 20% este valabila pentru 3 dintre originile experimenale >> COD: COFFEEDAY 
1. El Salvador Ruffatti Anaerobic 48H Honey
2. Colombia Mandela La Esperanza
3. Nicaragua San Pedro H3

@baloozy, daca esti in cautare de cafele verzi, noi avem mici cantitati ramase de la prajirile pe Ikawa, din diverse origini pe care le-am samplat si ne-ar placea sa ti le oferim Smile

Reply
(01-10-2020, 09:40)radudani Wrote: am comandat deja, vreo 6 Kg verde, de la Hotspot (am primit ieri, notificare...), care ofera la toti cumparatorii, azi, 25%...
da, stiu, nu mai sunt cei de pe vremuri...
Am încercat și eu cuponul, se pare că e valabil doar pentru prăjită.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Reply
30% la Narcoffee Roasters astazi. Codul e pe prima pagina pe site. Am baut ocazional, pe la mall si uneori au fost chiar memorabile shoturile. Alteori barista praf, reteta praf, potential neatins Wink
Prajesc destul de "usor" , zic ca sa nu fie dezamagiti cei care prefera notele mai ciocolatii. Au si doua cafele cu macerare 72 si 90 de ore din Honduras. Am avut experiente placuta cu cea de la yume macerata 90h, desi probabil ca sunt de la ferme diferite...

Am vazut si la Olivo in Cluj au astazi 25%. Nu am incercat niciodata de acolo dar cred ca prajesc mediu si spre dark, pentru amatori.

Enjoy!
ECM Synchronika + robinet, ECM S-automatik, G-iota, M47
in trecut: K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top

Reply
15% la SquareMile
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Felicita Arc, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Acaia Pearl, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
baloozzy Wrote:...Am încercat și eu cuponul, se pare că e valabil doar pentru prăjită.

a cam trecut ziua, nu mai gasesti pe nimeni la ei, probabil, dar solutia era sa vorbesti cu ei:
era precizat pentru toate produsele si da, mie mi-au aplicat azi dimineata pentru cafea verde, cand am dat cu cuponul...

[Image: 600h200_kopiya.jpg]

Stimați clienți,
Pentru reducerea de 25% vă rugăm să completaţi Codul - COFFEEMANIA în secţiunea "Aplica CUPON"
Vă mulţumim!

Вы получили данную рассылку, так как являетесь клиентом или подписчиком https://hotspotcoffee.ro/. Отказаться от рассылки
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

Reply
Dragi prajitori, faceti cinste?
O zi buna!

Reply
Nu-mi aduc aminte sa se fi serbat la noi vreodata
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Felicita Arc, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Acaia Pearl, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
Dap, pentru cei interesați Gardelli are 15% discount la cafele, azi și numai azi.

Chiar ma gândeam unde s-o pun.[Image: d3f0749247aa6891c000bdd79dd3f826.jpg]

@vladdooo la noi e "ziua cafelei" în fiecare zi prin reducerile permanente oferite de prajitorii.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Lelit PL72 William / Kinu M47 | Past: Ascaso I-STEEL 1

Reply
(01-10-2021, 11:04)vladdooo Wrote: Nu-mi aduc aminte sa se fi serbat la noi vreodata

La noi... deja-fu... trecu neobservata...

National coffee days[edit]
Date Countries  
September, second FridayCosta Rica[sup][24][/sup]
September, 4th tuesdayNetherlands [sup][25][/sup]
September 28Switzerland[sup][citation needed][/sup]
September 29 ... Romania
...

Reply
(01-10-2021, 11:04)vladdooo Wrote: Nu-mi aduc aminte sa se fi serbat la noi vreodata

La noi este in fiecare zi  Tongue

La multi ani celor miscati de aceasta sarbatoare!
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
Mai beau o dubla în cinstea acestei zile.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Lelit PL72 William / Kinu M47 | Past: Ascaso I-STEEL 1

Reply
... si zambesti larg, de satisfactie, dar si ca sa sarbatoresti inca o zi, tot azi...  Big Grin

https://www.worldsmileday.com

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)