Hello There, Guest! Login Register


Cafea de la hasbean

#1
Diseara sau maine dimineata as vrea sa dau o comanda de la hasbean. Stiu ca transportul pentru 1kg este vreo 13 lire...nu am putut simula pentru mai multa cafea deoarece nu mai dau o estimare la transport.
Daca mai doreste cineva as vrea sa dam comanda in urmatoarele conditii:

- pentru cei din bucuresti ne vom intalni personal sa va dau coletul
- pentru cei din provincie o sa trimit toate pachetele in aceeasi zi in care le primesc, sau in urmatoarea zi lucratoare in functie de ora la care il ridic, cu acelasi curier rapid pentru toata lumea si care ne va da cel mai mic pret. Daca cineva are relatii la o firma de curierat si ne poate ajuta cu un pret mai bun..e binevenit.
- transportul pana in bucuresti se imparte la toata lumea in mod egal pentru fiecare kg de cafea iar transportul prin curier si-l plateste fiecare. Dpdv al transportului cantitatile comandate se rotunjesc la valoarea imediat superioara multiplu de 1kg.
- o sa dau comanda din banii mei urmand ca fiecare sa imi plateasca asa cum considera de cuviinta: prin ramburs (e putin mai scump transportul) sau prin transfer bancar (cu conditia ca plata sa se faca inainte ca pachetul sa fie predat la curier).
- toti doritorii isi vor exprima optiunile pe acest topic, sortiment, cantitate si modalitate de plata, urmand ca prin privat sa discutam doar despre detalii.

As aprecia ca cine doreste sa faca parte din aceasta comanda de grup sa fie hotarat asupra comenzii. Voi posta toti pasii intermediari ai tranzactiei si raspund la orice solicitare aveti, pentru transparenta totala.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#2
(20-07-2014, 15:42)nickso Wrote: Diseara sau maine dimineata as vrea sa dau o comanda de la hasbean.
As participa si eu daca se poate (nu am numai cafea).
As fi dorit si acele shot-uri, dar fara Slayer (nu mai zic ca au numai rosu si albastru) mai astept.Tongue Multumesc!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#3
Buna ziua, doresc sa comand si eu 250 gr boabe prajita - Nicaragua Finca Limoncillo Washed Yellow Pacamara lot 1405, sunt din Voluntari, va platesc la ridicarea pachetului de la dumneavoastra daca va convine.
Lelit PL41TEM, Mahlkoenig vario,Naked Pf,VST - 18gr, La Marzocco - 7gr, Tamper dinamometric Concept-art 58 American curve, Jura Milk Frother
 
#4
1 kg de jailbreak espresso blend mk5 2014 pentru mine, te rog.
Bezzera Strega 
Macap M7 900R
Sanremo Treviso LX
Mazzer SJ
 
#5
Si eu o sa iau tot 1kg de jailbreak...

Dimineata, in jurul orei 7.00, o sa dau comanda si revin cu pretul transportului in cursul zilei. Poate o primim pana vineri..Smile
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#6
salut,
vreau si eu setul de prosoape la 6 lire aici
,500 gr "BRAZIL FAZENDA SERTAOZINHO NATURAL ICATU 3282 CUP OF EXCELLENCE aici si
500gr "KICKER ESPRESSO BLEND MK3 2014" aici
merci mult Smile
[size=small]Bugster-Black, Kafatek Monolith Flat Max 2; Kopi Deva cu SSP HU, ECM Classika PID, prajitor-Kaleido Sniper M2S Pro,etc.[/size]
 
#7
Eu m-as baga la urmatoarele:
-NICARAGUA FINCA LIMONCILLO PULPED NATURAL ETHIOSAR 250g boabe (6 lire)
-EL SALVADOR FINCA SANTA PETRONA WASHED RED BOURBON 250g boabe (5.50 lire)
-KENYA KARUGIRO AB WASHED SL28 250g boabe (7 lire)
Eu o ridic din Bucuresti.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
#8
(20-07-2014, 22:16)nickso Wrote: Si eu o sa iau tot 1kg de jailbreak...
In caz ca nu este tarziu, as modifica si eu comanda, doar partea de cafea: tot un kg de jailbreak, sa-l pot intelege mai bine.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#9
Buna dimineata!
As vrea si eu sa cumpar un ESPRESSO STARTER PACK.
O platesc prin ramburs.
Multumesc.
Vibiemme Domobar Piccolo, Eureka Mignon, Kinu M47 Phoenix, Reneka 16 g, VST 18 g, Bodum Frenchpress, Aeropress, Pour over
 
#10
Nu e tarziu. Smile Avem urmatoarea comanda:

Baloozzy:
- 1kg jailbreak
- 20 de pungi
- o lingura de masura

Simonres:
- 250g Nicaragua Finca Limoncillo Washed Yellow Pacamara lot 1405

Adi84_g:
- 1kg jailbreak

Cristian88:
- set prosoape
-500g BRAZIL FAZENDA SERTAOZINHO NATURAL ICATU 3282 CUP OF EXCELLENCE
- 500g KICKER ESPRESSO BLEND MK3 2014

Mihail L:
-250g NICARAGUA FINCA LIMONCILLO PULPED NATURAL ETHIOSAR
-250g EL SALVADOR FINCA SANTA PETRONA WASHED RED BOURBON
-250g KENYA KARUGIRO AB WASHED SL28

Nickso:
- 1kg jailbreak

Daniel:
- espresso starter pack
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#11
Am initiat comanda, in valoare de 157,3 lire, iar acum trebuie sa asteptam pretul pentru transport, deoarece nu o pot finaliza. am trimis deja mail-ul... Sa speram ca nu vin cu un pret aberant..Smile

Topicul ramane deschis pana cand fiecare participant isi primeste produsele si confirma ca este totul ok.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#12
Conversatia cu hasbean:

"Hello Has Bean Coffee, could you give me a shipping rate and complete the order? thanks.

P.S: This order's total weight is 7.25 kg and the shipping address is in Bucharest, Romania"

"Hello there,

I'm really sorry but due to weight restrictions put in place by Royal Mail we can only ship 2.0kg at a time to Romania. If you would like to order 7.25kg you'll have to place 4 separate orders with each weighing no more than 2.0kg.

Very sorry for these problems but unfortunately it's a rule set by Royal Mail that we have to obey.

Warm regards,

Christopher Glover-Price
Operations Manager"

"Hello and thanks for the quick reply. Isn't there an option to deliver with ups?"

"Sorry but we don't have access to UPS services as we don't ship with them, very sorry.

Christopher Glover-Price
Operations Manager"




aceasta comanda pica...va puteti grupa in comenzi de cate 2kg pe baza optiunilor enumerate mai sus, caz in care nu are rost sa mai dau eu comanda... Acum sunt la serviciu si mai ajung acasa maine seara...daca mai ramane cineva cu care sa ma grupez dau si eu comanda atunci.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#13
Eu renunt.
La o comanda de 1kg (adica un minim de 20-25 lire), cu 13 lire transportul, sare de 200 lei/kg de cafea.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
#14
Renunt si eu, cu parere de rau.
Vibiemme Domobar Piccolo, Eureka Mignon, Kinu M47 Phoenix, Reneka 16 g, VST 18 g, Bodum Frenchpress, Aeropress, Pour over
 
#15
Imi pare rau ca nu a iesit. Daca ajuta pe cineva, acesta este raspunsul care spune cat costa pt 2kg:


For a package up to a maximum of 2.0kg in weight Royal Mail charge £18.85 GBP.

Please note that's a maximum of 2.0kg for the entire parcel so the maximum amount of coffee we can ship is 1.75kg (7* 250g bags) as a physical 2.0kg of coffee + bags + packaging will exceed the Royal Mail limit.

Hope this helps.

Christopher Glover-Price
Operations Manager
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#16
...salut, nu este nici un espressoman in U.K.? nu cred ca ar fi o problema sa-i plătim in avans.
Preturile de transport de la HB sunt exagerate, am comandat dela Square Mile 1kg cafea si o sita vst si transportul a fost 6.13 lire.
...din pacate ma retrag.
[size=small]Bugster-Black, Kafatek Monolith Flat Max 2; Kopi Deva cu SSP HU, ECM Classika PID, prajitor-Kaleido Sniper M2S Pro,etc.[/size]
 
#17
Si nici Royal "Snail" nu e chiar o incantare...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
#18
E cusuta cu ata alba...sau christopher e o drona
Bezzera Strega 
Macap M7 900R
Sanremo Treviso LX
Mazzer SJ
 
#19
Pai si ce motiv ar avea sa nu trimita? Banii ii primesc in avans...vanzare le faci...doar pt ca e pentru romania? Dar si limita de 2kg pentru un pachet mi se pare ridicola... La fel ca si refuzul de a colabora cu alti curieri.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#20
    ...nu stiu ce sa zic, am facut o verificare de pret alegand alta tara-ex Germania, si pretul pt 7x250g pachete de cafea este de 12.40 lire fata de 18...lire cat este pentru Romania.
Dar si 12 lire este scump comparativ cu alte firme care trimit de la ei.
...dar tare mi-as fi dorit cafeaua aia...
[size=small]Bugster-Black, Kafatek Monolith Flat Max 2; Kopi Deva cu SSP HU, ECM Classika PID, prajitor-Kaleido Sniper M2S Pro,etc.[/size]
 
#21
Eu sunt curios daca in alta tara trimit pachete mai mari de 2kg...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#22
(21-07-2014, 18:30)nickso Wrote: Eu sunt curios daca in alta tara trimit pachete mai mari de 2kg...
Uite la ei pe site, numai "ambalajul" trimit de la 2 la 5 kg.
[Image: price-finder]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)