Hello There, Guest! Login Register


Intalnire espressomani Timisoara

#1
Salutare!
Acum, ca am spart gheata cu o prima intalnire, ar fi momentul sa continuam Smile
Aseara am vorbit putin cu Milan, incercam sa vedem din nou luni, 18.07?
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#2
Salut,
Eu vin


Gaggia Classic,
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
Reply
#3
Si eu as încerca. 90% ca si reușesc. Poate ne strângem mai mulți de data aceasta.
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#4
Vin și eu
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#5
bai la plaja cand veniti?
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
Reply
#6
Dacă reușesc vin și eu.
 HX,F6.
 
Reply
#7
Unde?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#8
(16-07-2016, 14:39)Mariano Wrote: bai la plaja cand veniti?

cazare gratuita ? [Image: biggrin.gif] noi dam bautura si mancarea...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#9
la Aethernativ la ora 19.
 
Reply
#10
Aduc i2-ul cu mine?
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#11
Eu aduc oricum si kinu 47. Dar poate nu strica sa avem 2. Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#12
Daca aduci Kinu, nu mai iau eu rasnita Smile
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#13
Eu zic sa o pui in masina oricum. Prezenta mea e ușor incerta in mom asta...dar daca nu o aduci si nu pot veni, las eu cumva kinu la Milan. Mai bine sa fie backup Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#14
O iau in cazul asta
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#15
Salut CosminC ruta ta este Oradea-Arad-Timisoara??
Pt ca daca cumva mai ai un loc sa vin si eu si impartim cheltuiala Arad-Timisoara-Arad.
Eu ies de serviciu pe la 17 sa imi dai un semn aici sa te sunSmile.
|Lelit PL41TEM|-|Lelit PL43 MMI| 
 
Reply
#16
Salut Marius! Eu sunt deja in Timisoara pana joi...dar hai la intalnire daca poti
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#17
Eu din păcate nu ajung - doar dacă trec undeva după 20:30 și se întîmplă să mai fiți pe acolo.
Lelit PL043MM/Kinu M47 + Gaggia Classic
 
Reply
#18
a fost foarte interesant deoarece poti afla in ce stadiu esti cu pregatirea cafelei ,de la pregatirea rasnitei,a pucului,pana la extractia propriu zisa,asa iti dai seama unde esti cu tehnica aferenta acestei pasiuni,mie mi s-a luat o piatra de pe inima deoarece eu credeam ca ceea ce fac acasa e total pe langa,iar cu aceasta ocazie am putut sa imi dau seama ce si cum ,mutumesc pe aceasta cale celor de la cafenea-pe care i-am incomodat putin - si celor care au putut ajunge la aceasta mini intalnire [Image: heart.gif]
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#19
E din ce in ce mai fain Smile [Image: 52651dc6e562e88d41b3f64dd91b83e2.jpg]
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#20
(18-07-2016, 22:30)CosminC Wrote: E din ce in ce mai fain [Image: smile.gif] [Image: 52651dc6e562e88d41b3f64dd91b83e2.jpg]

fain [Image: biggrin.gif]
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#21
Da, foarte fain. Păcat ca un pic scurt, fiind luni seara. A fost un grup mic si eterogen. Bogdan ne-a pus la dispoziție locația si espressorul, Milan a făcut pe baristul, noi toți am învârtit cu spor(sau kin) la manivela. Am gustat diverse cafele(de la cele prăjite in diverse moduri ale Suncoffee, la cele prăjite acasa), fara scoring, fara încrâncenare, totul intr-o atmosfera ușor boema de provincie Smile. Una peste alta, un mod excelent de a începe săptămana. Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#22
Ce perere aveti, facem joi o intalnire? Poate cu sortimentele noi de la Sun Coffee? Smile

Si in cazul in care ajunge curierul vedem cum merge si distribuitorul de la Kamasi.
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#23
Eu din păcate nu pot. Plec de joi peste wknd...Sad Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#24
ighen
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#25
Din motive estivale s-a reprogramat intalnirea pe final de August, dupa concedii
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#26
oare ne vom revedea curand? [Image: heart.gif]
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#27
Miercuri, joi? Toata lumea s-a intors din vacanta? Smile
ECM Synchronika Antracit, Eureka Olympus 75HS, Kinu M47
 
Reply
#28
sa vb  milan la cafenea cu bogdan
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#29
Ar merge...
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#30
E ok si pentru mine...
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)