Hello There, Guest! Login Register


Varfuri de schimb pentru teava de abur

#1
Se gasesc si pe la noi varfuri de schimb pentru teava de abur? Din afara nu prea se merita, deoarece transportul costa de 3-4 ori mai mult decat varful. Poate doar cu un coop...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#2
(27-08-2013, 22:03)nickso Wrote: Se gasesc si pe la noi varfuri de schimb pentru teava de abur? Din afara nu prea se merita, deoarece transportul costa de 3-4 ori mai mult decat varful. Poate doar cu un coop...
Daca dai de unul pentru Lelit cu mai mult de o gaura, as fi interesat. Cred ca trebuie vazut tipul filetului mai intai.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#3
Păi cel puțin la mine se potrivește cel de la silvia v3, că l-am încercat...vârful are filet interior dar, la ora asta, nu pot să spun ce mărime...8 sau 10 mm. Dar cred că e standard...

Acum am un vârf cu două găuri și...Nu e foarte ok...pentru mine. Nu m-am obișnuit cu el...

Aș vrea cu una, trei și patru găuri...Angel...Dar se pare că la noi nu se găsesc..

Dacă vrei și se potrivesc putem face schimb pentru o perioadă...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#4
Vezi aici cateva:

http://www.mag-pro.ro/romanian/catalogse...za+steamer
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
#5
Angel

Am căutat și eu acolo, dar am scris, la căutare, „varf teava“ și nu am găsit nimic. Merci
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#6
Stie cineva ce diametru au gaurile de la duza de aburi Bezzera.
 
Reply
#7
(24-02-2015, 09:38)hhanu Wrote: Stie cineva ce diametru au gaurile de la duza de aburi Bezzera
1.1-1.2mm
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
#8
minim 1,2 mm;
eu am masurat 1,3, dar nu contez pe precizie;
normal, se masoara prin incercari, cu ceva burghie calibrate;
   

oricum, gaurile sunt mari, chiar prea mari;
pentru Bezzera E61, vad ideal un varf cu 2 gauri la 30 grade, de 1 mm;
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
Reply
#9
Cred ca acesta ar fi ok,dar din nou nu il gasim in Europa.
 
Reply
#10
Imi puteti recomanda si mie un varf de teava pentru GC? Aparatul meu are o piesa neagra din plastic, destul de urata si greu de utilizat. As prefera doar varful, am vazut ce piesa se potriveste daca o cumpar intreaga dar mi-e teama ca nu ma descurc cu montajul.
Gaggia Classic / Kinu M38 si M47/ PF naked/7g IMS/LM-VST 14 g/Tamper inox 58 mm
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)